Artık YouTube’da En Çok Abonesi Olan Enes Batur değil! Yeni Kanal Hangisi?


89
66 Paylaşım, 89 Beğeni

Türkiye’de YouTuber deyinde akla gelen ilk kişilerden biri olan genç video içerik üreticisi Enes Batur, eğlenceli içerikleri ile kanalını büyütmeye devam ediyor. Farklı içerik üretmeye çalışan Enes Batur en fazla aboneye sahip olan kanalın sahibiydi. Son bir ay içerisinde ise tahtından oldu.

Bu ay içerisinde 300 bin abone daha kazanarak YouTube kanalında 12,7 milyonluk abone sayısına ulaşan Enes Batur, aynı zamanda Instagram’da da aktif. YouTube kanalındaki takipçisi olmasa da hatırı sayılır bir takipçi sayısına sahip. Youtuberin bu mecradaki takipçi kitlesi ise 3,9 milyon civarında. Ne var ki tüm bunlara rağmen YouTube Türkiye’nin zirve koltuğu bu ay el değiştirmek durumunda kaldı!

YouTube’da koltuk el değiştirdi! Artık zirve Enes Batur’un değil!

Enes Batur

Bireysel içerik üreticisiler içerisinde abone sayısı en fazla olan kişi özelliğini sahip olan Enes Batur’un bu konudaki hakimiyeti sona ermişe benziyor. Son duruma göre Oyuncak Avı isimli bir kanal, son olarak ulaşmış olduğu 14,2 milyonluk abone sayısı ile zirveyi kapmayı başardı. Herkesiz merak ettiği ve sorguladığı gariplik ise geçtiğimiz ay bu kanalın 5,48 milyon abonesi olan bir kanalın yalnızca bir ay içerisinde 14,2 milyona kadar ulaşmış olması!

Social Blade verilerine göre bu ay tahtı eline geçiren çocuk kanalına abone olanların sayısı 8,72 milyon civarında. Sadece bir ay içerisinde bu kadar yüklü bir takipçi sayısının kanala abone olması ise insanların kafasında soru işaretleri bırakıyor.

Sayının artmasında Ailelerin Rolü Var mı?

Sayının artmasında Ailelerin Rolü Var mı?

Ya da bu çocuk kanalının birdenbire abone sayısının artmasındaki tek neden, Korona virüsü nedeniyle olabilir. Anne ve Babaların evde çocuklar ile yeterince verimli ve eğlenceli vakit geçirememesi. Telefon, tablet ya da PC’yi çocuklardan kurtulmak için eline tutuşturarak onların video izlemesini imkân sağlamak. Telefon başında kontrolsüz bir şekilde video izleye biliyorlar.

Amacımız Oyuncak Avı Kanalını kötülemek değil. Çocukların dikkatini ve beğenisini çekerek güzel iş çıkartmışlar. Eğlenceli ve çocuklar için faydalı içerik üretmeye devam etmeliler. 1 ay içerisinde 8,72 milyon aboneye ulaşması kanalın başarısı ama buda bize şu sonucu gösteriyor ki çocuklar internette çok fazla vakit geçiriyor.

 YouTube kanallarındaki kullanıcıları yönlendirici bildiriler oldukça çok. “Kanalımıza abone olmayı unutmayın. Yeni Videolardan haberdar olmak istiyorsanız Abone olmalısınız ve bildirimleri açmayı unutmayın” gibi birçok izleyiciyi yönlendirici bildiriler gönderiliyor. Çocuklar okuma-yazma bilmese de şekillerle ya da” Buraya Tıklayarak Abone Olabilirsiniz” gibi uyarıcılarla kanallar abone sayılarını arttırabiliyorlar. Yeni Taht sahibine başarılar ailelere ise Evde kal çocuğunla kal diyelim.

Hali hazırda Türkiye’nin en büyük kanalı Netd müzik, 16,9 milyon aboneye sahip. Son gelişmeler ışığında bireysel bazda ise zirvede Oyuncak Avı isimli bir çocuk kanalı bulunuyor.

30 Günde En Çok Abone Olunan Kanallar Hangileri?

Social Blade verilerine göre YouTube Türkiye’de son 30 günde kanalların elde ettiği abone sayıları şu şekilde:

    Netd müzik: 200 bin

    Oyuncak Avı: 8,72 milyon

    Enes Batur: 300 bin

    Orkun Işıtmak: 90 bin

    OYUNCAKOYNUYORUM: 330 bin


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
30
Koptum
Thug Life Thug Life
9
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
6
Eh İşte
Süpper Süpper
3
Süpper
Minnoş Minnoş
24
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
21
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: