Yedigöller Nerede? Yedigöller’de Gezilecek Yerler ve Kamp Bölgeleri!


92
2 Yorum, 44 Paylaşım, 92 Beğeni

Türkiye’nin Doğal Güzellikleri: Bolu Yedigöller Milli Parkı

Ailenizle ya da bir başınıza biraz kafa mı dinlemek istiyorsunuz? O zaman sizin için biçilmiş bir kaftan olan bu doğa harikası mesire alanını görmeniz gerekir. Bolu Yedi göller masalsı atmosferi ile insanı adeta büyülüyor. Birbirinden güzel set gölleri, müthiş havası, kuş sesleri ile insanı şehir hayatından alıp doğayla baş başa bırakıyor.

Bolu Yedigöller Milli Parkı merkeze uzak. Eğer dağ yolundan araçla gidecekseniz mesafe daha kısa fakat kışın kardan dolayı dağ yolu kapalı oluyor. Mengen yolu en uygun olanı. Biraz dolambaçlı ve meşakkatli bir yol ama sabrederseniz karşılığını Yedigöller’e vardığınızda alırsınız. Kendi aracınızla gitmeniz daha iyi olacaktır. Böyle bir yer kalabalıkla güzel olmayabilir ve tadını çıkaramama ihtimaliniz var.

Yedigöller’e gittiğinizde en az iki gün bungalovlarda kalabilirsiniz.
Bu anlar hayatınızda özel bir an olacaktır. İnternetin çekmediği güzelce vakit geçirebileceğiniz bir mekân. Çadır kampı da oldukça keyifli olabilir. Sabahları su sesleri kuş cıvıltılarıyla uyanmak gerçekten bir terapi. Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Yedigöller her defasında size farklı görseller sunuyor.

Kışın göllerin olduğu bölgede dağa çıktığınız da çok farklı bir kar manzarasıyla karşılaşabilirsiniz. Dağa belli bir bölgeye kadar aracınızla çıkabilirsiniz sonrasını ise yürüyerek devam edersiniz. Seyir terasları var oldukça güzel.

Yemek konusunda pek bir alternatifiniz yok maalesef. Restoran var ama tercih meselesi. Göl kenarında yanınızda getireceğiniz birkaç parça yiyecek ve çay daha lezzetli olacaktır. Zaten mangal yakmak diye bir durum kesinlikle yok. Bungalovlar da kalırsanız onların özel alanları var mangal için kullanabiliyorsunuz.

Fotoğraf çekmek isteyenler için muazzam bir mekân. Ben özellikle çocuklu ailelere öneririm. Doğadan uzak büyüyen çocukların ihtiyacı olan bir yer. İçersinde yedi tane gölü barındırıyor.

Büyükgöl

Deringöl

Seringöl

İncegöl

Sazlıgöl

Nazlıgöl

Küçükgöl

Yedigöller de gezilecek yerler olarak gördüğünüz gibi göller var. Dağa çıkabilirsiniz, kamp yapabilirsiniz, doğa yürüyüşleri yapıp çeşitli bitki türlerini inceleyebilirsiniz, şelaleyi görebilirsiniz, piknik için oldukça ideal bir yer.

Karlı günlerde gittiyseniz yanınızda kaymak için bir şeyler götürebilirsiniz. Kartopu savaşı en güzel etkinliklerden, çocuklar çok eğleniyor. Çocuklarla yabani hayvan aramaya çıkabilirsiniz göremezseniz de ayak izlerini görmeniz mümkün.

Çocuklarınızı şaşırtın!

Çocuklarınız şaşırtmak için bir oyun oynayın mesela… Karda büyük halkalar çizin! Sabah kalktığınızda gece üzerinden geçmiş hayvan izlerine rastlayabilirsiniz. Bu çocukları çok şaşırtacaktır.

Seyir terasların da bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz.

Yabani hayvan olarak ayı, domuz, kurt, tilki, sansar, sincap, geyik, karaca, tavşan, yabani ördek, yabani güvercin bulunmaktadır. Ayrıca geyik üretme istasyonunu da görebilirsiniz. Büyükgöl ve Deringöl’de Mayıs – Eylül arası dönemler de ücret karşılığı sportif olta balıkçılığı yapılmaktadır. Bu arada hatırlatalım mesire alanına girişler ücretli.

Yedigöller Milli Park’ı çok sayıda bitki çeşidini barındırmaktadır. Karışık doğal ormana sahiptir. Başlıca ağaç türleri; kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, titrek kavak, sarı ve karaçam, köknar, fındık, ıhlamur, dişbudak ve porsuk gibi nesli tükenmek üzere olan bitki türleri de vardır.

Diğer ilginç içeriklerimiz için tıklayınız: https://onoppi.com


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
6
Koptum
Thug Life Thug Life
15
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
12
Eh İşte
Süpper Süpper
10
Süpper
Minnoş Minnoş
30
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
27
Yok Ya

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gel de gezme şimdi buraları.cenabı allah ne güzel bir vatan vermiş bize. lütfen değerini bilelim

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: