Yazarlar için büyük fırsat! Kitapyurdu kitabını ücretsiz yayınlıyor!!!


92
44 Paylaşım, 92 Beğeni

Türkiye’nin en tanınmış gönderim sitesi , yazarlar için önemli bir fırsat sunmaya başladı.

Türkiye’nin en tanınmış kitap gönderim sitesi Kitapyurdu, yazarlar için önemli bir fırsat sunmaya başladı. Kitapyurdu, yazarların yayınevine ihtiyaç duymadan kitaplarını yayınlayabileceği bir platform olan Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık’ı () kurduğunu açıkladı. Kitapyurdu, aracılığıyla yayına hazır eserleri yazarlarının talebiyle basılı olarak yayınlıyor ve yayınlanan kitaplar için yazarlara yüzde 50 telif ödemesi yapmayı öngörüyor. Bu şekilde yazarlar herhangi bir yayın evi ile anlaşma ihtiyacı duymadan kitabını yayınlatabilirken aynı zamanda eserinden elde edilen gelirin de yarısını almış oluyor. Kitapyurdu’nun açıklamasına göre yayın işlemleri için yazardan ücret de talep edilmiyor. Yayına hazır halde gönderilmiş yasal ve etik sorun içermeyen dosyalar sistemiyle kitaplaştırılıyor.

KDY ile kitap yayını nasıl yapılıyor?

KDY, kitap baskılarını POD (Print on Demand) sistemiyle gerçekleştiriyor. Yani kitabınıza gelen sipariş kadar günlük üretim yapılıyor. Bu yüzden yazardan bir ücret talep edilmiyor. , kitabını yayına hazırlamak için Kitapyurdu hesabıyla KDY’ye giriş yapıyor ve sistemde eser tanımlaması yaptıktan sonra onay bekliyor. Webbrazzi.com’un haberine göre Onayın ardından sözleşmeler tamamlanıyor ve sistemdeki şablonları indirip kitabının edisyon, mizanpaj, kapak vb. teknik işlemlerini baskı şablonlarına uygun şekilde tamamladıktan sonra kitabı 72 saat içinde Kitapyurdu’nda satışa açılıyor.

Kitapyurdu’ndan önemli bir hizmet

Eğer yazar bu tip işlemleri kendi yapmak istemezse, dışarıdan ya da Kitapyurdu’nun önerdiği yazar ajanslarından destek alabiliyor. Bunun bir zorunluluk olmadığını, ilerleyen süreçlerde KDY’nin daha gelişmiş araçlar sunarak yazarlara kitaplarını platform içinde teknik olarak da hazırlama imkânını vermeye hazırlandığını da belirtelim. Türkiye’de sadece yazarın talebi üzerine ödeme karşılığı basılan kitap sayısını düşündüğümüzde Türkiye’de ciddi bir doğrudan yayıncılık pazarı olduğunu söylemek mümkün. KDY için, dünyada Amazon’un Kindle Direct Publishing (KDP) örneğinin Türkiye’deki hâli demek de mümkün.

KDY ile ilk basılan kitap: İkinci Dünya Savaşı’nda Türkiye’nin Orta Doğu Politikası

Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık’ın ilk kitabı Çağrı Elibol imzalı İkinci Dünya Savaşı’nda Türkiye’nin Orta Doğu Politikası isimli kitap oldu. KDY’nin bu çok önemli adımı yayıncılık dünyasına yeni bir soluk getirecek ve kitabını bastırmak isteyen yazarlar için de önemli bir imkan sunacak. Aynı zamanda kitapyurdu.com üzerinden de satışa çıkan kitaplar yazar ve okuyucuyu buluşturma noktasında da kolay ve ulaşılabilir bir imkan  sağlıyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
30
Koptum
Thug Life Thug Life
9
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
6
Eh İşte
Süpper Süpper
3
Süpper
Minnoş Minnoş
24
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
21
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cabagil

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: