Vuruldu! Çalındı! Isırıldı! Papağan Freddy’nin Hayatla İmtihanı!


89
39 Paylaşım, 89 Beğeni

Papağan Freddy

Bazı şanslı kişiler için çok talihli denmez de kedi gibi gibi dört ayağının üstüne düştü gibi tabirler kullanılır. Bazı insanlarda ne yaparlarsa yapsınlar talihsizlikler yakalarını bir türlü bırakmaz. Sanki hayat onlara oyun oynamak ister gibi her bela onları bulur. Düz yolda ayaklarına taş değer, güneşli havada yağmurdan ıslanırlar. Şanssızlık kaderleri olmuştur. Bahsedeceğimiz konu da aynen bu insanlar gibi bütün olumsuzlukları ve beleları üzerine çeken bir papağanla ilgili. Bu öyle bir papağan ki onun başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Silahla vurulmaktan, kaçırılmaya kadar pek çok olayın başkarekteridir bu papağan ve adı Freddy’dir. Şimdi Freddy’nin yaşadıklarına birlikte bir göz atalım.

Freddy’nin Maceralı Hayatı!

Brezilya’da bir silahlı çatışmada yaralanarak gözünü kaybeden, yılan tarafından sokulan ve 2 hafta önce hayvanat bahçesinden kaçırılan Freddy adlı papağan yuvasına geri döndü. 4 yıl önce bir silahlı çatışmanın ortasında kalan ve gagasına isabet eden mermi nedeniyle yüzü darbe aldığı için Elm Sokağı karakteri Freddy’ye benzetilen Amazon papağanı, 16 Nisan gecesi Cascavel kentindeki hayvanat bahçesinden silahlı soyguncular tarafından kaçırılmıştı. Brezilya’da yayımlanan Folha de Sao Paulo gazetesinin haberine göre, Freddy, son 4 yılda “eşi benzeri olmayan” talihsizlikler yaşadı.

Gazeteye göre Freddy, 4 yıl öncesine kadar, uyuşturucu çetesi mensubu olduğu ve kendisine sürekli eziyet etiği öne sürülen sahibiyle yaşıyordu. Polisin çeteyi hedef alan baskınında çatışma çıktı. Freddy gagasının üst kısmından vuruldu. İki gözü arasındaki tüyleri yandı ve görme yeteneğini kaybetti. Hayvan daha sonra hayvanat bahçesine getirildi. Bu ayın başlarında ise Freddy’yi bacacağından yılan soktu. Çok kan kaybetmesine rağmen, yılan zehirli olmadığı için hayatta kaldı.

Talihsizliği Kurtuluşu Oldu!

Şanssız papağan Freddy’nin yaşadıkları bunlarla bitmedi. Sanki bir mıknatıs gibi bütün belaları üzerine çeken Freddy son olarak Cascavel hayvanat bahçesinin bekçisini etkisiz hale getirerek içeri giren 3 silahlı soyguncu tarafından kaçırıldı. Soyguncular Freddy’le birlikte başka bir papağanı da kaçırdı ve bir gaz tüpü çaldı. Soyguncular Freddy’yi bir yerde bıraktıve duyarlı bir vatandaşın ihbarıyla Freddy iki gün sonra hayvanat bahçesi personeli tarafından bir çam ağacının altına bırakılan kafes içinde bulundu. Freddy’le birlikte kaçırılan diğer papağandan haber alınamazken Freddy’nin neden geri getirildiği henüz bilinmiyor. Ancak daha önce yaşadığı yerin yakınlarında bulunan kan izleri, agresif bir hayvan olarak bilinen Freddy’nin kendisini kaçıran kişileri ısırmış olabileceğine işaret ediyor. Hayvanat bahçesinin veterineri Ilair Dettoni, şanssız papağnı “yaşadığı talihsizliklerin kurtarmış olabileceğini” belirterek yüzü dağılmış bir papağanın alıcı bulma ihtimalinin fazla olmadığına dikkat çekti. Dettoni, “Bahtsız mı yoksa gerçekten şanslı bir kuş mu bilemiyorum” dedi. Freddy halen aynı hayvanat bahçesinde başına gelecek yeni belaları beklemekle meşgul.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
21
Koptum
Thug Life Thug Life
30
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
28
Eh İşte
Süpper Süpper
24
Süpper
Minnoş Minnoş
15
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
12
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: