Uyuyan Aslan’ı Öldürüp Videosunu Çekti. Bu Adam Tam Vahşi. 70’ten Fazla Hayvanı Spor İçin Öldürdü!


123
2 Yorum, 83 Paylaşım, 123 Beğeni

64 yaşındaki Guy Gorney 64 yaşında ve spor için vahşi hayvanları öldürüyor. Gorney, spor için 70’den fazla vahşi hayvan öldürüp bunların videosunu yayınladı.

Guy Gorney yeni yayınlanmış videoda Zimbabwe’de uyuyan bir aslanı acı çekerek öldürüyor. Bu videoyu izleyen hayvan severler oldukça öfkelenmiş durumda. Herkes kupa için göz gögre göre vahşi hayvanları öldüren bu adamı konuşuyor.  İlk önce kim olduğu bilinmese de The Daily Mail’e göre, avcı, Illinois’deki 64 yaşındaki Guy Gorney.

Aslan mı yoksa Gorney mi vahşi?

Videoya göre Gorney uyku halindeki aslana ateş açıyor Aslan üç kere kalkmaya yeltense de acı çekerek ölüyor.  İlk olarak, video safari kıyafeti giymiş Gorney ile açılıyor. Gorney’in kendisini yönlendirdiği gibi, talimatlara fısıldayan, muhtemelen arkadaşının sesini duyabilirsiniz. Kamera daha sonra zeminde açık bir ovada huzur içinde uyuyan aslana yaklaşıyor.

Birdenbire ilk atışını yapar Gorney. Aslan acıyla kıvranırken kalkmaya çalışır kükremeye başlar. İkinci ve üçüncü atışlarla birlikte ayağa kalkmaya çalışan aslan yere yığılır.

Videoda bu hamleden sonra Gorney’in arkadaşı üçüncü kurşundan sonra,“Tamam, daha fazla ateş etme!” diyor Gorney’e ve tebrik ediyor. Gorney elini coşkuyla sallıyor.

“Çok güzel bir aslan,” diye devam ediyor konuşmasına arkadaşı. İkili aslanın cesedine yaklaştığında kamera, vahşi hayvanın cansız yüzünü yakalamak için yakınlaştırıyor. Burada Gorney “Özel bir av oldu,” diyor. Gorney ve arkadaşının bu hareketi silah kimim elindeyse vahşi olanın o olduğunu herkese doğruluyor.

Hayvan savunucuları bu vahşeti Twitter yoluyla bütün dünyaya duyurdu!

Bu korkunç video  @Protect_Wldflife adıyla İngiliz merkezli hayvan savunuculuğu organizasyonu tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Sanal ortamda büyük tepki çeken bu olay sırasında tespit edilmemiş avcıların açığa çıkarılmasını isteyen birçok Twitter kullanıcısı vardı. Her şey hızlıca gelişti ve avcının kimliğinin Gorney olduğu ortaya çıktı.

Bu açıkçası sürpriz olmadı. Gorney’in avlanma alışkanlıklarını halka açık şekilde hep gösterdiği görülüyordu. Özellikle Facebook paylaşımlarıyla…  2015 yılında, Chicago radyo istasyonu WBBM, Gorney’in Facebook’ta çekilmiş bir fotoğrafının ölü bir aslanın arkasına oturduğunu gösteren resimler vardı. Gorney’in eski fotoğrafta giydiği kıyafeti göz önüne alarak, şu anda viral videoda belgelenen aynı av gezisinde çekildiği görülüyordu.

Bu belgelenmiş vahşetlerin yanı sıra, Gorney “Büyük Beş” olarak adlandırılan hayvanları avlamış: aslan, fil, gergedan, bufalo ve leopar. Görüşme sırasında Gorney tahminen 70 hayvan öldürdüğünü söyledi.

Goney tam bir vahşi!

Gorney’in Facebook’ta, öldürdüğü çeşitli vahşi hayvanlarla poz verdiği görülüyor. Özellikle bir fotoğrafta, Gorney’in, vurduğu suaygırının hemen yanında çömelme pozisyonunda, poz verdiği görülüyor.. Ölü su aygırı’nın açık ağzı kalın bir sopayla geniş dişlerini göstermek için hazırlanmıştı.

Diğer fotoğraflar Gorney’in öldürdüğü diğer hayvanların yanı sıra ölü boz ayılar, gergedanlar, filler ve geyiklerle poz verdiği görülüyor.

“Birine zarar veren Bufaloyu öldürdüğümde, o hayvanın ölümünden yararlanan insanlar neşelendiriyordu,” diyerek kendini savunan Gorney radyo röportajında. Zebra yerine aslan avlamanın, doğanın dengesini korumanın bir parçası olduğunu belirtti.

Gorney, “Zebra’yı seviyorum, bu yüzden bir aslanı vurmak yılda 70 zebra kazandırıyor,” dedi.

Görüşme sırasında Gorney yasalara uyduğunu söylüyordu.

Bununla birlikte, aslan popülasyonları, kaçak avcılardan ve Gorney gibi kupa avcıları tarafından artan bir tehdit altında. Dünya Yaban Hayatı Fonu’na göre, şu anda aslanlar korunmasız bir tür olarak sınıflandırılıyor ve vahşi doğada yalnızca 20.000 aslan kaldı.

Kaynak: Allthatsinteresting

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
3
Koptum
Thug Life Thug Life
12
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
9
Eh İşte
Süpper Süpper
7
Süpper
Minnoş Minnoş
27
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
24
Yok Ya

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: