Ünlülerin ders çıkarılacak sonları! Yürek burkan hikayeler!


77
1 Yorum, 39 Paylaşım, 77 Beğeni

ONLAR ULAŞILMAZDI, BİRER YILDIZDI!

Aslında onlar her an yanı başımızdalar ama fark etmiyoruz. Hatta çoğu zaman onların da bir hayatları olduğunu unutur sanki yaşamıyorlar, sanki acı çekmiyorlar, mutlu olmuyorlar diye düşünürüz. Uzak yıldızlarda yaşıyorlar da oradan bize gülümsüyor göz kırpıyor gibi gelir.

Kimi zaman da yaşadıkları hayatı şaşaalı buluruz, ürkeriz bu hayattan ya da ulaşılmaz sanırız. Yaşadıklarını kıskanır onlar gibi olmaya, onlar gibi davranmaya çalışırız. Hep gıpta ile bakarız. Kıskanırız. Kimden mi bahsediyoruz: Ünlülerden… Hani şu televizyonu açtığımızda her an karşımıza çıkanlardan. Yaşadıklarıyla ya da yaşamadıklarıyla hep gündemimizde olanlardan. Ulaşılmaz olanlardan. Peki gerçekten sandığımız gibi bir hayat mı yaşıyorlar? Yoksa aslında mavi cam bize her şeyi büyülü mü gösteriyor? Hayranlıkla seyrettiklerimiz, ulaşılmaz diye düşündüklerimiz hayatlarına gıptayla baktıklarımız ve onlar gibi olmak istediklerimiz aslında nasıl bir hayat yaşıyorlar, ya da yaşamışlar? İşte size birkaç örnek…

SAMİ HAZİNSES

1925 yılında Diyarbakır’da doğan Sami Hazinses ilkokuldan sonra çalışmak için İstanbul’a geldi. 1953 yılında Mahir Canova’nın yönettiği Kara Davut filmindeki rolle sinemaya başladı, sonraki yıllarda çevirdiği filmlerle rolleri büyüyen Hazinses Türk sinemasının unutulmaz komedi sanatçıları arasına girmeyi başardı. Hazinses bir dönem beste çalışmaları da yaptı, son yıllarda sefaletin kucağında olan sanatçı. Semiha Şakir Huzurevinde 2002 yılının ağustos ayında hayata gözlerini yalnızlık içinde, yumdu.

MESUT ENGİN

Oyunculuk yanı sıra mankenlik ve fotomodellik de yapan otellerin kral dairelerinde kalan ancak daha sonra yaşadıkları yüzünden alkole sığınan ve akli dengesini de yitiren Mesut Engin’in buruk bir öyküsü var. Mesut Engin, Ses Dergisi’nin düzenlediği güzellik yarışmasında kral seçilip Yeşilçam’a adım attı. O yıllarda tüm genç kızların hayalini süslüyordu ama 1976 yılında geçirdiği trafik kazası, onun için sonun başlangıcı olmuştu. Geçirdiği trafik kazasından sonra sağ el bileğinin sinirleri kesildi. 1953 doğumlu olan Engin, bu olay olduğunda henüz 23 yaşındaydı. Bu elim kazadan sonra yaşadıklarını kaldıramadı, hayata küstü ve alkole sığındı. Girdiği bunalımdan çıkamayan Engin daha sonra akli dengesinde yitirdi ve sokaklara düştü. İzmir’de ağaçlı yolda otobüs duraklarının banklarında yatıp kalkmaya başladı. Yeşilçam’ın kral ünvanlı oyuncusu Mesut Engin 58 yaşında yaşamını yitirdi.

BİLAL İNCİ

Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra sinemaya yönelen Bilal İnci Bir Türk’e Gönül Verdim, Alageyik, Büyük Yemin, Beyaz Mendil gibi filmlerde oynadı. Deli Yürek, Fahri Baba, Berivan, Yusuf, Ay Işığı gibi dizilerde de oynayan Bilal İnci Bir Türk’e Gönül Verdim adlı filmindeki rolüyle Adana Altın Koza Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. 2005 yılında Beyoğlu’nda kaldığı otel odasında geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşama veda etti.

KAZIM KARTAL

Kazım Kartal Sinemaya 1946 yılında girdi. Kamera karşısınaa en çok kötü adam rolleriyle geçen Kartal 1000’e yakın filmde yan rollerde yer aldı. 1970’li yıllarda seks filmleri furyasında da kamera karşısına geçen Kartal, bunu şöyle anlatmıştı, “Parasız kaldığım dönemlerde, bakkaldan veresiye alışveriş bile yapamayıp, alay konusu olmak canıma tak etmişti. Bu yüzden mecburdum.” Sanatçı, 2003 yılında bir dizi çekimi için gittiği Erzurum’da rahatsızlandı. İstanbul’a döndükten kısa bir süre sonra da kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

HAYATİ HAMZAOĞLU

Hayati Hamzaoğlu ilkokulu bitirdikten sonra kunduracılık, dökümcülük, kuyumculuk gibi değişik işlerde çalıştı. Sinemaya 1953 yılında Köyün Çocuğu adlı filmle adım atan Hayati Hamzaoğlu, ilk başrolünü 1961 yılında oynadı. 1969, Adana Altın Koza Film Festivali 1970 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödüllerini kazandı.

1999 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Yaşam Boyu Onur Ödülünün de sahibi oldu. 1999 yılında Marmara bölgesini yerle bir eden depremde evini kaybetti. 2000 yılındaki ölümünden önce televizyon ekranlarında göründüğünde eski halinden eser yoktu, hastalık yüzünden zayıflayıp tanınmaz hale gelmişti.

SEZER İNANOĞLU

Sezercik Aslan Parçası, Sezercik Yavrum Benim, Sezercik Küçük Mücahit gibi filmlerin kocaman gözlü, dağınık perçemli sevimli oyuncusu Sezer İnanoğlu babası yapımcı Berker İnanoğlu’nun sayesinde sinemaya adım attı. Sinemaseverlerin gönlüne 1974 Kıbrıs çıkarmasını konu alan Sezercik Küçük Mücahit filmdeki rolüyle taht kuran Sezerciğin, hayatı çocukluktan sonra yetişkinliği döneminde çok farklı bir yola girdi.Sinemada eskisi gibi parlak günlere sahip olamadı ve o dönemlere dönemedi. Sezer İnanoğlu daha sonra polisiye olaylarla gündeme geldi, önce evinde uyuşturucu bulundu ardından daardından da polisle çatışmaya girdi.Evinde ve ofisinde, ateşli silahlar bulundu.

SUPHİ KANER

1950 yıllarında ve altmışların başında Türk sinemasında fırtına gibi esen komedyen, karakter oyuncusu Suphi Kaner çeşitli sorunlarla içiçe yaşadı. Aşırı duyarlı kişiliği nedeniyle alkole bağımlı oldu.Alkol yüzünden dönemin, prodüktör Cemiyeti ortak karar alarak ona iş vermedi. Yoksulluk ve bunalım çukurunda daha fazla duramadı ve 1963 Ağustos’unda intihar ederek hayatına veda etti.Öldüğünde cebinde 15 lirası vardı ve daktilo makinası 50 liraya rehincide rehindeydi.

YILDIRIM ÖNAL

1931 yılında İzmir’de doğan, Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitirdikten sonra uzun yıllar devlet tiyatrolarında çalışan Yıldırım Önal, bir dönem televizyon dizilerinde de oynadı. Ne var ki, gece hayatı ve alkol yüzünden ekonomik durumu bozuldu ve son yılları yoksulluk içinde geçti. Tiyatro ve sinema oyuncusu yönetmen Yıldırım Önal, 11 Ekim 1982 yılında İzmir’de beyin kanamasından ölürken yoksulluğun pençesinde idi.

ÖMER DÖNMEZ

1959 doğumlu Ömercik yada gerçek adıyla, Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. Altmışlı ve yetmişli yıllarda 40’a yakın filmde rol aldı ama onun kaderi de pek çok çocuk yıldızın kaderinden farklı olmadı. Ömercik büyüdükçe popülerliğini kaybetti. O nyedi yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle sol gözünü kaybetti. Sol gözünü kaybettikten sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. Zeynep Değirmencioğlu’nun emlak ofisinde çalıştı. Şimdilerde ellili yaşlarına merdiven dayayan Ömercik İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırdı.Artık eski parlak günlerin çok uzağında bir yaşam sürdürüyor.

MEHMET İDİÇ

Bir dönem ünlü şarkıcılarla birlikte sahneye çıkan perküsyon sanatçısı 61 yaşındaki Mehmet İdiç’in yaşamı, Mersin’de drama dönüştü. İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, Kibariye gibi sanatçılarla aynı sahnede perküsyon çalan Mehmet İdiç, vücudunun sol tarafı felçli olan kardeşi Ahmet İliç’le ilgilenmek için mesleği bırakmak zorunda kaldı. Kardeşi gibi hiç evlenmeyen ve geçinmek için inşaatlarda bekçilik yapan Mehmet İdiç’in ayağındaki yara kangrene dönüştü ve kaldırıldığı hastanede sağ ayağı diz altından kesildi. Taburcu olduktan sonra felçli kardeşiyle birlikte terk edilmiş bir evde sefalet içinde yaşamaya başladı.

Diğer ilgi çekici içeriklerimiz için tıklayın: Onoppi Media


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
12
Koptum
Thug Life Thug Life
21
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
18
Eh İşte
Süpper Süpper
15
Süpper
Minnoş Minnoş
6
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
3
Yok Ya

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: