Ünlülerin Asıl Meslekleri! Çook Şaşıracaksınız! Onoppi Özel Video!


87
44 Paylaşım, 87 Beğeni

Ünlülerin Gerçek Meslekleri!

Her gün ekranlarda gördüğümüz, kimi zaman imrendiğimiz, kimi zaman tebessümle takip ettiğimiz, evimize her daim davetsiz misafir gibi giren ünlülerle ilgili bu haberimiz. Ünlülerin ünlü olmadan önceki gerçek meslekleriyle ilgili. Bu meslekleri duyunca tebessüm edecek ama illaki çok şaşıracaksınız. Gelin hep beraber bakalım ünlülerin asıl meslekleri nelermiş?

Videolu Anlatımımız!

Dekor ve sahne tasarımcısı olan ünlü kimdir?

Dizilerin ve filmlerin başarılı oyuncusu, masum yüzlü ve güzel gözlü Hatice Tuba Büyüküstün aslında Dekor ve sahne tasarımcısı. Yani az biraz yaptığı oyunculukla ilgili bir meslek. Ama bu mesleği yapmıyor. Ama kim bilir belki setlerde sanat yönetmenine fikir veriyordur. Olabilir değil mi?

Genç kızların sevgilisi dizilerin karizma ve yakışıklı oyuncusu Buğra Gülsoy aslında bir Mimar. Mimar ama gelin görün ki o da mesleğini yapmıyor. Mesleğini yapsaydı nasıl bir mimar olurdu acaba? Yani oyunculuktaki başarısını gerçek mesleğinde de gösterebilir miydi dersiniz? Galiba bunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz.

Ondan bahsederken hepinizin yüzünde gülücükler açtığının farkındayız. Bir zamanların komedi filmlerinin unutulmaz kahramanı, şimdilerde ise tam bir karakter oyuncusu Şener Şen’den behsediyoruz. Tabi onun oyunculuktaki başarısı değil konumuz. Asıl mesleğinin ne olduğu. Şener Şen’in aslında Sınıf öğretmeni olduğunu biliyor muydunuz? Hatta gençliğinde bir zamanlar Maraş’ta bir köyde öğretmenlik yaptığını. Evet Şener şen bir öğretmen.

Garsonluktan oyunculuğa!

Bir röportajında “Türkiye’ye dönmeyi hiç düşünmüyordum. Çünkü o sırada evliydim. ‘Bıçak Sırtı’nda da rol almak üzere Türkiye’ye döndüm. Sonra Erol Avcı beni ‘Bıçak Sırtı’ndadan sonra, Bin bir Gece’ye geçirmek istedi. Ben de hayır diyemedim. Çünkü, ‘Ben ne yapacağım, Amerika’ya dönüp bir daha garsonluk mu yapacağım’ dedim.” Diyordu. Kimden mi bahsediyoruz. Bir zamanların garson kızı Canan Ergüder’den. Evet canan Ergüder bir zamanlar garsondu.

Yumuşak sesi, kararlı kişiliği, eğlenceli yapısıyla şimdiki misafirimiz Rafet El Roman. Evet sevgili Rafet El Roman’ın asıl mesleğinde sıra. Duyunca hadi be diyeceğinizden eminiz. Eminiz çünkü durunca biz öyle dedik. Çok meraklandırmadan söyleyelim sevgili Rafet El Roman’ın aslında gerçek mesleğinin Müezzinlik olduğunu. Ya şaşırdınız değil mi? Rafet el roman bir zamanlar Müezzinmiş.

Müzik öğretmeni Candan Erçetin!

Ne yalan söyleyelim benim çok beğendiğim bir sanatçı kendisi. Şarkılarındaki derinlik ve anlam mutlaka dinleyenleri düşünmeye sevk ediyordur. Öyle çok fazla ortalarda görünmez kendisi. Zaten sanatçı olan da öyle çok göz önünde olmamalı değil mi? Candan Erçetin’den bahsediyoruz. Gerçek mesleği Arkeolog olan Candan Erçetin’den. Tabi aynı zamanda kendisi bir de Müzik öğretmeni.

Nuri Alço desem aklınıza hemen ne gelir? Durun durun öyle kötü düşünmeyin. Nihayetinde çok iyi bir oyuncuymuş ki oynadığı o gazozuna ilaç katma sahnesine hepimizi inandırmış. İnandırmışta merak ettiğim bir şey var. Gazoza kattığı ilacı kendi pazarladığı ilaçlardan mı alıyordu acaba? Tabi siz bilmiyorsunuz değil mi Nuri Alço’nun asıl mesleğinin ilaç mümessilliği olduğunu?

Genç kuşağın son dönemlerde sevgilisi o. Söylediği şarkılar, hal ve hareketleri gençlerin dilinde. Hani iyide söylüyor yani. Bu yüzdendir ki beğeniliyor ve satış listelerinin en başını zorluyor hep. Şimdiki misafirimiz Hande Yener. Ve bir zamanlar sevgili Hande Yener Tezgahtar olarak çalışıyormuş.

Yusuf Miroğlu olarak girdi dünyamıza ve sevdirdi kendini. Sonra Acı Hayat’ta hepimizi kedere boğdu. Ezel oldu, esti gürledi, hayran bıraktı. Karadayı da delikanlılığın kitabını bir de o yazdı. Sonra Şener Şen’le aynı sahneyi paylaştı, Kabadayı oldu. Dahası var da bu kadarı yeter. Kenan İmirzalıoğlu’ndan bahsediyoruz anladığınız üzere. Onun da asıl mesleği oyunculuk değil. Oda matematik bölümünü bitirmiş üniversitede.

Ünlülerin asıl meslekleri Şimdilik bu kadar ama bitmedi devam edeceğiz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
21
Koptum
Thug Life Thug Life
30
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
27
Eh İşte
Süpper Süpper
24
Süpper
Minnoş Minnoş
15
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
12
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: