Tarihte yaşanan ilginç olaylar! İlk kez duyacağınız bu hikayelere çok şaşıracaksınız!


111
61 Paylaşım, 111 Beğeni

1- Ağız bakım suyu!

Eski Roma adetleri çok ilginçtir. Şimdi sizlere midenizin zor kaldıracağı bir örnek vereceğiz. Romalılar ağız bakımına çok önem veren bir toplumdu. O kadar ki idrarlarını ağız bakım suyu olarak kullanırlardı.

2- Bere ve insan kafatası!

Buzul çağında Britanya adalarında yaşayan insanlar bere olarak insan kafatası kullanırlardı. Kimlerin kafataslarını kullandıklarını öğrenebilseydik iyi bir haber olurdu değil mi? Hem düşmanlarının hem de koruması için ölmüş yakınlarının kafataslarını kullanmış olmaları mümkündür. Kafatasının bere olarak kullanılması ne kadar etkili bir çözüm bilmiyoruz ama bir bere için bir kafa kesmek çok ucuz olsa gerek.

Bir zamanlar Britanya’da Bere Dükkanı!

3- Diri diri gömülme!

Gelişen tıpla birlikte şimdi söyleyeceğimiz çözüm size saçma gelebilir. Ama eskiler de az akıllı değillermiş. 1800’lü yıllarda insanların ölüp ölmediği tam anlaşılamadığı için tabutun içine zil mekanizması konulduğunu biliyor muydunuz. Eğer gömülen kişi ölmemiş ise kendine geldikten sonra çıkarılması için zili çalardı. Bu da diri diri gömülmekten kurtulması demekti. Bu yöntemle kaç kişinin mezardan çıkarıldığını da öğrenseydik müthiş bir bilgi olurdu.

4- Amerikan bayrağının değerine bakın!

Renkler, zevkler tartışılabilir. Kişiye göre de değişir ancak günümüzde her haber kanalında sürekli maruz kaldığımız Amerikan bayrağı lise öğrencisi Robert Heft tarafından bir ödev olarak tasarlanmış ve Heft bu tasarımından ancak B- alabilmiştir.

5-Hükümdarım çok yaşa!

Eski Mısır’da bir hükümdar öldüğünde, tüm yardımcıları ve hayvanları onunla birlikte canlı canlı gömülürdü. “Padişah’ım Çok Yaşa!” sözü Eski Mısır’da çıkmış olabilir. 19.yy’da bile Hindistan’da ölen erkeklerin eşlerini de diri diri kocalarının yanına gömdükleri bilinir. Eski Mısır’da bunu hükümdarın uygulaması çok doğal.

6- Moğol okunun intikamı!

Moğollar oklarının ucunu ateşe vermek için öldürdükleri düşmanlarının vücut yağlarını kullanırlardı. Eski çağlarda bu tür ilginç bilgiler çok fazla. Düşmanın cesedi bile kıymetli ve yağından suyundan faydalanıyorlarmış.

7- Hayvan mahkemesi!

Orta Çağ insanı çok adilmiş gibi hayvanları da yargılarlardı. Hayvanlar yargılanır ve bazen de ölüme mahkum edilirdi. Ölümle cezalandırılıyorsunuz ve kendinizi savunamıyorsunuz ne acı değil mi? Tabii hayvanlar sebep-sonuç ilişkisini anlayabiliyorsa. En kötüsü de hayvanları insanları yargılaması olsa gerek.

8- Firavunların sivrisinek korkusu!

Antik çağlarda her şey hükümdarlar içindi. Bilhassa Firavunlar kendi rahatlıkları için inanılmaz önlemler alıyorlardı. FiravuEski Mısır’da sinekler Firavun’u rahatsız etmesin diye kölelerin vücudu balla kaplanırdı.

9- Sağlıklı olmak için ceset yiyen Avrupalılar!

İnsanoğlu ölmemek için her şeyi yapıyor. Sağlıklı olmak için hakkında pek bir şey bilmediğimiz ürünleri yeyip içiyoruz. Peki sağlıklı yaşam için Avrupalıların ceset yediklerini biliyor muydunuz? Evet, fare kuyruğu, balina ödü, horoz ibiği değil tam manasıyla ölmüş bir insan… 5.yy’da Avrupalılar sağlıklı olmak için ceset yiyorlardı.

10-İbadet adı altında KATLİAM!

Aztekler insanlık tarihinin gizemli topluluklarından. Yaptıkları tapınaklar ve astronomi merkezleriyle tarihte hep gizemlerini korumuşlardır. İbadet adına 1487 yılında Aztek tapınağındaki ayinlerde 20 binin üzerinde insan kurban edilmiştir. Acaba kim, kimleri kurban ediyor? Güçlü güçsüzü, zengin fakiri, soylu garibi olmasın!


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
30
Koptum
Thug Life Thug Life
9
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
6
Eh İşte
Süpper Süpper
3
Süpper
Minnoş Minnoş
24
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
21
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: