Söz ve Savaşçı’nın yerine yeni bir aksiyon dizisi geliyor: Kartallar Timi


94
61 Paylaşım, 94 Beğeni


Star Tv’nin Söz ve Fox Tv’nin Savaşçı dizileri askeri aksiyon alanında izleyicisi bol olan diziler. Her iki dizinin de final yapması hatta sezon içinde Börü ve Nöbet’in de final yapması bu tür dizileri sevenleri oldukça üzmüş durumda. Askeri aksiyon seven izleyicilere bir müjdemiz var. Farklı kaynaklardan gelen haberlere göre yeni bir aksiyon dizisinin oyuncu seçmelerine başlandı. İsim olarak “Kartallar Timi” düşünülen dizi daha çok Türk Askerinin yurt dışı operasyonları üzerine bir konsepte sahip olacak. Bu dizi için Tolga Sarıtaş ve Ertuğrul Şakar ile anlaşıldığı söyleniyor.

Sınırları Kanla Çizenlerin Hikayesi: Özgürlük Savaşçıları “Türk Kartallar Timi”

Ülkemiz ortalama 40 yıldır terörle mücadele ediyor. Bu mücadele sırasında binlerce vatan evladı ne yazık ki şehit oldu, gazi oldu.

Askerlerin, polislerin terörle mücadele sırasında neler yaşadıklarını, hangi şart ve ortamda bu mücadeleyi sürdürdüklerini, silahlı bir çatışmanın nasıl olduğunu, mermiler kafalarının üstünden geçerken neler hissettiklerini ve başka birçok şeyi bilmiyoruz. Şehitlerin yakınları da bilmiyor. Onlar evlatlarının nasıl şehit olduğunu, şehit olurken neler hissettiğini bilmek istiyorlar ama ne yazık ki bu mümkün değil. Bu ailelerde ve dahası tüm Türk halkı bu asker ve polislerin nasıl şehit olduğunu, vatan savunması sırasında teröristlere geçit vermemek için canlarını nasıl ortaya koyduklarını bir nebze de olsa televizyonlarda yayınlanan asker dizilerinden ya da komutan veya yazarların bu konudaki kitaplarından öğrenmeye, anlamaya çalışıyor. Son zamanlarda televizyon kanallarında sıkça gördüğümüz asker dizileri askerlerin ve polislerin terörle mücadele sırasında neler yaşadıklarını kısmen de olsa insanlara yansıtmaya çalışıyor. Bir askerin nasıl mücadele ettiğini, ne zorluklarla karşılaştığını, vatanı için nasıl bedenini siper ettiğini, elden geldiğince insanlara yansıtmaya çalışıyorlar. Seyirciler de bu dizileri beğenmiş olacak ki izlenme oranlarıyla zirvede olduklarını görüyoruz.

Kartallar Timi hangi kanalda?

Kartallar Timi’nin yayınlanacağı kanal henüz netleşmiş değil ancak TRT 1’in böyle bir dizi için uygun olabileceği söyleniyor. Bu tür diziler her zaman belli reytinge sahip diziler. Üstelik sürekliliği olan reytingler bunlar. Kartallar Timi’nin en önemli özelliği ise hikâyesinin 10 kitaplık bir roman serisinden alınmış olması. Ali Zengin’in kaleminden Hayat Yayınlarının yayınladığı bu seri oldukça ilgi çekmiş olacak ki ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Bu roman serisi kahraman Türk askerinin terörle mücadelesini ve bu uğurda verilen şehitleri, yaşananları anlatıyor ve olaylara da oldukça gerçekçi yaklaşıyor.

Kartallar Timi oyuncu kadrosunda kimler var?

Dizinin geniş bir oyuncu kadrosu var. Timde 6 erkek 2 bayan 8 asker var. Komutanlar ve aileler, en önemlisi de yerel halk da bu dizide askerle iç içe olacak. Başrol için iki isimle görüşmeler sürüyor. Yan karakterler de yavaş yavaş belli oldukça bu sayfalardan öğrenebileceksiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
25
Koptum
Thug Life Thug Life
3
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
30
Eh İşte
Süpper Süpper
30
Süpper
Minnoş Minnoş
18
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
15
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: