Sıra dışı kadınlar! Dünyada en çok çocuk doğuran kadınlar kim? Listemizde tam 69 çocuk doğuran kadın var!


131
94 Paylaşım, 131 Beğeni

Sıra dışı bir doğum olayı! Dünyada en çok çocuk doğuran kadın kim? Kaç çocuk doğurdu?

1- Kayıtlara geçtiği kadarıyla Dünya’nın en doğurgan kadını ’dir.

18. yüzyılda Rusya’da yaşayan Feodor Vassilyev adlı Rus çiftçinin eşidir. Bay Vassilyev ile hayatını birleştirip onu tam 69 kez baba yapan Valentina, bu doğumları Rusya’nın Shuya kentinde gerçekleştirdi.

Kırk yıllık evliliği boyunca (1725 – 1765 arası) tam tamına 27 defa gebe kalan Valentina çok verimli doğumlar gerçekleştirdi. Bu gebeliklerinden 16 ikiz, 7 üçüz ve 4 dördüz bebek doğurdu. Hadi canım sende diyenler vardır elbette ama bu doğumlar gerçekleşti ve kayıt altına alındı. Bebeklerin toplamını hesaplamakta zorlananlara toplam sayıyı verelim. Toplamda 69 bebek doğdu ve bebeklerden ikisi bebekken öldü. 67 bebeğiyle birlikte sağlıklı bir ömür süren Valentina1765 yılında vefat etti.

Bu bir rekor olarak Guinnes Rekorlar Kitabına geçti. Burada ilginç olan bir nokta daha var. Rus çiftçi Vassilyev, kendisine 67 çocuk bırakan sevgili karısı öldükten sonra da boş durmadı. Bu kadar çok çocuğa bakamam diye düşünmüş olmalı ki ikinci evliliğini gerçekleştirdi. Dile kolay en büyükleri 20 en küçükleri bir yaşında olana tam 67 çocuk.  Bunca çocuk Feodor’a yetmemiş olmalı ki ikinci eşi de 6 ikiz, 2 de üçüz dünyaya getirdi. Bunun anlamı kerametin kadınlarda değil çiftçi Vassilyev’de olması sanırım. Feodor 75 yaşındaydı ve hayatta olan toplam 82 çocuğa babalık yapıyordu.

Geçenlerde bir gazetede aynı sayıda çocuğu olduğu iddia edilen Filistinli kadının haberi vardı. 40 yaşında öldüğü söylenen Filistinli kadın 67 çocuk doğurmuş. Kesinlik değeri olamdığı için şimdilik bu haberi es geçip diğer annelere bir göz atalım.

Dünyanın En Çok Doğuran Anneleri!

Rekorlar Kitabında özel bir anlamı olan ve isimlerini yazdıran birçok anne var.  Büyük aile kavramına inanılmaz bir boyut kazandıran bu annelerin hepsi çocuk sayıları sayesinde rekorlar kitabına girdi. Birkaçına kısaca göz atalım.

2- 33 kere anne olan Mary Jonas

Mary Jonas, 1800’lerde İngiltere’de yaşadı. Kısıtlı imkanlara sahip olmalarına rağmen Mary ve kocası John tam 33 kez ebeveyn oldu. Bu çocuklardan 30’u ikizdi. Yani 15 çift! Hepsi kızlı erkekli çiftler olarak dünyaya gelen bu çocuklar canlı olarak doğsalar da kaderin garip bir cilvesi çoğu yetişkinlik çağına gelmeden öldü.

3- Planları yarım kalan Elizabeth Greenhill tam 39 çocuk doğurdu!

İngiltere’de henüz aile planlaması yoktu. Bayan Greenhill, tek kocası olan Bay Greenhill’den birisi ikiz olmak üzere tam 39 çocuk dünyaya getirdi. Kitapta yer alan bir ifadeye göre, eğer kocası vefat etmeseydi iki veya üç çocuk daha yapmayı planlıyordu. Bay Greenhill yoğun tempoya dayanamamış olabilir mi, bilmiyoruz.

4- 41 kere Maşallah Alice Hookes’e 41 Çocuk

Conway Kilise Mezarlığı’nda bir mezar taşında şöyle yazıyor. “1637’de ölen Nicholas Hookes’un, Alice’in 41. çocuğu burada yatıyor.”

5- 52 çocuk annesi İtalyan Maddalena Granata

Annelik kurumunu bambaşka yerlere taşıyan bu annemiz İtalya’dan. Bayan Granata hakkındaki bilgimiz Paris Journal’de yer alan bir yazıya dayanıyor. Yazının yayınlandığı tarihte 47 yaşında olan Bayan Granata, 28 yaşında evlenmiş. Ölü doğanlarla birlikte 49’u erkek olmak üzere tam 52 çocuk doğurmuş. Annelik heyecanını defalarca yaşayan Bayan Granata’nın çocuklarından 15 tanesi ikiz.

6- 53 çocuk annesi Barbara Stratzmann

Bayan Stratzmann kayıtlara göre 53 kere doğum yaptı. Barbara ve Adam Stratzmann çiftinin 1 kere yediz, 1 kere altız, 4 kere üçüz, 5 kez ikiz ve 18 kez de tek çocukları oldu.

7 -Albina çifti 24 Çocuk

Albina çifti 1943’te Arjantin’de evlendi. Bayan Albina, Şili’ye taşınmadan önce hepsi erkek 5 kez üçüz doğurdu. Bayan Albine, 51 yaşında Şili’de de çocuk doğurmaya devam etti. Çiftin bundan sonra 9 tane çocuğu oldu.

Listemizin dışında ufak bir dipnot: Kraliçe’nin dikkatini çeken Rus Erkek!

Rusya’nın Vvedensky köyünde yaşayan Bay Kirillov 1775’te babalık başarılarından dolayı Kraliçe’ye takdim edildi. Çiftçi Kirillov’un sadece ilk eşinden 57 ikinci eşinden 15 çocuğu oldu. Kraliçe’nin ordusuna bu kadar asker sağlayan bir adam haliyle dikkat çekecektir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
6
Koptum
Thug Life Thug Life
15
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
12
Eh İşte
Süpper Süpper
9
Süpper
Minnoş Minnoş
30
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
27
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: