Onlar Da Sizin Gibi Sınav Stresi Yaşadı! İşte, Ünlülerin Hiç Duymadığınız Okulları!


108
4 Yorum, 66 Paylaşım, 108 Beğeni

Ünlüler ve Okulları!

Çoğumuz onların şanslarıyla ya da bir akrabalarının tanıdıklarının yardımıyla bulundukları yere geldiğini sanırız. Aslında gerçek hiçte öyle değil. Tamam kabul edelim bu şekilde olanlarda var ama çoğu ünlü bulundukları yere kendi çabaları emekleriyle gelmiştir. Zaten öyle olmayanlar yani emek harcamayanlar fazla tutunamamış silinip gitmişlerdir hem bulundukları yerden hem hafızalardan. Bu yazımızın konusunu çoğumuzun tanıdığı ünlülerin bitirdikleri okullar olarak belirledik. Bakalım o meşhurlar hangi okullardan mezun olmuşlar.

CEM YILMAZ

İlk ünlümüz gördüğümüz her zaman yüzümüzde tebessümün oluşmasına sebep olan biri. Cem Yılmaz. Cem Yılmaz’ın on parmağında on marifet var maşallah. Komedyen, şovmen, senarist, yapımcı ve yönetmen olarak karşımıza çıkan Cem Yılmaz Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

KIVANÇ TATLITUĞ

Dizilerin ve filmlerin aranan ismi olmak zor iş olsa gerek. Ama o böyle biri. Kıvanç Tatlıtuğ. Kıvanç Tatlıtuğ her ne kadar başka bir alan okumuş olsa da oyunculuk alanında en iyilerden biri olduğu kesin. Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un bitirdiği okul Kültür Üniversitesi iletişim Tasarımı bölümü.

ÇAĞATAY ULUSOY

Çağatay Ulusoy genç ve başarılı oyunculardan. Özellikle genç kızların hayallerini süsleyen Çağatay Ulusoy’da üniversite bitiren oyunculardan. Ama Çağatay Ulusoy’un bitirdiği okulla yaptığı iş hiç alakalı değil. Çağatay Ulusoy İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri Bölümünden mezun.

ELÇİN SANGU

Son dönem dizilerin vazgeçilmez kadın oyuncularından Elçin Sangu’da okullulardan. Hem de okuduğu okul yaptığı işle ilgili. Elçin Sangu Mersin Üniversitesi Opera Bölümünden mezun oldu. Ardından Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümüne başladı ancak okulu yarım bıraktı.

BURAK ÖZÇİVİT

Karizmatik halleriyle genç kızların yüreğini hoplatan Burak Özçivit’te sıra. Yakışıklı oyuncu Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-Fotoğrafçılık Bölümünden mezun oldu.

FAHRİYE EVCEN

Başarılara doymayan ve magazin gündeminden düşmeyen yıldızlardan biri de Fahriye Evcen. Başarılı oyuncu Almanya Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okurken dizi teklifleri alınca, okulunu dondurmuş. Ancak Türkiye’de eğitimine devam eden Evcen Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuş.

KENAN İMİRZALIOĞLU

Hiç şüphesiz delikanlı halleriyle Türk seyircisinin en çok beğendiği oyunculardan o. Öyle ki oynadığı roller bile bu eksende ilerliyor. Kenan İmirzalıoğlu’ndan söz ediyoruz. Kenan İmirzalıoğlu’nun okuduğu okulla yaptığı iş çok uyumlu değil, hatta hiç uyumlu değil. Başarılı oyuncu Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun.

ARAS BULUT İYMENLİ

Şu sıralar oynadığı diziyle seven sevmeyen herkesin dilinde olan biri Aras Bulut İynemli. Yakışıklı oyuncu kendi mesleğini yapmayanlardan. Aras Bulut İymenli çok iddialı bir okuldan İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümünden mezun.

BEYAZIT ÖZTÜRK

Onu tanımayanınız, sevmeyeniniz yoktur herhalde. Dışarda görsek aa bizim oğlan bu der yanında geçeriz. Sıcak halleri, sempatik ve eğlenceli kişiliğiyle ailemizden biri gibidir. Kim mi bu ünlü, tabi ki Beyazıt Öztürk. Sevgili Beyazıt Öztürk Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Heykel Bölümü mezunu.

BERGÜZAR KOREL

Bir oyuncuya oynadığı her karakter bu kadar mı yakışır? Oyuncu Bergüzar Korel her rolün, her karakterin hakkını verenlerden. Eee bu da okullu olmasının avantajı tabi. Bergüzar Korel Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu.

HALİT ERGENÇ

Son dönemlerde yetişen büyük ustalardan biri o. Bir oyuncunun nasıl olması gerektiğinin, nasıl oynaması gerektiğinin canlı timsali. Halit Ergenç bu ününü hakkedenlerden biri. Halit Ergenç İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri’ni yarıda bırakarak Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümlerini bitirdi.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
3
Koptum
Thug Life Thug Life
12
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
9
Eh İşte
Süpper Süpper
7
Süpper
Minnoş Minnoş
27
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
24
Yok Ya

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Walla iş sadece okumak ile olmuyor. Bende bitirdim üniversiteyi ne oldu hiç. Biraz şans olacak sanş. Tabiki kabiliyette

  2. Geri bildirim: Onoppi |
Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: