Kümese Giren Tilki Avlandı! Tavuklar Tilkiyi Öldürdü!


75
2 Yorum, 39 Paylaşım, 75 Beğeni

TAVUKLAR KENDİLERİNE SALDIRAN TİLKİYİ ÖLDÜRDÜ

Köyde yaşayanlar bilir tavukların en büyük kabusu tilkilerdir, hele hele kış aylarında. Köyde yaşamayanlarda masallardan hikayelerden bilir, masal ve hikayeden bilmeyenlerde zaman zaman haberlere konu olmasından bilir. Tilki kümese daldı ve şu kadar tavuk ve horoz telef oldu diye.

Tavuklar ve tilkiler…

Ezeli düşman iki canlı. Biri av biri avcı. Binlerce yıldır süregelen bir mücadele onların ki. Kırsal bölgelerde yaşayanlar için, hele hele kümesi olanlar için mutlaka gece yatmadan önce akıllarına gelen ve acaba diye sordurtan bir konudur tilkiler. Acaba tilki köye iner mi, acaba kümesin kapısını iyi kapattım mı, acaba tilki kümese girer mi? Bu sorular tilkiler için yaşamsal olurken,tavuklar için hayat memat meselesi, insanlar için de varlık mücadelesi olarak süregelir. Ve çoğunlukla da bu mücadeleden tilkiler galip ayrılır ve bulundukları haneye artı bir yazdırırlar. Bu kavga ya da tabiat kanunu da bu şartlarda böyle devam eder gider diyecektik. Diyecektik ama diyemedik. Diyemedik çünkü bu söylediklerimizin aksi bir durum gelişti ve binlerce yıldır tilkiler karşısında mağlup olan tavuklar sonunda öyle bir gol attılar ki şimdiye kadar olan tilki hakimiyetini bir anda sildi geçti desek yeridir.

Olay Fransa’da yaşandı. Fransa’nın Kuzeydoğusundaki bir tavuk çiftliğinde yaşayan tavuklar ve o tavukların yaşadığı kümese girmeye çalışan tilki arasında cereyan etti anlatacağımız olay. Fransa’nın kuzeydoğusunda bir kümese gece vakti girmeye çalışan tilki başına geleceklerden habersizdi. O da bütün hemcinsleri gibi karnını doyurmak için en ideal beslenme olarak tavukları görmüş ve en yakın ve korunmasız olduğunu düşündüğü kümese bir gece vakti sızmıştı. Ancak bundan sonraki gelişmeler hiç de tilkinin beklediği türden olmadı.

AFP Haberi

Fransız haber ajansı AFP’nin haberine göre, Le GrosChene tarım teknik lisesinin kümes alanına gün batarkengiren tilki, kümes alanının otomatik kapılarının gün batımıyla birlikte kapanması ve kitlenmesi sebebiyle kümeste mahsur kaldı ve kümesten çıkamadı. İki düşman arasında skoru eşitleyecek olayda bundan sonra gelişti. Tilki kümeste aç bir halde tavuklara saldırınca tavuklar yetkililerin bildirdiğine göre ‘Sürü içgüdüsüyle hareket ederek’ tilkiye, karşı saldırıya geçtiler ve tilkiyi gagalamaya başladılar.

Ülkenin Brittany bölgesindeki okulun öğrencileri ertesi sabah tavukları kontrol etmek için kümese girdiklerinde bir daha kolay kolay göremeyecekleribir ana tanıklık ettiler. Öğrenciler kümesin içinde tilkiyi ölü halde buldular. Tavuklarda gayet rahat bir şekilde kapının açılmasını ve otlamaya gideceklerianı bekliyorlardı.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan okul müdürü Pascal Daniel, “Tilki köşede cansız halde yatıyordu. Tavuklar bir sürü içgüdüsüyle saldırmışlar. Birlik olup tilkiyi gagalayarak öldürmüşler” dedi.Tilki ve tavuklar arasındaki klasik bir yaşam mücadelesi bu sefer klasik bir şekilde sonlanmadı. Tilkinin beceriksizliği mi, yoksa tavukların yeter bre diyerek bir başkaldırış hareketine girişmeleri mi sebeptir bilinmez ama bu sefer ki yaşam mücadelesini tavuklar kazandı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
21
Koptum
Thug Life Thug Life
27
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
24
Eh İşte
Süpper Süpper
21
Süpper
Minnoş Minnoş
12
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
9
Yok Ya

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: