Korona Başladığında Çin’e giden Ünlü YouTuber Ruhi Çenet Kimdir ?


84
55 Paylaşım, 84 Beğeni

Ruhi Çenet kimdir birçok insan aslında onu yıllardır tanımakta ancak bazı kişiler ise son dönemde attığı korona virüsü yüzünden Çin‘e gitmesi Elazığ depremi yüzünden Elazığ halkının yanına gitmesi gibi yeni videoları ile tanımakta. Uzun bir süredir internet fenomeni olan Ruhi Çenet 4.52 Milyon aboneye sahip bir youtuberdır.İlginç bir hayat hikayesine sahip bir olan Ruhi Çenet hakkında bakalım neler görebileceğiz.

Veba Hastalığının da Çin’den Yayıldığını Biliyor muydunuz? Veba Nedir? Kaç Milyon İnsan Öldü?

Korona Başladığında Çin'e giden Ünlü YouTuber Ruhi Çenet Kimdir ?
Korona Başladığında Çin’e giden Ünlü YouTuber Ruhi Çenet Kimdir ?

Aslen Aydınlıdır ve 20 Ekim 1990 tarihinde doğmuştur şu an 29 yaşındadır. Tam adı ise Muhammet Ruhi Çenet dir. Bu isim ona dedesinden kalma bir isimdir.

2007 yılında Hindistan’a gidip Üniversite hayatını Hindistan’da tamamlamıştır. Uzun bir zaman Hindistan’da kalmış ve bu ülkeye özel bir ilgi duyduğunu ve videolarında Hindistan’da okumanın onun için gerçekten önemli olduğunu olan tüm parasıyla ise Hindistan da olabildiğince fazla gezip yeni yer görmeye çalıştığını söylüyor. Bu yıllarda teknolojiye ve yazılımcı lığa da bir ilgisi olmuştur. Ruhi çenet küçük yaşlardan beri kitap okumaya ve yeni bilgiler öğrenmeye hep ilgili olmuştur.

Türkiye’ye ne Zaman Dömdü?

Ünlü YouTuber Ruhi Çenet Kimdir?

Ayrıca bilim kurgu konulu içeriklere de ayrı bir ilgi duymaktadır. İlk videolarını Hindistan’da yayınlamaya başlamıştır. Ülkesine geri döndüğü zaman 40 bin kişilik abonesi olan 2011 yılında ise Youtube Türkiye platformunda video içerik üretmeye başlayıp yeni videolarını İstanbul’da yayınlamıştır.

İlk videolarında seslendirme yapmadan sadece bilgilendirme videoları yayınlamıştır. Ardından videoların içine sesini de katarak ikisini beraber yaptığı sesli ve bilgilendirici videolar yayınlamıştır.

Bilgi Verici Videolar Paylaşıyor

Ruhi Çenet

Birçok kitle onun videolarını severek izlemektedir sebebi ise videolarının içinde önemli bilgi verici paylaşımlar olması. Ruhi Çenet araştırarak öğrendiği bilgileri insanların hoşuna gidebilecek şekilde sıkmadan iyi br üslupla anlatabiliyor.Genelde videoları bilgi verici ve bazı zamanlarda ise ürkütücü olabiliyor. Bu işe bir de internet fenomenin bize Youtube hayat hikayesini anlatışıyla bakalım.

Video yapmaya 2011 yılında “Youtube Türkiye” daha henüz ilk evrelerindeyken başladım ve o zamanlar Türkiye’de Youtube üzerinden para kazanmak bile mümkün değildi. İnsanları bilgilendirmeye, düşündürmeye ve eğlendirmeye odaklanarak son 3 yıldır videolarımı büyük bir arzuyla takip eden bir kitle oluşturdum.”


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
24
Koptum
Thug Life Thug Life
3
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
30
Eh İşte
Süpper Süpper
27
Süpper
Minnoş Minnoş
18
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
15
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: