Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?


49
28 Paylaşım, 49 Beğeni

Koltuk altı kararması hepimiz için oldukça rahatsız edici bir durum. Yaz mevsimin başlamasıyla birlikte kadınların korkulu rüyası olan koltuk altlarındaki kararmalar farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilir.

Utanmak

Kadınların estetik bir sorun haline getirerek rahatsızlık duydukları koltuk altı kararması probleminin evde uygulanabilecek doğal yöntemler ile çözüme kavuşturulması mümkün. Koltuk altı kararması nasıl geçer, nasıl önlenir diye merak ediyorsanız bu önerileri uygulayabilirsiniz.

özgüven

Koltukaltı kararması neden olur?

Koltuk altı kararması yazın aşırı terleme, epilasyon hataları, hormonal değişimler, sürtünme, koltukaltını jiletle alma, kullanılan ağdanın kalitesiz olması, terleme önleyici ürünler epilasyon sonrası meydana gelen koltuk altı kararmaları gibi çeşitli dış etkenlere bağlı olarak ve koltuk altı kararmasının diğer nedenleri arasında obezite, kalıtsal yatkınlık, sigara kullanımı, diyabet, doğum kontrol hapları, aşırı terleme, vardır.

Evde uygulanabilecek doğal çözümler


koltukaltını jiletle alma

Çoğu kişi tarafından bilindiği üzere; limon, salatalık, zerdeçal ve patates gibi doğal ürünler koltuk altı kararmasına iyi gelmektedir. Tercih edilen sebze veya meyve kesildikten sonra koltuk altına masaj yapılarak kararma engellenebilir. Bu ürünler doğal antiseptik görevi gördüğünden kararma, kaşınma ve tahriş sorunlarına çözüm olabilir.

Dilimlenmiş patates ile karatıları yok edin

Mutluluk

İnce bir dilim patatesle koltukaltınızı ovuşturarak burada meydana gelen esmerliği önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken koltukaltı bölgenizi patates dilimiyle her gün 10 dk boyunca ovalayın. Belirli bir zaman sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz.

Karbonat

Karbonatın cilt için olan faydaları koltukaltı bölgesine olan faydasıyla bir kez daha karşımıza çıkıyor. Güzellik reçetelerinde sık sık karşımıza çıkan karbonat koltukaltı kararmasına oldukça iyi gelmektedir. bir miktar karbonat ve suyu karıştırın o bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak koltukaltında meydana gelen kararmayı geçirecektir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
24
Koptum
Thug Life Thug Life
3
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
30
Eh İşte
Süpper Süpper
27
Süpper
Minnoş Minnoş
18
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
15
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: