Kısa Saçlar İçin Örgü Modelleri! 2019 Saç Örgüsü Trendleri!


86
2 Yorum, 50 Paylaşım, 86 Beğeni

 SAÇLARINI ÖZGÜR BIRAK!

Saçlar kadınlar için sadece bir unsur değil bir mesaj verme şeklidir. Hangi kadın saçlarını doyasıya örmek istemez ki! İster gündüz okula, ister işe veya davete giderken birer kurtarıcı obje olan dünyanın bütün kadınlarınca kullanılmaktadır. Çoğu kadın hem pratik hem de profesyonel derecede güzel görünen şık örgü modellerini en kısa zamanda öğrenir ve hayatına uygular.

NEDEN ÖRGÜSÜ?

Saç örgülerine bakarak hanımların kız, evli, çocuk sahibi olmuş, eşini kaybetmiş, dul, torun sahibi, ya da ahlaksız biri olduklarını anlamak mümkündür. Örnek mi istiyorsunuz? Uygurlarda hanımların saçları ve saç bakımı çok önemlidir. Hanımların saçlarının gür, uzun oluşu gurur ve övünç kaynağıdır. Güzellik ölçülerinin önde gelen unsurlarından en önemlisi saçtır.

SAÇ MI, ÖRGÜSÜ MÜ?

Ancak tarih boyunca birçok kadın saç örgüsü için çok çileler çekti. Mesela zürafa kadınlar olarak bilinen kadınların her güne özel, farklı saç örgülemek zorunda olduğunu biliyor muydunuz?

Ramiz Dayı yaşasaydı o tok sesiyle “Saçtan ziyade örgüsüdür mesele, yeğenim.” derdi galiba.

EN NADİDE SAÇ ÖRGÜLERİ

Ancak günümüzde durum biraz farklı.  Gündelik hayatın koşturmacasında artık pratik saç örgüsü modelleri geçerli. Şimdi bir iki örnek görelim.

KILÇIK SAÇ ÖRGÜSÜ MÜ? O DA NE?

Saçlarını iki eşit parçaya ayır.  Sağ tarafa ayırdığın saçın üstünden bir tutam al, sol taraftaki saçlarının üstünden de bir tutam al ve çapraz olarak iki tutamı diğer tarafla birleştir.  Aynı şekilde iki yandaki saçların birer saç tutamını alıp çapraz olarak karşı tarafa at, üst tarafları örmeye devam ederken tutamlarını daha sıkı tutmaya özen göstermelisin. Örgün biterken biraz daha bollaşabilir,  Kılçık örgü dediğimiz saç modeli hazır!

DAĞINIK SAÇ ÖRGÜSÜ YOK MU?

Bir de dağınık model sevenlere özel bir örnek verelim. Saçlarını tam tepeden olmayacak şekilde topla,  Topladığın saçının tam üstünden bir tutamı ayır, ayırdığın tutamı sonuna kadar ör. Ördüğün tutamı şimdilik saçının üst tarafına sabitle, işte topuz denilen modeli saç hazır.

RÜYALAR ALEMİNDE SAÇ

Rüyada saç örgüsü görmek, kişinin bitmeyen bir hayal aleminde yaşadığını ve hayatının mevcut gerçeklerini kabullenmeyip kaçtığını gösterir. Aşırı duygusal davranışların ve düşünce tarzının kişiye uzun vadede zarar getireceğini, bir an önce daha gerçekçi düşünerek, akılcı kararlar almasını ve yaşamının kontrolünü tekrar ele geçirmesi konusunda uyarıcı bir rüyadır. Özellikle bir erkeğin rüyasında saç örgüsü görmesi işlerini savsaklayarak gelirinde düşüşlere neden olacağını ve yaşadığı sıkıntı yüzünden kendisini eleştirenlerle arasında kavgalar çıkacağını alamet eder. Yenilik yapmanın kişiyi korkuttuğunu ve bir türlü gereken adımları atamayan rüya sahibinin kendisini geri çekerek olaylardan kaçmaya çalıştığını gösterir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
18
Koptum
Thug Life Thug Life
26
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
24
Eh İşte
Süpper Süpper
21
Süpper
Minnoş Minnoş
13
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
9
Yok Ya

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: