Kilo vermek isteyenler bu tüyoları kaçırmayın! En iyi kilo verme yöntemleri burada!


114
2 Yorum, 66 Paylaşım, 114 Beğeni

Kilolarınızdan şikayetiniz var ve bir türlü bu sorunla baş edemiyorsunuz. Kimimiz yemek yemeyi seviyor, kimimiz aşırı hareketsiz, kimimizin ise metabolizması yavaş. Herkesin derdine derman olacak ve yapılabilirliği yüksek kilo verme yöntemleriyle ilk adımı atabiliriz. Doğru adrestesiniz. Size çeşitli yayınlardan derlediğimiz etkili kilo verme yöntemlerinden tüyolar verelim biraz.

1- Öncelikle karar verin!

Her şeyden önce sağlıklı yaşamak istiyor muyuz? Eğer bunu yapmak istemiyorsanız kimsenin sizi zorlamasıyla olacak iş değil. Kendimize soralım daha rahat yürümek, daha genç görünmek, daha dinamik olmak, aynalardan kaçmamak, herhangi bir mağazadan tereddütsüz bir şekilde istediğimiz kıyafeti almak istemez miyiz? Elbette ki hepimiz isteriz.

2- Güne kararlı başlayın!

Kararımızı verdiğimize göre artık başlayabiliriz. Sabah kalktık ve bundan sonra sağlıklı besleneceğim dedik ve kendimize uzak durmamız gerekenler listesi hazırladık. İlla ki bir yere asmak zorunda değiliz amaç zihnimizin bir köşesine kazımak.

3- Hafif bir kahvaltı şart!

Nedir bu uzak durmamız gerekenler; Şekerli, yağlı , tuzlu gıdaları öncelikle azaltmakla işe başlayabiliriz. Birden bire kesmek herkesin yapabileceği bir şey değildir. Amaç sağlıklı beslenmek bedenimize işkence etmek değil unutmayalım.

4- En az 2 litre su içilmeli!

Her yerde her zaman söylenir biz de söz etmeden geçmeyelim hiç değilse güne bir bardak su içmeyle başlayalım. Gün içersin de en azından 2 litre su içebilmeliyiz. Suyu bir kerede üç beş bardak içmek şeklinde bir yol asla tercih etmemeliyiz. Her şeyin normali bizim için doğru olandır.

5- Şeker ve undan uzak durun!

Sabah kahvaltısı günümüzün vazgeçilmezi olmalı fakat kahvaltıda da günün diğer öğünlerinde olduğu gibi şekerli unlu vb. gıdalardan uzak durmalıyız.

6- Spor önemli

Hareketli olmak sağlık açısından çok değerlidir. Sürekliliğini devam ettirebileceğimiz sporlarla ilgilenmeliyiz. En azından günde bir saat uğraşabileceğimiz bir sporumuz olsa ne güzel olur.

7- Açık havada yürüyüş yapın

Hiçbir şey yapamıyorsanız bile yürüyün. Gideceğiniz yerlere mümkünse yürüyerek gidin. Vaktiniz varsa Bir park ya da sahilde yapacağınız yürüyüşler aynı zamanda kendinizi dinlemenize yardımcı olacaktır. Markete gidecekseniz yolunuzu uzatın mesela. Çocuğunuzu okuldan almaya kendiniz gidin. Çarşı Pazar dolaşın. İlla alışveriş için değil yürümek için çıkın.

8- Hobileriniz olsun

Kendinize hobi edinin. İnsan bir şeylerle çok fazla meşgulken yemeği pek fazla düşünemiyor.

9- Her şeyi yemek zorunda değilsiniz

Hayır demeyi adet haline getirin. İkram edilen her şeyi yemek zorunda değilsiniz. Ya da daha az zararlı olanları tercih edin.

10- Çay ve kahveyi azaltın

Çok fazla kahve çay türü içecekler tüketmeyin çünkü canımız yanlarında bir şeyler atıştırmak istiyor. Bunlar da genellikle çikolata kurabiye türü gıdalar oluyor.

11- TV karşısında hareketsiz kalmayın

Bütün bir akşamınızı tv karşısında uzanarak ya da beraberinde atıştırarak geçirmeyin onun yerine çocuğunuzla oyunlar oynayın derslerine yardımcı olun.

12- Çocuğunuzu parka götürün

Akşam yemeğinden sonra imkanınız varsa biraz dışarı çıkıp dolaşın. Yaz günüyse çocuğunuzu parka götürün bu onu da mutlu edecektir. Hafta sonları ailenizle birlikte yürüyüş etkinlikleri yapın. Yürümek için hep bir bahaneniz olsun.

13- Çok çiğneyin!

Yediklerinizi için çok fazla çiğneyin. Hem daha çabuk doymuş olacak hem de daha az yemiş olacaksınız.

14- Buz dolabından uzak durun!

Buzdolabının içinden artık çıkın. Ne yiyebilirim diye sürekli düşünmeyin.

15- Mutfakta fazla vakit geçirmeyin

Mutfak ve oturma alanlarını ayrı tutun buzdolabına ne kadar yakın olursanız o kadar yemek isteğiniz olur.

16- Yemek yemek fikrini aklınıza getirmeyin!

Sürekli bugün ne yesem acaba fikrinden artık çıkın. Kendinize sürekli düşüneceğiniz farklı fikirler bulun. Mesela bugün nereye gidersem yürümek için fırsatım olur gibi.

17- Tembellikten vazgeçin!

Tembellikten kurtulun hayatınız değişsin.

18- Değerleriniz ölçtürün!

Kan değerlerinizi muhakkak ölçtürün kilo vermenize engel sıkıntılarınız olabilir.

19- Meyve tercihine dikkat!

Meyve yiyecekseniz gündüz tercih edin. Üzerine tarçın serpilebilecek meyveler yerseniz tatlı krizlerinizi azaltmış olursunuz.

20- Kalorisi az besinler tercih edin!

Yemek yemeyi hayatınızın merkezinden çıkarırsanız farklı öncelikler kazanırsınız . Bu da sizin daha az kalori almanızı sağlar.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
30
Koptum
Thug Life Thug Life
9
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
6
Eh İşte
Süpper Süpper
3
Süpper
Minnoş Minnoş
24
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
21
Yok Ya

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: