Kanal D Drama ABD’de yayına başladı!


51
33 Paylaşım, 51 Beğeni

ABD’nin en büyük pay sahibi olan TV operatörü Comcast aracılığıyla Türk dizileri Amerikalı izleyiciyle buluştu. , 1 Kasım 2019 tarihi itibariyle ABD’deki yayınlarına başladı. Daha önce Latin Amerika’da yer alan yedi ülkede 24 saat kesintisiz Türk dizisi yayını yapan , Comcast üzerinden Amerika Birleşik Devletleri’nde de yayın yapmaya başladı. Kanal D International tarafından kurulan; Canal+ grup şirketlerinden THEMA’nın dağıtımını üstlendiği ; Comcast üzerinden artık Amerikan seyircisiyle de buluşacak. ’nın haberine göre Kanal D International Demirören Medya Grubu altında TV içeriklerinin dağıtımı, uluslararası kanalların yönetimi ve global prodüksiyonlar üzerine faaliyet göstermesi amacıyla kurulmuştu.

Kanal D Drama 7 ülkede yayın yapıyordu

ABD’li seyircilere Türk dizilerini 1 Kasım itibariyle buluşturmaya başlayan Kanal D Drama, Arjantin, Bolivya, Şili, Ekvador, Panama, Peru ve Uruguay olmak üzere toplam 7 ülkede İspanyolca yayın yapıyordu. ABD’deki Latin kökenli izleyici de Kanal D Drama’nın yayına başlamasını heyecanla bekliyordu. Konuyla ilgili konuşan Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı, anlaşmayla ilgili, “Kanal D, gerek açık kanallarda, gerek pay TV dünyasında, gerekse de isteğe bağlı dijital platformlarda yer alan iddialı dramalarıyla Türk kültürünü, ülkemizin coğrafi güzelliklerini ve tarihi zenginliğini dünya ile paylaşmaya devam edecek” dedi.

Türk medya tarihinin yurt dışındaki en büyük başarılarından biri

Kerem Durna

Kanal D Drama’nın, ilk Türk dizi kanalı olduğunu belirten Kanal D International Direktörü Kerim Emrah Turna, “Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Kanal D Drama, ilk Türk dizi kanalı olmuştu. Comcast aracılığıyla ABD’deki seyirciye ulaşacak olan ilk ‘Türk dizi kanalı’ olmaktan da büyük gurur duyuyoruz. Kanal D Drama’nın yayın hayatına başlamasıyla, Amerika’da bulunan Latin izleyici, Kanal D’nin geniş kataloğunda yer alan, prodüksiyon kalitesi yüksek ve özgün hikaye anlatımıyla dünyada fenomene dönüşen ödüllü Türk dizilerine kesintisiz erişebilecek. Bu Türk medya tarihinin yurt dışındaki en büyük başarılarından birisidir” ifadelerini kullandı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
18
Koptum
Thug Life Thug Life
27
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
24
Eh İşte
Süpper Süpper
21
Süpper
Minnoş Minnoş
12
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
9
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cabagil

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: