Kadınların En çok Para Kazandıkları Meslekler!


63
3 Yorum, 33 Paylaşım, 63 Beğeni

Kadınların En Çok Tercih Ettiği Meslekler

Kadınların bu güne kadar yoğun olarak çalıştığı meslekleri hepimiz biliyoruz. Öğretmenlik, eczacılık, doktorluk, avukatlık vb. Bu meslekleri bir yana bırakıp son zamanlarda kadınların en çok ilgilerini çeken mesleklere şöyle bir bakalım neler varmış.

Moda

Evet, hepimizin bildiği üzere sosyal medyanın da yaygınlaşmasıyla birlikte stilistler, tasarımcılar bir hayli fazlalaştı. Doğasında giyinmek ve süslenmek olan kadınlar bu konuda hayli maharetliler. Günümüzde moda ile alakalı yaygınlaşan kurslar da moda sektörüne ilgi duyanlar için inanılmaz bir fırsat.

Sosyal Medya Fenomeni

Yanlış okumadınız artık sosyal medya fenomeni olmakta bir meslek. Özellikle giyim, yemek, içmek, gezmek ve sayamadığımız birçok alanda fenomen olmak mümkün. Kısa yoldan eğlenceli bir iş yapmak istiyorsanız neden olmasın. Artık doktorlar, mühendisler yıllarca mesleği için didinmiş herkes elinin tersiyle kendi mesleğini bir kenara bırakıp bu sektöre yöneliyor. Güzelseniz ve ağzınız da iyi laf yapıyorsa bu sektöre önde başlayabilirsiniz. Haydi, fenomen olmaya.

Sosyal Medya Uzmanlığı

Evinizden işinizi kolayca yapmak mı istiyorsunuz buyurun size kolay bir meslek. Biraz bilgisayar bilgisi biraz da eğitim gerekiyor. Araştırmaya ve öğrenmeye açık bir yapınız varsa sosyal medya uzmanlığı sizin için doğru seçim. Serbest çalışabilme avantajından dolayı bayanlar için oldukça iyi bir meslek.

Metin Yazarlığı

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte metin yazarlığı ihtiyacı da artmış bulunmakta. Yazmaya yeteneğiniz varsa ve dilbilgisi kurallarına hâkimseniz bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Ek bir gelir olarak da yapabileceğiniz bir iş. Dilerseniz evden de çok rahat yapılabilir bir iş. Tabii SEO’ya da hakim olmak lazım. Çok fazla çalışma alanı olan bir konu yazarlık. SEO uyumu eğitimi alırsanız çok daha başarılı olacaksınız. Firmalar özellikle bu konuda elaman arayışında.

Fizik Tedavi Uzmanlığı

Özellikle kadınların tercih ettiği alanlarından biri. Yaşam kalitesinin ciddi bir öneme sahip olduğu günümüzde ihtiyaç duyulan bir alan.  Yaşamımızı kaliteli hale getirmek için de fizik tedavi bizim için önemli. Özellikle gelecekte çok daha fazla ihtiyaç duyulacak bir branş.

Yazılım Mühendisliği

Her alanda ihtiyaç duyulan bir sektör ve kendi işini kurma rahatlığından dolayı da tercih edilir bir meslek. Artık hanımların da bilgisayar ve mühendislik alanında ciddi şekilde boy gösterdiği günümüzde vazgeçilmez mesleklerden biri. Dünyanın neresine giderseniz gidin iyi bir yazılımcıysanız her yerde kabul görürsünüz.

Güzellik Uzmanı

Her alanda olduğu gibi güzellik konusunda da oldukça yaygınlaşan bir talep var. Yine sosyal medyanın aktif kullanımı güzellik algısını da etkilemekte ve insanlara güzel görünme imkânları sunmakta. Bu alanda da yine kadınlar hem meslek olarak hem de müşteri olarak ön planda. Güzellik uzmanlarının hem çalışma alanlarının fazla olması kolay iş bulmalarını da sağlamaktadır. Son yıllarda kadınlar arasında en çok tercih edilen meslekler arasında ilk sıralarda.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
28
Koptum
Thug Life Thug Life
6
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
3
Eh İşte
Süpper Süpper
31
Süpper
Minnoş Minnoş
21
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
19
Yok Ya

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Geri bildirim: Onoppi |
Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: