Kadınlar En Çok Ne Yapmaktan Mutlu Oluyorlar! Çook Şaşıracaksınız!


85
1 Yorum, 50 Paylaşım, 85 Beğeni

Ne Kadar Çok Alışveriş O kadar Yüksek Haz!

İnsan beyninin nasıl bir mucize olduğunu bilmeyeniniz yoktur herhalde. Yüzlerce yıldır insanoğlu ve kızı beyin üzerinde çalışmasına ve yüzlerce deney yapmasına rağmen hala gizemini koruyor. Üstelik eğer iddialar doğruysa insan beyninin sadece % 10’unu aktif bir şekilde kullanabiliyor. Evet, sadece % 10.insan düşünmeden edemiyor tabi & 10’la bu kadar şey yapabiliyorsak kalanını da kullansaydık neler olurdu diye? İnsan beyni sırları içinde barındıran kocaman bir gizem. Tıpkı içinde yaşadığımız ve hakkında çok az şey bildiğimiz evren gibi.

Bilim adamları Ne diyor?

Bilim adamları insan beyni üzerindeki araştırmalarına devam ederken çok ilginç bir durumla karşılaşmışlar. Bilim insanları, gamma beyin dalgaları üzerinde yaptıkları incelemeyle öyle bir olaya rastlamışlar ki bu bütün teorileri, bilinenleri, yaşama biçimimizi kökten değiştirebilecek bir durum. Bunun ne olduğunu açıklamadan önce isterseniz küçük bir bilgi verelim. İnsanoğlu ve kızı yaşamı boyunca en çok nelerden haz alır, neleri yapmayı sever? Bu her insana göre değişse de yinede az çok ortak bir noktada buluşabiliriz. Mesela yemek bunlardan biridir, sonra gezmek, eğlenmek, hoş vakit geçirmek, biraz daha marjinalleşirsek seks bunlardan ilk akla gelenlerdir. Bunların içinde seks hemen herkesin tamam diyeceği zevk aldığı bir eylem biçimidir ve seksin verdiği hazzı kimse inkâr edemez. Peki, size seksten bile daha fazla haz veren bir eylem biçimi var desek ve bunu bilim adamları insan beyni üzerinde yaptıkları araştırmalarla keşfettiler desek ne derdiniz? Evet, seksten bile daha fazla veren bir eylem biçimi var.

Alışveriş mi Yoksa…

Bilim insanları çeşitli bölgelerdeki pek çok insan üzerinde yaptıkları bir araştırmada, bazı insanların alışveriş yaparken seksten bile daha fazla zevk aldığını ortaya koyduğunu açıkladılar. Bilim adamları alışverişin beyin üzerindeki psikolojik etkileri üzerinde çalışırken gama beyin dalgalarını incelediler. İşte ne olduysa bu araştırmadan sonra oldu. Alışverişin insana seksten bile daha fazla haz verdiği ortaya çıktı.

New York Times ’ta yayınlanan habere göre yapılan araştırma sonucunda, “ilhamlı” ve “yalnızca ortama uymak” için alışveriş yapanlar olarak iki farklı insan tipi olduğu açıklandı. İlhamlı grubunun yüzde 84’lük kısmı, alışveriş yaparken turunu bitiren Formula 1 yarışçısı ya da seks yapan bir çiftten daha fazla haz duyuyor. Bu haz, diğer alışveriş yapan insanlardan iki kat daha fazla mutlu olduklarını gösteriyor. Yalnızca ortama uymaya çalışan diğer grup ise zihinsel ve bedensel açıdan diğer gruba göre her 10 dakikada bir yüzde 30 daha fazla yoruluyor. “İlhamlı” grubundan bir insan kaliteli bir alışveriş yapıp istediklerine ulaştığında seksten bile daha fazla haz duyuyor.

Onlar suçsuz…

Evet, kadınların alışveriş yaparken ki durumları bir sır değil. Alışveriş yaparken adeta gözleri döner, etraflarında ne var ne yok görmezler ve aç kurdun kuzunun üzerine saldırması gibi reyonlara dalarlar ama bu araştırmaya kadar bunun seksten bile daha fazla haz verdiği bilinmiyordu. Şimdiyse kadınların bu davranışlarının bilimsel bir açıklaması var. Alışveriş yapmak insana inanılmaz derecede yüksek bir haz veriyor. Artık bu bir bilimsel gerçek olduğuna göre kadınları alışveriş yaparken suçlayan sözleri artık bir kenara bırakmak gerek. Zira bu onların bir kusuru değil hepimizin beyninin ince noktalarının bize dürtülediği kodlar. Beynimiz alışveriş yapın diyor. Yap, daha fazla, daha fazla, daha fazla alışveriş. Ne kadar çok alışveriş o kadar yüksek haz. Beynimizin bizden istediği bu.

2019 Güneş Gözlüğü Trendleri!


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
24
Koptum
Thug Life Thug Life
3
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
30
Eh İşte
Süpper Süpper
27
Süpper
Minnoş Minnoş
18
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
15
Yok Ya

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: