İslam karşıtı kitap yazarken Müslüman olan Avrupalı milletvekilinin ilginç açıklaması!


119
55 Paylaşım, 119 Beğeni

İslam dini için “Son yüzyılın ülkemize çöken en kötü hastalığı,” diyen Eski siyasetçi Joram Van Klaveren  Müslüman oldu. Joram Van Klaveren Yahudi ve Hristiyan kültürünün en büyük savunucularındandı.  Aşırı Sağ Parti eski üyesi olarak Hollanda Radyosunda yaptığı konuşmada yaşadığı süreci ve nasıl Müslüman olduğunu anlattı.

Klaveren İslam karşıtı kitap yazarken, “Üst üste karşılaştığım şeyler İslam hakkındaki düşüncelerimi değiştirmeye başladı,” dedi. İslamiyeti seçen Klaveren Müslümanlık karşıtı görüşleri çürütmek için bir kitap çıkardı. Hollanda basınında çıkan haberler ise insanların kitap artışlarını sağlamak için bu tür yöntemlere başvurduğu yönünde. Kendisi gibi bir dönem aşırı sağcı PVV partisinde yer alan Birlik Partisi lideri Arnoud Van Doorn’da  daha öncesinde partiden ayrılarak Müslümanlığı seçmişti.  Doorn Twitter’dan yazdığı mesajla arkadaşı Klaveren’i kutladı ve “PVV’nin İslam’a dönenleri yetiştiren bir yer olacağını asla düşünmezdim,” dedi.

2010- 2017 yılları arasında Hollanda Parlemontosunda milletvekili olan Joram Van Klaveren 2014 yılında PVV lideri Geert Wilders’in ırkçı söylemlerine  tepki olarak  partisinden istifa  ederek bağımsız milletvekili olmuştu. Geert Wilders’in ırkçı söylemlerinden dolayı yargılama süreci ise devam ediyor.

Klaveren  istifa sürecinden sonra kendi partisini kurdu ve 2017 seçimlerinde parlamentoda sandalye kazanamadı.  İstediği başarıyı elde edemeyince siyasete veda etti.

Klaveren PVV partisinde milletvekili iken aşırı derecede İslam karşıtı bir politikacıydı. Kendisinin İslam için sarfettiği kötü sözler sorulduğunda ise “Bu ifadeler basitçe yanlıştı. O zaman PVV’nin politikası, yanlış olan her şey şu ya da bu şekilde İslam’la ilişkilendiriliyordu,”dedi.

Din Psikoloğu Joke Van Saane her yıl yüzlerce Hollandalının İslam dinine geçtiğini belirtiyor. İslam dinini seçen Klavere’nin reformcu Ortodoks bir ailede yetiştiğini ve inançlarının İslamı çağrıştırdığını ifade eden Saane bu inançtaki insanlar çok çabuk İslama geçebiliyor diye açıklamalarda bulundu.

Hollanda gündeminde İslam dinine geçenlerin neden bu tercihi yaptıklarına dair spekülasyonlarla çalkalanmaya devam ediyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
15
Koptum
Thug Life Thug Life
24
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
21
Eh İşte
Süpper Süpper
18
Süpper
Minnoş Minnoş
9
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
6
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: