İnternetten film izlemenin yeni yolları! Gişe filmlerini izlemek isteyenlere müjde! Ücretsiz filmlerin keyfini çıkarın!


141
77 Paylaşım, 141 Beğeni

2000 yılından beri hayatımıza giren internet, her geçen gün hayatımız kolaylaştırıyor. İletişimden seyahate, lastik şişirmeden film ve dizi izlemeye kadar hemen her alanda internet bir şekilde karşımıza çıkıyor. Şimdi sorumuza gelelim. Kimsenin emeğini çalmadan internette film sörfü yapabilir miyiz?

Çeşitli kanallar ve yollarla internetten film izlemek elbette mümkün. Ancak her alanda olduğu gibi burada da korsancılık karşımıza çıkıyor.

Netflix ve BluTV ile ücretsiz film nasıl izlenebilir?

Bu iki platformda internet üzerinden kolay bir şekilde izlenebiliyor. Üstelik yasal olmaları herkesin aklına nasıl izlenebilir, sorusunu getiriyor. Her iki platformunda deneme süreci olduğunu biliyoruz. Bu süreçleri iyi değerlendirip sevdiğiniz dizilerin hepsini hızlı şekilde izleyebilirsiniz.

Netflix’in son özel dizisi Hakan Muhafız’ın 10 bölümünü bir günde izlemek çok kolay. Koltuğunuzdan kalkmadan bu diziyi izleyebilirsiniz.

Netflix’in Türk versiyonu olan BluTV yabancı dizilerin yanı sıra yerli yapımlara da önem veriyor. Herkesin heyecanla beklediği Bozkır, beklentileri boşa çıkarmadı. Bozkır’ı ne zaman izleyebilirim diye düşünmeye gerek yok BluTV’yi deneme sürecinde ücretsiz izleyebilirsiniz.

KORSANCILIĞA HAYIR, FİLM KEYFİNE EVET!

Savcılığın kontrolünde kurulacak olan Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi, korsan yayın yapan yerleri tespit edecek ve bu yayınların kapanması sağlanacak. Böylece sanatçıların emekleri de korunmuş olacak. Kurulacak olan merkez internet üzerinde film, müzik, kitap ve şiir gibi emek verilerek ortaya çıkartılan işlerin peşine düşecek. Yayın hakları dışında sitelere konulmuş olan tüm içerikler silinecekken, söz konusu siteler de uyarı yapılmaksızın kapatılacak.

Teknolojinin dur durak bilmeden gelişmesi medya ve eğlence sektöründe inanılmaz değişiklikleri de beraberinde getirdi. Daha önce sevdiğimiz bir diziyi ya da filmi izlemek için saatlerce televizyon karşısında beklerken streaming platformları sayesinde film ve dizi izlemek çok kolaylaşacak.

NEDİR STREAMİNG PLATFORMLARI?

‘Streaming” kelimesinin Dilimizde tam bir karşılığı yok. Ancak şunu diyebiliriz ki; herhangi bir içeriği indirmeye gerek kalmadan sadece internet üzerinden görüntülü medya içeriklerini izlemek mümkün. Kısaca internet bağlantınızın olduğu her yerde çevrimiçi servisleraracılığıyla dilediğiniz zaman ve cihazda sevdiğiniz dizi ya da filmleri izleyebileceğiz.

Hatta bazı platformlar sayesinde dizileri arka arkaya izlemek mümkün. Çevrim içi televizyon platformları ile dizilerin yeni bölümlerini seri halde izlemek de olası. Öyle ki bu platformlar tüm dünya ile birlikte geçtiğimiz yıl Türkiye’de de hizmet vermeye başladı. Orijinal dizilerinin bütün bir sezonunu bir anda izlemek hatta bölümleri arka arkaya takip etmek için bu platformlara üye olmak yeterli.

Bu platformları ve internetten hem de reklamsız film ve dizi izlemek istiyorsanız bir sonraki yazımızda buluşmak üzere.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
9
Koptum
Thug Life Thug Life
18
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
15
Eh İşte
Süpper Süpper
12
Süpper
Minnoş Minnoş
3
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
30
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: