Hindistan’ın Çiçek Adamları ve Muhteşem Çiçek Pazarları! Video – Galeri


99
3 Yorum, 55 Paylaşım, 99 Beğeni

Hindistan’ın çiçek adamları bu topraklara ayak basan herkesin dikkatini çeker.

Hindistan tam manasıyla farklı renklerle bezenmiş bir coğrafya. Başınızı kaldırdığınızda her bir köşesinde farklı renklerde güzel çiçekçiler görebilirsiniz. Tapınakların önlerinde sıralanmış çiçek adamları gördüğünüzde bu renk ve koku coşkusuna kendinizi hemen kaptırıverirsiniz.

Çiçekler Hindistan’da kutsal kabul ediliyor!

Hindistan’da çiçeklere çok değer veriliyor. Tapınaklara duaya giderken ya da genel dini törenlerde, dini bayramlarda bolca kullanılıyor. Düğünlerde ve partilerde de çiçek adamları görmek mümkün. Çünkü buralar çiçek adamlar için iyi bir ekmek kapısı.

Çiçek Adamların bilinen tarihi!

Çiçek adamlar Tihama ve Asir kabilelerinden gelen bir gelenek. Tihama ve Asir kabileleri Hindistan’da mı diye sorabilirsiniz. Bu kabileler Arabistanda… Tihama ve Asir kabilelerinin soyundan gelenler tarih boyunca renkli çelenk takmayı çok severdi. 

A’dan Z’ye çiçeklerle geçen bir hayat!

Hindistan pazarlarında çiçek tezgahları önemli bir alanı kaplıyor. Özel olarak yapılan taçlarla bezenmiş insanlar pazarda alışveriş yaparken birer makine gibi çiçekleri dizen çiçek adamlar da mutluluğa ortak oluyorlar.

Hindistan çiçekçi aranmayan bir ülke?

Ever bir çiçek götürmeniz gerekiyor? Unuttunuz son anda aklınıza geldi. Evet, Hindistan’da yaşıyorsanız bu hiç de sorun değil. Çünkü neredeyse bütün sokaklarda bir çiçek adam vardır. Şöyle sağınıza solunuza baktınız göremediyseniz. En yakın ibadethaneye doğru yürüyün! Burada sadece Hindular değil, Müslümanlar, Budistlet, Sihler, Hristiyanlar ve daha bir çok dinde çiçek çok önemli.

Hinduizm’in parçalı yapısı çiçeklere de yansımış.

Herkesin bildiği gibi Hinduizm çok tanrılı bir din. Hatta Hinduizm’de ineğe tapılması çok iyi bilinir. Hinduların birbirinden büyük ve görkemli tapınakları var bu mekanlar ayin anlarında çiçekten görülmüyor. Her tarafa çiçekler serpiştiriliyor. Hindular böyle renkli çiçeklerin arasında ayinlerini yapıyorlar. Çok tanrılı din olmasına rağmen en çok inanılıp saygı gösterilen ve tüm ülke genelinde en fazla inanılan 4 tanrının bu tapınaklarda görselleri var. Hindistan’ın çiçek adamları işte bu tanrıları güzelleştirmeye çalışıyorlar. Hatta sokakta bir inek yanınızdan boynundan sallanan çiçeklerle geçebilir. Evet, çiçekleri maalesef inekler yemiyor. Ya bıktılar ya da ruhani bir durum.

‘Haberimizin videosunu da izleyebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
27
Koptum
Thug Life Thug Life
6
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
3
Eh İşte
Süpper Süpper
31
Süpper
Minnoş Minnoş
21
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
18
Yok Ya

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: