Hiçbir Fikrinizin Olmadığı 10 Tuhaf İş


56
33 Paylaşım, 56 Beğeni

Hiçbir Fikrinizin Olmadığı 10 Garip İş

Bir iş bulmak , hepimizin geçimini sağlamak için yapması gereken bir şeydir. Patronlar çalışanlarına ne yapacaklarını söyler. Kira ve yemek gibi temel ihtiyaçları karşılamak için herkesin uyması gerekir. İş yerindeki tüm pozisyonlar için herkes görevlendirilmeye bilir, ancak çoğumuz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız

O zaman hiç duymadığımız tuhaf işler var. Aslında, onlardan birine sahipseniz muhtemelen nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Bununla birlikte, hepsi var ve tutarlı bir şekilde işçi arıyorlar tabiki nereye bakacağınızı biliyorsanız. Derlediğimiz bu işler bildiğiniz işlerden değil.

10. Profesyonel Uykucu

En garip iş bu olabilir mi? İşe gitmek için uyandıktan hemen sonra“Keşke uyuyarak para kazanabilseydim ” diyor çoğu insan. Peki ya size gerçekten uyumak için para alabileceğinizi söylesek? Bazı durumlarda, çok fazla para kazanacaksınız (nerede uyuduğunuza bağlı olarak).

Profesyonel bir uyuyan ciddi bir meslektir ve birçok modern endüstride gereken hizmetleri sağlar. Tipik tam zamanlı işiniz olmasa da, doğru işleri yaparsanız büyük bir gelir elde edebilirsiniz .

Araştırmacılardan (düzenli olarak çeşitli deneyler için uyku testine ihtiyaç duyan), ürünlerini test etmek için uyuyanlara ihtiyaç duyan yatak markalarına ve uyku konularına ihtiyaç duyan sanatçılara kadar, yeterince iyi reklam verirseniz, profesyonel uyku kazançlı bir kariyer olabilir.

https://www.careeraddict.com/make-some-cash-while-catching-some-sleep-become-a-professional-sleeper

9. Parabolik Uzman

wired

Bir astronot olmak için eğitim alırken , öğrenmeniz gereken ilk şeylerden biri yerçekimsiz bir ortamda kendinizi manevra yapmaktır. Kolay gibi görünmese de, ne kadar zor olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Doğal olarak, bedenlerimiz sadece yerçekimi ile çalışmak üzere eğitilmiştir. Yerçekimsiz bir ortama alışmak, gün içinde günlük fonksiyonları yerine getirebilmek çok zaman alır

Bu eğitimi veren insanlar, uzay endüstrisindeki en yetenekli ve en yetenekli mesleklerden biri olan parabolik uzmanlar olarak bilinir. Aslında, dünyada sadece dokuz kişi bunu yapmaya yetkin.Birincisi, bir uçakta serbest düşme konusunda mükemmel hale gelmeleri gerekir (diğer bir deyişle NASA lingo’daki bir kusmuk kuyruklu yıldız ) Potansiyel astronotları misyonlara devam ettirmek için Dünya’daki bir mikro yerçekimi ortamını simüle etmenin tek yolu budur. Neredeyse her uzay görevinin önemli bir parçası olsalar da, aslında uzaya gitmek onların işi değil.

8. Profesyonel Ağlayıcı


 atlasobscura

Yaşayan her canlı elbet bir gün ölecek. Sevdiklerimizi kaybedeceğiz. Bazı insanlar hayatlarını normale döndürmeden önce günlerce yas tutarlar.

Yine de lemeyenler vakit bulamayanlar bir adım daha ileri gidiyor ve profesyonel yas sahiplerinin yaslarını almalarını sağlıyor. Her ne kadar bize garip gelse de, bu yas tutanlar dünyanın pek çok yerinde uzman profesyoneller.

Profesyonel yas, Afrika, Çin ve eski Mısır da dahil olmak üzere birçok bölgede binlerce yıldır yapılıyormuş. Bununla birlikte, Çin, hala büyük bir iş potansiyeline sahip

7 Beyaz Şapka Hackerları

Trafikten devlet veri tabanlarına, internet üzerinden faaliyet gösteren büyük şirketlerin stok stoklarını tedarik etmeye kadar hemen hemen her şey , hackleme neredeyse herkes için giderek daha ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu, özellikle İnternet’in çok fazla düzenleme yapmadığı ülkelerde bilgisayar korsanları için geçerlidir.

Sonuç olarak, tespit edilmeden ağlara girmenin temellerini bilen iyi bilgisayar korsanları için eşit derecede yüksek bir talep var . Hükümet veritabanları gibi yüksek değerli hedeflerdeki güvenlik açıklarını ortaya koyuyorlar.

Beyaz şapka korsanları (normal siyah şapka korsanlarının aksine) olarak bilinen bu bireyler, işverenlerin ağlarına girmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmak için dünyadaki şirketler ve hükümetler tarafından işe alınıyorlar. Bu konuda gerçekten iyiyseniz, sözleşmeli iş yaptığınız için bir servet kazanabilirsiniz.

6 Buzdağı Taşıyıcı

İçme suyu zaten tüm dünya için tükenmek üzere. Bu konuda pek bir şey duymayabiliriz.

Birçok ülke yardım için Dünya’nın doğal buz rezervlerine bakıyor. Tüm buzdağlarını Güney Kutbu’ndan sularını almak için kıyılarına çekmek için planlar geliştiriyorlar. İş, eğer işe başlarsanız çalışmaya başvurabileceğiniz buzdağı taşıyan şirketlere verilir.

Buzdağı hareketi imkansız gibi gelebilir – dağ yer değiştirme veya plaj çalma gibi. Ancak, birçok Orta Doğu ülkesi zaten ciddi su kıtlığı sorunları ile boğuşuyor, bu yüzden bir şans vermeye hazırlar. [5]

Bazı buzdağları çekme şirketleri, bu buzdağlarından bazılarına ilk buzdağlarını almaya geliyorlar. Orta Doğu hükümetleri de devasa yüzen buzdağlarının ülkelerinin kıyılarındaki buzdağı turistlerin de ilgi çekici yerleri olabileceğini umuyorlar.

5 Fütürist

Bir fütüristin işi de dahil olmak üzere, birçok mevcut iş daha önce hiç bulunmamıştı. Bütün gün etrafta oturan ve bir falcı gibi tahminlerde bulunan biri gibi geliyorsa, tahminlerin verilerle desteklenmesi gerekmesi dışında kesinlikle öyle.

Bu listede daha erişilebilir işlerden biridir (bilimsel alanlar için olmasa da). Aslında, pek çok Yeni Çağ firması bu pozisyonun önemini görmeye başladığından herkes fütürist olmak için başvurabilir.

Bir fütüristin rolü, mevcut verileri incelemek ve bu bilgilere dayanarak gelecekteki eğilimler hakkında makul tahminlerde bulunmaktır. Bir hükümet gelecekteki vergileri tahmin etmek için sosyal değişimleri tahmin etmek için bir fütürist kullanabilir. Bir reklam firması, bundan böyle 20 yıl sonra ne tür mesajlaşma tüketicilerinin yanıt verebileceğini öğrenmeye çalışabilir.

Alanınıza bağlı olarak, bir fütürist gibi bir iş göründüğü kadar harika olabilir veya eski işiniz gibi bütün gün veri taraması gerektirebilir.

4 Yemek Stilisti

Bu garip bir iş değil bence.Yıllar geçtikçe, gıda reklamcılığı uzun bir yol kat etti. Bir yemek reklamı gördünüz ve “vay, bu iyi görünüyor” diye düşündüyseniz, böyle görünmesi gerektiği için değil. Bunun yerine, bir gıda stilisti olarak adlandırılan oldukça uzmanlaşmış bir profesyonel, yemeğin kamera için iyi görünmesini sağlamıştır.

“Yemek stilisti” şaka gibi geliyorsa, kesinlikle olmadığına dair sizi temin ederiz. Yerel istihdam listeleri web sitenize gidebilir ve şu an bunlardan biri için bir ilan bulabilirsiniz.

İş aslında kolay değil. Görünüşe göre, yemek stilize etmek, uzun süre devam eden uygulamadan sonra ustalaştığınız ve aynı zamanda fotoğrafçılık ve videografiyi içeren bir sanat formudur .

Bir gün büyük markalar için yiyeceklere stil uygulayabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, bu oldukça iyi ücret öderler

3 LEGO Master Builder

LEGO tuğlaları yaş, cinsiyet, sınırlar ve ırkları aşar. Kim olduğunuz veya ne yaptığınız önemli değil, bir LEGO seti, diğer her şeyi bir kenara atmanız ve önümüzdeki dört saati yine de vazgeçeceğiniz bir şey inşa etmeye çalışmak için harcayabileceğiniz tek şey. Ve bu tamam. Şirketin başarısının büyük bir kısmı, işinde o kadar iyi olmasak bile, doğuştan gelen inşaatçıyı hepimizle meşgul edebilmekte.

Bu, herkesin bunda kötü olduğu anlamına gelmez. Hepimiz sınıfta LEGO setlerinden karmaşık yapılar inşa edebilecek ve basitçe bizi büyüleyebilecek bir çocuk vardır. Bu çocuklardan biriyseniz ve bunu bir yaşam için her zaman yapmak istemişseniz, bunun için tonlarca para alabilirsiniz .

LEGO usta inşaatçıları olarak bilinen bu adamlar, LEGO Grubu tarafından, zaman zaman Internet’te viral hale gelen LEGO tuğlalarından yapılmış bu devasa yapıları oluşturmak için kullanılıyor. LEGO parçalarıyla oynamak baştan beri senin rüyandıysa, kesinlikle bu şansı verebilirsin. Bununla birlikte, bir şansın olması için gerçekten iyi olmalısın.

2 Shark Tank Temizleyici

Bu iş hemen garip hem korkutucu. Bir köpekbalığı tankını (TV şovunu değil) ziyaret eden çoğu insan iyi vakit geçirir, belki bir veya iki atıştırmalık alır ve sonra eve döner. Ancak meraklı olanlar tüm kuruma bakar ve “Bunu kim temizler acaba?” Diye düşünürler.

Yapay olarak yaratılmış ekosistemi, birileri tanka girmeden ve elle temizlemeden sağlıklı tutmanın bir yolu yoktur . Aslında, tam olarak bunu yapmakla görevli köpekbalığı tankı temizleyicileri vardır.

İş tehlikeli, çünkü köpek balıkları her zaman akvaryumda. Temizlik yapılıncaya kadar hayvanları barındıracak pahalı bir ikincil tank yapamazsınız.

İnsanları tutsak tuttukları için zaten kızgın olan köpekbalıklarının etrafında olmaya alışmaya başlıyorlar. Temizlikçiler, köpekbalığı davranışını öğrenmek ve dalışta iyi olmak (ve ne zaman çıkacağını bilmek) rol için bile düşünülmek zorundadır. Depoda işlerinin bir parçası olarak haftada 30-40 saat harcıyorlar.

1 Koku Hakimi

En garip işlerden birisi ise koklamak. Koku , ürünün satışı yapmak için başvurulan en önemli ve güvenilir bir özellik. Sabunlardan deodorantlara, mumlara, bir ürünün kokusu nasıl göründüğü kadar ticari başarısının bir parçasıdır. Peki, işlerin olması gerektiği gibi kokmasını sağlamaktan kim sorumludur?

Bunu tahmin ettiniz (muhtemelen bu girişin başlığından). Koku hakimleri, belirli bir ürün için en iyi kokuyu belirler. Açıkçası, kokuyu gidermek için bir deodorant bulmaları için koltuk altlarından gelenler gibi birçok kötü kokuyu yaşamak zorundalar.

Korkunç bir iş gibi gelebilir, ama aynı zamanda çok önemlidir. Ayrıca, belirli bir deniz ürününün yakındaki bir petrol sızıntısı ile kirlenip kirlenmediği gibi konuları da ele almaktadır. Tabii ki, bu iş için uzman olmak için keskin bir koku alma duyusuna sahip olmalısınız ve eğer büyük bir organizasyonda çalışıyorsanız oldukça iyi para ödeyebiliyor.

Peki siz hangi garip işte çalıyorsunuz?

kaynak:http://listverse.com/page/2/


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
9
Koptum
Thug Life Thug Life
18
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
15
Eh İşte
Süpper Süpper
12
Süpper
Minnoş Minnoş
3
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
30
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: