Hem okuyup hem çalışmak ister misiniz? Öğrencilerin en çok tercih ettiği işleri sizler için derledik!


122
83 Paylaşım, 122 Beğeni

Okurken çalışmak zorunda olmak!

Üniversite hayatı unutulmaz anılarla doludur. Arkadaşlıklar, bahar şenlikleri, konserler, sinema, geziler, takıldığınız kafeler…. Bunlar üniversite okumuş ve artık hayatın sorumluluk tarafıyla tanışmış kişilerin özlemle andığı hatıralarla doludur. Üniversite hayatı denince derslerden çok bu aktiviteler hatırlanır çoğu zaman… Fakat herkes için geçerli değildir bu… Hem okuyup hem çalışmak zorunda kalan öğrencilerin sayısı da hiç de az değil. İki işi bir arada yapmak ise kimi zaman bazı şeylerden fedakârlık etmeyi gerektirse de bulacağınız bazı işler diğer aktiviteleri yapmanıza da imkan sağlayabilir. Eğitiminizi aksatmayacak hem de sizin ve ailenizin bütçesine katkı sağlayacak işler ise öğrenciler arasında çokça tercih ediliyor. Hem okuyup, hem eğlenip, hem çalışabilmek mümkün mü?

İşte sizler için seçtiğimiz part-time iş önerileri;

1- Fuarlarda görev almak

Kitap fuarları

Fuar ve organizasyonlarda hostes veya stant görevlisi olarak çalışmak dönemsel de olsa ek gelir kazanmanıza ve iş hayatını yakından görmenize katkı sağlar. Kitap fuarları kültürel açıdan gelişmeniz için bulunmaz fırsatlar olurken, sektörel fuarlar ilgi alanınıza göre hatta okuduğunuz bölüme göre size yeni ufuklar açacaktır.

2- E- Ticaret

Günümüzde e- ticaret önemli bir hale geldi. Bu nedenle her zaman özgün ve güncel içeriğe ihtiyaç var. Bu güncellemeleri yapacak eleman ihtiyacı da her geçen gün artıyor. Gerek sosyal medya hesaplarının yönetimi, gerekse de web sitelerinin kontrolü veya alışveriş sitelerinde müşteri temsilciliği gibi part time işler bulmanız size gelir kapısı olabilir. Mekan ve zaman kısıtlaması olmayan bu tarz işler öğrenciler için tercih edilebilir işlerdir.

3- Özel ders vermek

Özel ders vermek en çok yapılan işlerden

Zorlu bir üniversite sınavından başarıyla çıkmanız size sizin yolunuzdan geçenlere bilgilerinizi aktarma fırsatı da sunar. İlköğretim ve ortaöğretimdeki öğrencilere özel derslerle destek olabilirsiniz. Özellikle, matematik, İngilizce gibi dersler için çok talep olduğunu göreceksiniz. Bunun için komşu çocuklarından başlayabilirsiniz…

4- Gizli müşteri olmak

Bazı danışmanlık firmaları müşteri memnuniyeti analizi yapmak için ‘gizli müşterilere’ ihtiyaç duyar. Bu iş de öğrenciler için tercih sebebidir. Kolay ve çok zaman almayacak işlerdendir. İş tanımı şöyledir; Gizli Müşteri çalışmaları, Kurumsal firmalara müşteri gibi gidip size nasıl davrandıklarını, güler yüzlü hizmet sundular mı, yaka kartı var mı, ilgi alaka gösterdiler mi gibi rapor tutmak.

5- Anketörlük

Kamuoyu araştırma şirketleri çeşitli konularda araştırmalar için anketörlere ihtiyaç duyar. Öğrenciler için uygun olan bu işi özellikle seçim dönemlerinde daha rahat bulabilirsiniz Çünkü ihtiyaç daha fazla olur.

6- Garsonluk

Kafe veya restoranlarda çalışmak öğrenciler için tercih edilen işler arasında. Yarı zamanlı veya vardiyalı çalışma imkânı sunan mekanlar harçlığınızı çıkarmanız veya öğrencilik masraflarınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır.

7- Çağrı Merkezi (Call-center)

Hizmet sektörünün önemli bir bölümünü oluşturan çağrı merkezi elemanlığı da öğrenciler arasında tercih edilen favori işlerden. Zorlu bir iş olsa da yarı zamanlı ve vardiyalı bir iş olması okulla beraber yürütülebilecek işler arasında sayılabilir.

8- Yazarlık

Yazı yazmayı seviyorsanız ve kendinize güveniyorsanız bu işi de tercih edebilirsiniz. İçerik veya metin yazarlığı kurduğunuz bağlantılarla sizleri önemli yerlere taşıyabilir. Dergi ve gazetelere deneme göndererek bu işe adım atabilirsiniz. Kendinizi keşfedin…

9- Çocuk bakımı

Çalışan anne babaların en büyük problemi, çocuklarını bırakacak güvenilir insanlar bulmamaları. Bu konuda özellikle çocuk gelişimi gibi bir alanda eğitim alıyorsanız tam sizlik bir iş. Okul saatlerinize göre ayarlayabileceğiniz işler bulabilirseniz ve çocukları seviyorsanız bu işi denemelisiniz.

10- Satış görevlisi

Avm veya mağazalarda satış görevliliği yaparak da para kazanabilirsiniz. Okul ve ders saatlerinize göre ayarlayabileceğiniz periyotlarda bir anlaşmaya varırsanız eğitiminizi de aksatmadan yapabileceğiniz işler arasına bu işi de alabilirsiniz.

Diğer ilgi çekici içeriklerimiz için tıklayınız! http:/onoppi.com


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
28
Koptum
Thug Life Thug Life
9
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
4
Eh İşte
Süpper Süpper
31
Süpper
Minnoş Minnoş
22
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
18
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: