Hayattaki En Önemli 10 Şey


40
28 Paylaşım, 40 Beğeni

Hayattaki En Önemli 10 Şey

Hayatından ne almak istiyorsun? Ne hakkında tutkulusun ? Seni ne mutlu eder? Bunlar, yaşamda sizin için neyin önemli olduğunu belirlemek için kendinize sormanız gereken sorulardan bazıları. Hayatta diğer insanlardan farklı ihtiyaç ve önceliklere sahip olmanıza rağmen, sık sık, yaşamınızda aşağıdaki şeylere sahip olmadan, eksik olduğunuzu göreceksiniz.

Gerçekleştirici bir yaşam sürmeniz için gereken en önemli 10 şeye bakın:

1. Sağlık

Hayatınızdaki en önemli 1 şey, sağlıktır. Onsuz, istediğiniz hayatı yaşayamazsınız, bu yüzden bedeninize ve zihninize iyi bakın. Fiziksel ve zihinsel sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı beslenin ve ciddi hastalıklar ve hayattan zevk almanızı engelleyebilecek stres ile ilişkili riskleri en aza indirmek için günlük egzersiz yapın.

2. Aile

Aile ye sahip olmak büyük bir nimettir. Birinin sizi umursadığını ve başka türlü bir destek ile karşılaştırılamaz ne olursa olsun, sizin için her zaman orada olduğunu bilmek. Bu koşulsuz sevgi, destekleyici bir ailenin parçası olduğunuzda günlük olarak alınır, bu yüzden bireyselliklerine saygı gösterin ve sevginizi karşılığında daha sık göstermeye çalışın.

3. Arkadaşlar

Aileni seçemezsin, ama arkadaşlarını seçebilirsin – bunlar da ailenin üyeleri olabilir. Bir kişiyi tanıyorsanız en iyi arkadaşınızı arayabilir, o zaman gerçekten şanslı bir bireysiniz. Arkadaşlıklarından en iyi şekilde yararlan ve yenilerini bulmaya devam etmekten korkma.

4. Amaç

Gerçekleştirici bir yaşam sürmek için bir amaç, amaç veya belirli bir hedefe sahip olmanız gerekir. Bunlar hayallerinizi, kariyer özlemlerinizi veya kendi başarı tanımınızı arayabilir. Eğer gerçekten bu dünyada bir değişiklik yapmak istiyorsan, kendinle başlamalısın, bu yüzden hayatta ne yapmak istediğini öğren ve canlı tutkunu takip et.

5. Özgürlük

Sadece kendi hatalarını yapmakta özgür olduğunda, gerçekten bir şeyler öğrenmeye başlayacaksın. Seçimlerinizi profesyonel ya da kişisel düzeyde keşfetme, kendinize karar verme ve sizi nereye götürdüğünü görme özgürlüğüne ihtiyacınız var. Sonuçların sorumluluğunu almak, seni bir kişi olarak büyüten şeydir.

6. Barış

Barış, insan ilişkilerini ve stresli durumları etkin bir şekilde yönetmenin yanı sıra duygularınızı dengelemek için bir yol bulmak anlamına gelir. Bu, kendinize olan güveninizi geliştirmenize ve kendinize hitap etmenize yardımcı olacak, böylece iç huzuru sağlayabilecek ve hayata karşı olumlu bir tutum benimseyeceksiniz.

7. Kişisel Gelişim

Hayat bir hediyedir ve bundan en iyi şekilde yararlanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Hayatın sizi geçmesini istemiyorsanız, bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için yatırım yapmaya başlamanız gerekir. Yeteneklerinizi sürekli öğrenme yoluyla keşfedin ve geliştirin; yaşamın var olmaktan çok daha fazlasını olduğunu göreceksiniz.

8. Aşk

Sevgiyi almak ve vermek hayattaki en zevkli deneyimlerden biridir. Yanınızda olan özel birine sahip olmak, elinizi yaşam yolu boyunca tutmak, kendinizden başka birine önem verdiğinizi ve mümkün olan her şekilde desteğinizi sunduğunuzu gösterir.

9. Yiyecek, su, uyku ve oksijen

Bu dört besin, su, uyku ve oksijen elementi hayatta kalmak için hayati öneme sahiptir. Yiyecekleri atlarsanız, yeterince su içmiyorsanız veya yeterince uyumuyorsanız, kendinizi tehlikeye atmış olursunuz ve bu tür eylemler sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebilir. Yaşamınızda dengeyi korumaya çalışın ve vücudunuzu bu temel unsurlarla donatın.

10. İnanç

Bir şeye inanmak, sevgi ve iç huzuru bulmak kadar önemlidir. Zaman zor olduğunda sık sık, yaşamınız için bir rehber görevi görecek daha yüksek bir gücün yardımını istersiniz. İnanç, kendinizden daha iyi ve daha büyük bir şeyin umudunun ifadesi olarak kabul edildiğinden önemlidir.

Hayatta Önemli 10 Şey ya sizce?


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
3
Koptum
Thug Life Thug Life
12
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
9
Eh İşte
Süpper Süpper
6
Süpper
Minnoş Minnoş
27
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
24
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: