Fırat Kalkanı şehidi Kaşıkçı ile ilgili o bilgi herkesi hüzünlendirdi. Şehit Kaşıkçı bakın hangi olayla gündeme geldi?


145
94 Paylaşım, 145 Beğeni

Harekatı’nda 2017 yılının Ocak ayında şehit olan Astsubay Kıvanç Kaşıkcı’yla ilgili ortaya çıkan yeni bilgi şehidi bir kez daha akıllara getirirken cephede göstermiş olduğu kahramanlığının sivil hayatta da devam ettiğini ortaya koydu. Astsubay Kıvanç Kaşıkcı şehit olmadan önce Çanakkale’de intihar girişiminde bulunan 70 yaşındaki Mehmet Matara’yı hiç tereddüt etmeden kendi canını ortaya koyarak kurtardığı öğrenildi.

Kahramanlık hikayesi yeniden gündemde

Şehit Kaşıkçı’nın nasıl kahramanca bir tavır sergileyerek yaşlı adamı ölümden kurtardığı görgü tanıkları ve Çanakkalelelir arasında anlatılmakta. 70 yaşındaki Mehmet Matara isimli şahsın intihar girişimi 2014 yılının Ağustos ayında gerçekleşmişti. Şehit Kaşıkçı’nın bu olay karşısında sergilediği cesurca tavır sosyal medyanın tekrar gündemine geldi. Şehit Astsubay Kaşıkçı, arabasına binip gaza basarak denize uçan Mehmet Matara’yı görür görmez hiç tereddüt etmeden kıyafetelerini çıkararak denize atlamıştı. Kimsenin ne olduğunu anlamadan çevik bir hareketle denize atlayan Astsubay Kaşıkçı, yaklaşık 3 metre derinliğe inen araçtan yaşlı adama ulaştı ve onu suyun yüzeyine çıkarmayı başardı. Tek eliyle belinden kucakladığı yaşlı adamla su yüzüne çıkan Kaşıkçı’ya çevredekiler de yardım etti ve yaşlı adam denizden çıkarıldı. Sağlık ekiplerinin de müdahalesiyle yaşlı adam hayata döndürüldü.

2017’de şehit haberi Çanakkale’ye geldi

Olayı gören herkes bu gencin kahramanlığını konuşurken, 2017 yılında sınır ötesi operasyondan Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın şehit haberi geldi. Fırat Kalkanı Harekatı’nda görev yaparken 29 Kasım 2016 tarihinde kendisinden irtibat kesilen Astsubay Kaşıkçı’nın acı haberi 2017 yılının Ocak ayında ailesine verilmişti. Çanakkale’de toprağa verilen şehit Kaşıkçı’nın o zaman 15 aylık olan bir kız çocuğu vardı. Kahraman asker Kaşıkçı’nın acı haberi ailesini ve sevenlerini yasa boğsa da kahramanlık hikayeleri bugün bile konuşuluyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
21
Koptum
Thug Life Thug Life
30
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
27
Eh İşte
Süpper Süpper
24
Süpper
Minnoş Minnoş
15
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
12
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cabagil

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: