Evde hangi Hayvanı Beslemeliyim?


45
3 Yorum, 22 Paylaşım, 45 Beğeni

Son zamanlarda modern hayatın da insanları sürüklediği yalnızlığı hafiflettiği için evcil hayvanlara ilgi arttı. Evde beslenen hayvanlarda baş sırada kediler olsa da köpek, kuş, balık hamster, kaplumbağa gibi hayvanlar da hayvanseverlerin tercihleri arasında.

Kuşlar

Kuş cıvıltılarını sevenlerin tercihi olan kuşlar evlerde kafeslerde besleniyor. Su ve yem dışında beslenmeleri ve bakımları için çok fazla ayrıntıya gerek yoktur. Genellikle muhabbet kuşları tercih edilse de papağan ve kanaryalar da ev ortamında beslenebilen kuş türleridir. Kafes içerisinde tutulan kuşların zaman zaman kafesten çıkarılıp, kanatlarını kullanmaları ve güçlendirmeleri sağlanmalıdır.

Köpekler

En çok tercih edilen evcil hayvan türlerinden biri de köpeklerdir. Kendi arasında birçok türü olan köpekler sağdık olmaları ve arkadaşlıklarıyla kendilerine bağlanmanızı sağlar. Dost olarak tanımlanan köpeklerin her cinsi evde bakıma uygun değildir. Çok hareketli ve enerjileri yüksek olan köpek türlerini ev ortamına hapsetmek eziyettir. Evde beslenmeye uygun köpek cinslerinin bazıları şunlardır;  Terrier, pomeranya köpeği, shih tzu, dachshund, minyatür poodle…

Kediler

Evlerde en çok beslenen hayvanlardan biri de kedilerdir. Kediler eve en kolay adapte olan ve tuvalet ihtiyacını eğitime gerek duymadan gideriyor. kumu olarak bilinen kumu uygun yere koymanız yeterlidir. Eşyalarınızda ve bedeninizde patilerinin oluşturduğu çizikleri ve tüylülerinin etrafta uçuşmasına katlanıyorsanız siz bir kediseversiniz… türleri de çok çeşitlidir. En çok tercih edilen türlerinden bazıları; Brazilian, Ankara kedisi, Fars kedisi, Siyam kedisi, British shorthair…

Balıklar

Balık genellikle cam fanus ve akvaryumlarda beslenir. Beslenmesi en zahmetsiz hayvanlar olarak bilinseler de büyük akvaryumların temizliği oldukça yorucudur. En çok türü bulunan hayvanlar arasındadır. Ve birden fazla balık besliyorsanız bu balıkların aynı ortama uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Günde bir yada iki kez vereceğiniz yemlerle besleyeceğiniz balıklar sularının da sık sık değiştirilmesi gerekmektedir. Evlerde beslenen başlıca balık türlerinin arasında Japon balığı, teleskop ve çöp balıkları bulunuyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
4
Koptum
Thug Life Thug Life
12
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
10
Eh İşte
Süpper Süpper
6
Süpper
Minnoş Minnoş
27
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
24
Yok Ya

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cabagil

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: