Erkenci Kuş reytinglerde zirveyi zorluyor! 9 Şubat reyting sonuçları.


92
1 Yorum, 50 Paylaşım, 92 Beğeni

ERKENCİ KUŞ NEDEN BU KADAR SEVİLİYOR! REYTİNGLER BURADA!

Yapımını Gold Film’in üstlendiği yaz sezonunda başlayıp sürekli bir ivme kazanarak  devam eden başarılı romantik komedi projelerinden biri Erkenci Kuş. Birileri bitti bitecek derken inadına yükselişe geçen projenin  başrollerinde daha önce farklı yapımlarda da adından söz ettiren Demet Özdemir ve Can Yaman yer almakta. Beraberinde birçok başarılı oyuncuyu da kadrosun dahil eden Cumartesi akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen dizi Star Tv’de yayınlanıyor.

Sadece reytingleriyle değil yayınlandığı gün sosyal medyada da sürekli gündem olmayı başaran bir proje. Kore dizilerini anımsatıyor olması belli bir seyirci kitlesini heyecanlandırıyor olsa gerek. Ne de olsa bizim ülkemizde de Kore dizilerinin ciddi bir seyirci  kitlesi var. Erkenci Kuş da bu kitleden payına düşeni alıyor haliyle. Tek sebep elbette ki bu değil. O zaman proje başarısını başka neye borçlu diyelim bizde.

PROJE BAŞARISINI NEYE BORÇLU

Bir kere kızların gönlüne taht kurdu dersem küçümsemiş olurum, saltanat kurmayı başaran bir Can Yaman efsanesi var. Gerek oyunculuğu gerek karizması gerekse sıcaklığı herkesi etki altında bırakıyor. Bir diğer etken ise Demet Özdemir. Samimiyet, doğallık… Demet’in bakışları, oyunu her şey gerçekçi…

Jenerik müziği de diziye başlamadan kendine meftun ediyor seyirciyi. Tatlılığı ve saflığı kabul ettirmiş bizlere. Sanırım herkes bu mahallenin içinde olmak istiyor. Öyle olacak ki Cey Cey’ de aynı mahalleye taşındı.

Tüm karakterlere can veren oyuncular bu işin hakkını veriyor. Bu kadar güzel ahengi yaşatan Yönetmen Çağrı Bayrak , diyalogları ve karakterlerine verdiği ilhamla senaristleri de unutmamak lazım.

Kimilerine göre hikaye klişe , kimilerine göre güzel kız yakışıklı erkek neticesi denilebilir.

Ama öyle değil işte. Baştan sona bir titizlik var dizide. Projede hiçbir oyuncu, hiçbir mekan es geçilmemiş. Sette çalışanlarda muhteşem bir uyum var. Hiçbir şey öylesine değil. Bir kere çocuklar bu diziyi çok beğeniyor. Neden? Çünkü sıcak ve samimi..  Çocuklar bir şeyi beğeniyorsa vardır bir hikmeti… Kimse gerçeklik aramıyor tıpkı bir zamanların Çılgın Bediş’i gibi. Çizgi romandan fırlamış gibi karakterler.. Bütün sorunlar çözülmeye müsait bütün dertler pembe bir bluzun üzerine dökülen bir fincan kahve gibi. Anlayacağınız herkes hayal dünyasında yaşamak istiyor, özellikle de çocuklar.

9 Şubat reyting sonuçları ve Erkenci Kuş’un reytingleri şöyle gerçekleşti.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
15
Koptum
Thug Life Thug Life
24
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
21
Eh İşte
Süpper Süpper
18
Süpper
Minnoş Minnoş
9
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
6
Yok Ya

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: