En kötü filmler! Tüm zamanların en çok hayal kırıklığı oluşturan filmleri!


97
1 Yorum, 61 Paylaşım, 97 Beğeni

En Kötü Filmler

Düşünün, sinemadasınız ve koltuğa keyifle kurulmuşsunuz. Elinizde mısırınız, heyecanla filmi bekliyorsunuz. Ve ilk yarıyı beklemeden gönül rahatlığıyla çıkabiliyorsunuz. Çünkü bu filmler seyrettiğinizde “seyretmeseydim keşke, inşallah benden sonra kimseler izlemez” hissi uyandıran rezalet başyapıtlardır.

Katilimi Tanıyorum da 2007’nin en kötü filmlerinden!

Ne Kadar da Kötü!

Bir film en fazla ne kadar kötü olabilir? Bir sürü maliyetle çekilen bir filmde senaryo, cast seçimi, kurgu, oyunculuk hatta efektler kötü olabilir ya da güzel bir senaryo kötü bir yönetmenin elinde çöp olabilir. Hiçbir yönetmen kötü bir film çekeyim diye düşünmez elbette ama şartlar filmin istenilen düzeyde olmasını engeller.

Çoğumuz sevdiklerimizle güzel bir akşam geçirmek için televizyonun karşısına geçeriz ve film seçeriz. Bizi tatmin etmeyen hatta vakit kaybına yol açan filmler de izleriz şansımıza. Ve bütün gecemiz berbat olur.

Jack and Jill 2011!in en kötü filmlerinden!

İşte böylesi bir duruma düşmemeniz için çıkan filmleri sizin yerinize izleyip puanlayan şirketler var. Bir filmi izlemeden önce bir fikir vermesi açısından IMDB, Rotten Tomatoes, Hdfilmcehennemi gibi sitelerin verdiği puanlar size bir fikir verebilir.

Gelmiş Geçmiş en kötü film

Size bir filmi söyleyeceğim ki hiçbir film kötü olmakta bu filmi geçemez. Garip ve gizemli sinemacı Tommy Wiseau imzası taşıyan The Room, namı diğer ‘’Kötü filmlerin Citizen Kane’’i, birçok otorite tarafından sinema tarihinin en kötü filmi olarak kabul ediliyor. Film o kadar kötü ki bu dalda ödül bile almış. Birkaç bilgi verelim ki neden kötü olduğunu anlayalım.

The Room

Yüksek maliyet, düşük hasılat!

Oldukça kısıtlı mekanda çekilen, ünlü isim barındırmayan The Room’un maliyeti tam 6 milyon dolar. Yapımcılığını, senaristliğini, yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu Tommy Wiseau’nun yaptığı film, yüksek bütçesine rağmen gişede tam 1900 dolar hasılat elde etti. Tabii bu rakamla kıyamet kopmuş. Haliyle de filmin yüksek bütçesi tartışmaları beraberinde getirmiş. Maliyetin yüksek olmasının nedeni Tommy Wiseau’nun çekimde kullandığı kameraları kiralamak yerine satın almasıydı. Hatta bazıları film aracılığıyla kara para aklandığını bile iddia etti.

Başka Kötüler Var mı?

Bu kadar en kötü film yapmayı nasıl başardınız diye sorup ödül töreni düzenleyenler bile var.  Altın Ahududu (Golden Raspberry: Razzie) ödülü bunun adı. Amerikan sinemasının “en kötülerine” verilen Altın Ahududu Ödülleri geçtiğimiz yıl da sahiplerini buldu. Bu yıl 36’ncısı düzenlenen törene “Grinin Elli Tonu” ve “Fantastik Dörtlü” filmleri damga vurdu. Sinema dünyasının en iyilerinden önce en kötüleri belirlendi. Listede kimler yok ki. Biz bir liste verelim de siz izleyip izlemeyeceğinize karar verirsiniz. İşte yakın sinema tarihinde yapımcısından oyuncusuna, yönetmeninden senaristine pek çok insanın ününe kibrit suyu dökmüş Razzie ödüllü filmler. En Kötü filmler…

Bununla birlikte en iyi film listesi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

1-Rocky IV, 1985

2-Mommie Dearest, 1981

3-Under the Cherry Moon, 1986

4-Uzay Yolu V: Son Sınır (Star Trek V: The Final Frontier, 1989)

5- Hudson Hawk, 1991

6- Batman ve Robin

7- The Love Guru

8- Raise the Titanic

9- İskoçyalı 2

10- The Room

11- Meet The Spartans

12- The Avengers

13- Acayip Bi Film

14- Kedi Kadın

15- Düşkapanı

16- Alone in the Dark

17- Jaws: İntikam

18- Freddy’nin Çılgın Maceraları

19- Hız Tuzağı 2

20- Transformers: Yenilenlerin İntikamı


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: