En İyi Hayatta Kalma Film Tavsiyeleri


49
33 Paylaşım, 49 Beğeni

Hayatta Kalma Film Tavsiyeleri. Bir adaya düşerseniz yanınıza almanız gereken üç şey nedir? Hayır, hayır şaka yapmıyoruz çok ciddi bir soru bu ve cevabı da çok ciddi düşünülmeli. Çünkü seyredeceğiniz filmler hayatta kalmanın yollarını anlatıyor. Zorluk derecesi yüksek, hayal kırıklıkları çok fazla ve başaramazsanız ölüm yüzde yüz. O halde buyurun en iyi 10 hayatta kalma filmi.

10. Alive – Yaşamak İçin (1993) (IMDB: 7.1)


10. Alive – Yaşamak İçin (1993) (IMDB: 7.1)

Uçak kazası sonrasında And Dağları’nda mahsur kalan Uruguaylı rugby takımının oyuncularını konu alan film, zorlu hayat şartlarıyla mücadele etmenin tüm gerçekliğini ekrana yansıtıyor.

9. Touching The Void – Boşluğa Dokunmak (2003) (IMDB: 8.0)


9. Touching The Void – Boşluğa Dokunmak (2003) (IMDB: 8.0)

”Ölüme yaklaştıkça yaşadığınızı daha fazla hissedersiniz.” mottosuyla gerçek bir hikâyeyi konu alan film, iki genç dağcının Peru’da bulunan And Dağları’na, Siula Grande’e tırmanırken yaşadıkları kazayı ve verdikleri akıl almaz yaşam savaşını konu alıyor.

8. The Pianist – Piyanist (2002) (IMDB: 8.5 )


The Pianist – Piyanist (2002) (IMDB: 8.5 )

İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan film, hayatta kalma mücadelesi veren Polonyalı Yahudi bir müzisyenin hikâyesine odaklanıyor. Adrien Brody’nin inanılmaz performansıyla unutulmazlar arasına giren film, savaşın soğuk yüzünü de gözler önüne seriyor.

7. The Martian – Marslı (2015) (IMDB: 8.0)


The Martian – Marslı (2015) (IMDB: 8.0)

Mars’a yolculuk yapan astronot ekibi, yaşanan bir fırtına sonrasında kaybettikleri arkadaşlarının öldüğünü düşünür. Ridlet Scott’un yönetmenlik koltuğuna oturduğu film, hayata tutunmak için bildiği her şeyi kullanan inatçı bir astronotun hikâyesini ele alıyor.

6. Life Of Pi – Pi’nin Yaşamı (2012) (IMDB: 7.9)


Life Of Pi – Pi’nin Yaşamı (2012) (IMDB: 7.9)

Bir deniz kazası sonrasında hayatta kalan genç bir adamın hayata tutunma mücadelesini konu alan film, çarpıcı unsurlar barındırıyor. Bir sandalda Bengal kaplanı ile birlikte hayata tutunan Pi Patel’in mücadele ettiği tek sorun vahşi hayvanlar değil.

5. I am Legend – Ben Efsaneyim (2007) (IMDB: 7.2)


I am Legend – Ben Efsaneyim (2007) (IMDB: 7.2)

Ben Efsaneyim, insanları mutant canlılara dönüştüren bir virüsten sağ kurtulmayı başaran Robert Neville (Will Smith)’in yaşam mücadelesini konu alıyor. New York sokaklarında tek başına yaşayan ve virüse çare bulmaya çalışan Neville’in hikâyesi, duygusal unsurlarla birleşerek unutulmaz sahnelere yer veriyor.

4. 127 Hours – 127 Saat (2010) (IMDB: 7.6)


127 Hours – 127 Saat (2010) (IMDB: 7.6)

Macerasever bir dağcı olan Aron Ralston, tek başına çıktığı yolculukta Utah – Moab yakınlarındaki bir bölgede mahsur kalır. Kanyon geçişi sırasında büyük bir kayanın altında sıkışıp kalan Aron, hayatta kalmak için umutsuzca bir çaba gösterir. Genç dağcının hayatını kurtarma çabasını gözler önüne seren yapımın IMDB puanı da oldukça yüksek.

3. Into The Wild – Özgürlük Yolu (2007) (IMDB: 8.2)


Into The Wild – Özgürlük Yolu (2007) (IMDB: 8.2)

Üniversiteyi dereceyle bitiren Christoper McCandless, tüm birikimini hayır kurumlarına bağışlayıp her şeyi geride bırakarak uzunca bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın doğasında tek başına hayatta kalmaya çalışarak içsel bir yolcuğa çıkan McCandless, bu zorlu yolculukta kendini keşfedecektir. Filmin muhteşem müziklerini Eddie Vedder’in hazırladığını da belirtelim.

2. Cast Away – Yeni Hayat (2000) (IMDB 7.8)


Cast Away – Yeni Hayat (2000) (IMDB 7.8)

İşini sosyal hayatının önüne koyan FedEx yöneticisi Chuck Noland (Tom Hanks), bir uçak kazası sonrasında ıssız bir adada mahsur kalır. Hem duygusal hem de fiziksel anlamda hayata tutunma çabası gösteren bir adamın hikâyesini anlatan film, yaşama motivasyonuna dair de incelikler barındırıyor.

1. The Revenant – Diriliş (2015) (IMDB: 8.0)


The Revenant – Diriliş (2015) (IMDB: 8.0)

Leonardo DiCaprio’ya Oscar ödülünü getiren film, 1800’lü yıllarda yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Ormanda ölüme terk edilen ve oğlu öldürülen Hugh Glass, intikam almak için hayata tutunuyor. Ayı saldırısına uğrayan Hugh’ın yaşama azmini ve hayata tutunma çabasını gösteren film, çarpıcı sahneleriyle de sürükleyici bir etkiye sahip.

Peki, sizin Hayatta Kalma Film Tavsiyeleri niz neler?yorumlara yazabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
12
Koptum
Thug Life Thug Life
21
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
18
Eh İşte
Süpper Süpper
15
Süpper
Minnoş Minnoş
6
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
3
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: