Dünyanın En Tanınmış Kahinlerinden Türkiye İle İlgili Korkunç Kehanetler!


97
1 Yorum, 50 Paylaşım, 97 Beğeni

2019 Kehanetleri

İnsanoğlu her geçen yıl bilimsel anlamda gelişimini devam ettirse de birçok konuda hala eski alışkanlıklarını devam ettiriyor. Birçok olayı bilimin ışığında değerlendirmesine, çözüme kavuşturmasına rağmen geleneksel yaklaşımlardan da vazgeçmiyor. İşin ilginç yanı bu yaklaşımlara fazlasıyla da inanıyor ve kimi zaman hayatını bu yaklaşımların sonuçlarına göre şekillendiriyor. Bu konulara kafa yoruyor ve hatta bilimsel olarak bu alanları incelemeye alıyor. Bu alanlardan bazıları kehanet, parapsikoloji, gizemli bilimler, sembol bilim gibi alanlardan oluşuyor. İnsanlar bu bilimlere inanıyor ve bu bilimlerin söylediklerini fazlasıyla dikkate değer buluyorlar. Dünya üzerinde yaşamış ve kendilerine kâhin denilen kişilerin dünyamızla ilgili tahminleri de insanlar tarafından titizlikle incelenen alanlardan oluşuyor. Hatta bu kahinlerin söylediklerinin gerçekleştiğine inanılıyor. Şimdi gelin hep birlikte dünya üzerinde yaşmış bu kahinlerden en meşhur olanlarının neler söylediğine ve ülkemizi ilgilendiren tahminlerine bakalım.

Aziz Malaki

Aziz Malaki’nin 112 kehaneti olduğu biliniyor. 1094-1148 yılları arasında yaşayan ve asıl adı Ua Morgair olan İrlanda’lı rahip ve Aziz Malachy, Latince kısa cümleler olarak yazdığı kehanetlerinde 1143 yılından sonra gelecek son 111 adet Papa’yı tarif etmiş. Aziz Malaki’nin şu an Papa olan Franciscus’a kadar seçilen tüm Papa’lar için öngördüğü kehanetleri tutmuştur. Aziz Malachy, 112. sıradaki son kehanetinde ise ülkemizi de yakından ilgilendiren öngörüleri var. Aziz Malaki 112. Kehanetinde insanlığın başına gelecek korkunç bir olayı bildirmektedir. Ve bu olay İstanbul ile ilgili olabilir.

Aziz Malachy’nin 112. Kehaneti

Aziz Malachy, 112. ve son kehanetinde şu cümleleri kullanmıştır. “Kutsal Roma Kilisesi’nin son zulmü esnasında başta, koyunlarını sayısız sıkıntıların ortasında otlatacak olan Romalı Peter bulunacak. Ve bunlar sona erdikten sonra yedi tepeli şehir yok edilecek ve korkunç hâkim insanlarını yargılayacak. Son.”

Dünyada Sadece 7 Tepeli İki Şehir Var

Şimdi gelelim Aziz Malaki’nin ne söylemek istediğini anlamaya çalışmaya. Kehanete göre, göreve gelecek son Papa olan Romalı Peter ile birlikte Katolik Kilisesi yıkılacak. Dünyayı sarsacak sıkıntılı bir dönemin sonunda da yedi tepeli şehir yok olacak. Dünya üzerinde, yedi tepeli şehir olarak bilinen iki şehir vardır: Roma ve İstanbul. Araştırmacılar Aziz Malaki’nin bu kehanetiyle ‘Büyük İstanbul Depremi’ni ön gördüğü iddia etmektedir.

Shipton Ana.

İngiltere’nin en ünlü kadın kâhini olan ve ‘Çağdaş Nostradamus’ olarak adlandırılan Shipton Ana’nın kehanetleri bugüne ışık tutuyor. Kralların, kraliçelerin ölümlerinden, İngiltere’nin geleceğine, savaşlardan, önemli tarihi olaylara, küresel ısınmadan, büyük depremlere dek birçok öngörüsü gerçek oldu. İşte 1488’de doğan Shipton Ana’nın gerçekleşen kehanetleri…

Shipton Ana, kralların, kraliçelerin ölümlerini ve İngiltere’nin geleceğini öngördü. Savaşlardan ve tarihi olaylardan bahsetti. Onun zamanında atlı arabalarla yolculuk yapılırken Shipton Ana atsız giden arabaları, yelkensiz giden gemileri anlattı ve demirin suyun üstünde tahta gibi batmadan yüzeceğini söyledi.

Shipton Ana, 1561 yılında Knaresborough’da Dropping Well yakınlarında öldü. Öldüğünde tüm Britanya’da tanınan ve sayılan bir kahineydi. Ölümünün zamanını ve nasıl olacağını önceden söylemişti. Bu nedenle yaşamı boyunca engizisyondan hiç korkmadı, meslektaşlarının peş peşe öldürüldükleri Orta Çağ’da Shipton Ana, kendisine dokunamayacaklarını biliyordu. Öleceği günün sabahında yatağına yattı, uyudu ve bir daha uyanmadı. Kendi sözüyle üç yirmi ve bir on üç yıl yaşamıştı.

Üç uyuyan dağ nefes almaya başlayacak. (Volkanik dağların faaliyete geçmesinden söz ediyor.) Depremler bir bir şehirleri yutacak. Bütün bunlar benim bilmediğim yerlerde olacak. İnsanlar susuzluktan ölecekler. Sonra okyanuslar yükselecek. Toprak kuruyup çatlayacak, sonra tekrar normale dönecek. Fırtınalar patlayacak ve okyanus yükselecek. Shipton Ana, bir gök cisminin dünya çevresinden geçerken bir kıtanın batacağını söyledi ama şunu ekledi: Bütün kara parçaları batmayacak. Ancak kalan karalar çürüyen insan ve hayvan cesetleri ve bitkilerin yaydığı kokular sebebiyle feci bir durumda olacaklar. Bundan sonra bir savaş olacak ve doğanın başlattığı bu kıyım işine devam edecek. Kadınlar, erkek gibi giyinecek, saçlarını kısa kesecekler. Resimler hareketlenip (sinema) canlı gibi gözükmeye başladığında, balık gibi gemiler suyun altında yüzdüğünde, insan kuşlar gibi gökleri fethettiğinde dünyanın yarısı kana boğulacak ve ölecek.

Nostradamus

Kâhin denince akla ilk gelen isim o ‘Nostradamus’. Günümüzden binlerce yıl önce yaşamış olan Nostradamus’un birçok kehanetinin gerçekleştiği biliniyor. 2019 yılının yaklaştığı bu günlerde ünlü kâhin Nostradamus’un ‘Yüzyıllar’ adlı kitabındaki bölümler yeniden okunmaya başlandı. Nostradamus’un kitabında 2019 ve Türkiye için de korkutan kehanetler var. İşte Nostradamus’un 2019 Türkiye kehanetlerinden bazıları…

Güney Asya’dan sonra Türkiye’de deprem olacak.

Endonezya’da yakın zamanda meydana gelen depremler sonrası uzmanlar ‘kehanet doğru mu olacak’ tartışması başladı. Ancak kehanetler İngiliz uzmanları ikiye bölmüş durumda. Zira uzmanlar depremlerle ilgili Nostradamus’un Yüzyıllar adlı kitabındaki bölümleri farklı şekillerde yorumluyorlar.

Deprem olacağı kehanetine karşı çıkan Fransız uzman Fontrune’ye göre Nostradamus’ın deprem kehaneti çoktan gerçekleşti. Kitabın üçüncü cildindeki Türkiye depremi kehaneti Gölcük depremiydi ve yeni bir deprem olmayacak deseler de kehaneti farklı yorumlayanlar için durum daha korkutucu. Bir dizi uzmana göre Nostradamus’un kehaneti henüz gerçekleşmedi yakın bir gelecekte bir deprem olacak.

Kehanetler Depremle Sınırlı Değil

Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kâhin olan Nostradamus’un Türkiye kehanetleri depremle de sınırlı değil. Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52’nci dörtlüğünde geçiyor: Atina ile savaş Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes boğulacak denizde Yiğit şampiyonlar savaşa girecek…

Mars, Merkür ve Ay bir araya gelecek, Güney’de korkunç bir kuraklık görülecek Asya’nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes’te karışıklık…

Yüzyıllar kitabında yaklaşmakta olan büyük bir salgın hastalığa dair birçok dize vardır. İncelemelere göre Nostradamus, etkisi çok büyük olacak ve ABD’yi sarsacak bir salgından söz ediyor. Bunlar HIV virüsü, depresyon, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, deli dana, cehalet ve önyargı…

Kendi Ölümünü Gördü

Gut romatizması ve su toplaması nedeniyle durumu ağırlaşan Nostradamus, 1 Haziran 1566 gecesi kendisine “İyi geceler” diyen bir papaza şu cevabı verir: “Bu son gecem. Sabaha ölmüş olacağım…”

Baba Vanga

Her kehaneti tutuyor, olmaz denen şey oluyor. Baba Vanga’yı mutlaka görmüş ya da hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. En az Nostradamus kadar ünlü bir kâhin olan ve daha yakın tarihlerde yaşamış Baba Vanga’nın bugüne kadar birçok kehaneti tuttu. Bazılarının ise akıbeti henüz belli değil.

1996 yılında hayatını kaybeden Baba Vanga, 51’inci yüzyılda Dünya’nın sonunun geleceğini tahmin etmişti. 11 Eylül saldırısı ve Rusya’nın Gürcistan’ı işgali gibi önemli olayları öngördüğü söylenen görme engelli Bulgar kâhin Baba Vanga, ardında bıraktığı felaket senaryolarıyla aramızdan ayrıldı. Hatta Donald Trump ve Brexit kehanetleri en yakında zamanda karşılaştıklarımız.

Yaşadığı dönemde Bulgar yönetiminin üst düzey yöneticileri tarafından danışılan Baba Vanga yaptığı kehanetlerle dünya çapında ünlenmişti. Vanga’nın bundan sonraki yıllar için öngördükleri hiç de iç açıcı değil. İşte Baba Vanga’nın, Dünya’nın yok olmasıyla sona eren kehanetleri:

2033 yılında kutuptaki buzullar eridikçe yerkürenin su seviyesi artacak.

2043’te Dünya ekonomisi çok iyi durumda olacak. Müslümanlar Avrupa’nın hâkimi olacak.

2046’de tüm vücut organları yeniden üretilip çoğaltılabilecek. Hastalanan organın yerine yenisinin konması en çok kullanılan ve en basit tedavi yöntemi olacak.

2066’da A.B.D, Müslümanların kontrolü altındaki Roma’ya karşı iklim değiştiren bir silah kullanacak. Bunun sonucunda sıcaklıkta ani ve keskin bir düşüş yaşanacak.

2076’da sınıfsız bir toplum düzeni sunan Komünizm tüm dünyaya hâkim olacak.

2088’de insanların saniyeler için yaşlanmasına sebep olan yeni bir hastalık türeyecek.

2097’de Hızlı yaşlanma hastalığı tedavi edilecek.

Şimdi gelelim günümüzün kahinine. Frank Hoogerbeets adlı bu bilim adamının son zamanlarda söylediği her şeyin gerçekleştiği söyleniyor. Bakalım Frank Hoogerbeets neler öngörmüş?

Frank Hoogerbeets

Ortaya attığı deprem tahminlerinin çoğunun doğru çıkmasıyla bir anda dünyanın gündemine oturan Frank Hoogerbeets, son haftalarda Türkiye için deprem tahminlerini kamuoyuna sunmasıyla ülkemizde de oldukça popüler hâle geldi.

Frank’in saygınlık kazanması ise 20 Nisan 2015 tarihinde yaptığı ilk deprem tahmini sayesinde oldu. Bu tahmininde Frank, 22-27 Nisan 2015 tarihleri arasında büyük bir depremin gezegenlerin hizalanması sebebiyle meydana gelebileceğini söylüyordu. Dediği gibi de oldu. 25 Nisan 2015 tarihinde Nepal’de 7,8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem meydana geldi.

Tahminlerinin neredeyse hepsinin doğru çıkmasıyla bir dönem kâhin gözüyle bakılan Frank Hoogerbeets, kötü haberin müjdecisi olarak anılmıştı.

Türkiye için durum kritik!

Frank Hoogerbeets 7-9 Mart tarihleri arasında; Merkür, Jüpiter, Mars ve Güneş’in tek sıra hâlinde hizalanacağı ve bunun da Dünya’nın tektonik plakalarını fazlasıyla etkileyeceğini söylüyor. Bu doğrultuda Hollandalı deprem tahmincisi Türkiye’de, İstanbul ve Orta Anadolu’da 7-9 Mart tarihleri arasında 7,0 üzeri ve son derece yıkıcı bir depremin gerçekleşebileceğini söylüyor.

Bu bağlamda neyle karşılaşabileceğimizi henüz bilmiyoruz ancak herhangi yıkıcı bir depremin gerçekleşmemesini ümit edebiliyoruz.

Diğer ilginç içeriklerimiz için tıklayınız: https://onoppi.com


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: