Dünyanın en iyi ressamlarını nasıl tanıyacaksınız? İşte en iyi 18 ressam ve resimleri!


110
72 Paylaşım, 110 Beğeni

Bazı tablolara baktığınızda ressamını da hemen tanırsınız. Tabii bunun için dünyanın en iyi ressamlarının bazı özelliklerini bilmeniz gerekiyor. En iyi ressamlar bile baktığınız zaman aynı noktalarda resim yapmışlardı. İşte sıradan bir bakışla en ünlü tabloların kime ait olduğunu size öğretecek ipuçları… Dünyaca ünlü 18 ressamın resimleri ve en bariz özellikleri…

Rubens;

Flaman ressam Rubes’i tanımak için tek noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Resimdeki kadın erkek, alayının poposu değirmen taşı kadar büyükse o Rubens’in resmidir.

Michelangeo Caravaggio;

Caraviggio tarzı olarak resimdeki adamlar, şaşı, kıvırcık saçlı oluyor. Hatta travestiye benzediklerini bile görebilirsiniz. Kadın çizmek yerine kadınsı erkekler çizmesi Michelangeo Caravaggio’nun en büyük özelliği…

Picasso;

Picasso resimlerinde insanlar çarpık çurpuktur. Karikatür çizerler gibi insanları resmeden Picasso iyi bir imza atmıştır.

Dali;

Uçarı, kaçarı, çizgi film gibi bir resim görüyorsanız o resim Dali imzalıdır. Dali’nin bütün eserlerinde hayal dünyanız genişler…

Titian;

Karanlık, zorla verilen bir poz görürseniz bilin ki o tablo Titian’a aittir. Titian bütün portrelerinde zorda kalan yüzleri çizmiştir.

Bruegel;

Bruegel resimleri genel bir tablodur. bir pazar yeri, bir panayır anı yani onun resimlerinde birçok doğal insan görebilirsiniz.

Van Eyck;

Kadın erkek herkes birbirine çok benziyorsa o tablo Van Eyck’e aittir. genellikle aynı yüz hatlarında olan kadın ve erkekleri ayırt etmek zordur.

Rembrandt;

Rembrandt’a soluk benizlilerin ressamı da denilir. Bütün portrelerinde karakterlerinin rengi soluktur.

Boucher;

Hayvanları hiç bir resminde insanlardan ayırmayan bir sanatçıdır. Resimlerinde kuzular, melekler, insanlar bir arada olabilir.

Degas;

Bir resimde balerin görüyorsanız bu Degas imzalıdır. Birden çok balerin de olabilir. Sanatçının en ayırt edici özelliği budur.

El Greco;

Bir çalışmasında birden çok insan olsa da yüzleri genellikle aynıdır. mavi tonları çok kullanır. Bütün çizdiği karakterler ölmeye yakın bir anbiyansta olup resimlerde keskinlik ön plana çıkar.

Joan Miro;

Karşınızda basit ve sıradan görünümlü resimler varsa ve bunu ben de yaparım diye düşünüyorsanız Joan Miro’nun bir eseriyle karşı karşıyasınızdır. Eser, dedik değil mi evet eser. Sürekli aynı kalitede resimler yapan ve bir tarz oluşturan Joan Miro sürrealizmin önemli bir temsilcisidir.

Frida Kahlo;

Bir ressam olarak dünyaya geldiğini söyleyen Frida!nın resimlerinde kafası pembe güllerle bezeli kadın görüsünüz. Ve bu kadınlardan hayata acı fışkırır.

Da Vinci;

Da Vinci ressamlığının yanından önemli bir filozoftur da. Onun resimlerinin arka planı çok önemlidir. Arka plan fantastik br dünya sunumu yapar. anımsatıyorsa, Çoğu zaman da mavi duman ve farklı saç modelleri ile insanlar görürüz.

Mondrian;

Mondrian’ın bu listede ne işi var diyeniniz olabilir. Ancak Mondrian Excel dosyası resimleriyle özel bir ressamdır. Bilhassa dünya haritası onu özel bir konuma sürükler.

Manet;

Manet modern hayatı ele alan ilk ressamlardandır. Resimleri gerçekçidir. Manet gözlemci resim anlayışının da temsilcisi olup onun resimlerinde gerçek hayat size göz kırpar.

Pierre Auguste Renoir;

Fransız ressam Renoir izlenimcilik akımının başta gelen temsilcilerindendir. Topluluk, şenlik, parti resimleri yapmayı çok sever. bütün resimlerinde insanlar keyiflidir.

Monet;

Monet’in resimlerinde insanlar pek yoktur. Olsa da belirgin olmazlar. İnsansız doğayı anlatmayı çok sever. Hatta doğa da onun resimlerinde benek benek anlatılır.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
9
Koptum
Thug Life Thug Life
18
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
15
Eh İşte
Süpper Süpper
12
Süpper
Minnoş Minnoş
3
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
30
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: