Diriliş Osman’ın adı değişti? Dizinin yeni adı çok iddialı! 


85
55 Paylaşım, 85 Beğeni

Diriliş Ertuğrul izleyicileri Diriliş Osman izlemeyi heyecanla beklerken dizinin adı aniden değiştirildi. Evet, Diriliş Ertuğrul artık ATV ekranlarında farklı bir isimle izleyici karşısına çıkacak.

Diriliş Osman, Kuruluş Osman oldu!

Engin Altan Düzyatan’ın 5 sezon başrollerde Ertuğrul karakterinin canlandırdığı TRT 1 dizisi Diriliş Ertuğrul Osmanlı Devletinin henüz devletleşmediği Beylik dönemini anlatmış ve beş sezon boyunca da büyük başarı kaydetmişti. Bu başarıyla birlikte dizinin yapımcısı Tekden Film – Mehmet Bozdağ da önemli bir karar alarak ATV yetkililerince görüşerek diziyi ATV’ye taşıdı. Atv ekranlarında yayınlanacak dizi de Osmanlı Devletinin kuruluş dönemini anlatacak. Haliyle de dizinin adının Kuruluş Osman olması oldukça mantıklı.

Yapım ekibi bu zamana kadar bütün tanıtımlarını Diriliş Osman üzerinden yaparak Diriliş Ertuğrul seyircilerini arkasına almayı başardı. Şüphesiz ki projenin başından itibaren dizinin adı Kuruluş Osman idi. Ancak hem kanal değişikliği hem de isim değişikliği diziye zarar verebilirdi. Bu süreç çok iyi yönetilerek ilk önce Diriliş Osman ismiyle tanıtımlar yapıldı. Dizinin izleyiciyle buluşma süreci yakınlaşınca da asıl düşünülen isim olan Kuruluş Osman izleyiciye duyurulmuş oldu.

Kuruluş Osman ne zaman başlıyor?

Kuruluş Osman büyük prodüksiyonlarla hazırlanan bir proje. Bunun için de büyük yatırımlar yapılıyor. Hatta dizi için büyük bir plato kurulmuş durumda. Bütün bu hazırlıkların bitmesiyle birlikte dizinin iki ekiple çalışarak kısa sürede ekranlarda olması bekleniyor. Kasım ayının ikinci haftası Kuruluş Osman dizisinin Atv izleyicileriyle buluşması bekleniyor.

Kuruluş Osman oyuncu kadrosunda kimler var?

Diriliş Ertuğrul dizisinin Ertuğrul’u Engin Altan  Düzyatan büyük başarı elde etmiş ve seyircilerin beğenisini kazanmıştı. Hatta Diriliş Ertuğrul izleyicileri uzun süre sosyal medyada Osman karakteri için de Engin Altan Düzyatan’ın görev alması gerektiğini gündem yapmışlardı. Ancak Osman karakteri için aylardır hazırlanan biri vardı. O da Burak Özçivit’ti. Yakışıklı oyuncu aylarca diziye hazırlık yapmış, ata binmiş kılıç kuşanmıştı. Kuruluş Osman’ın başrolü olan Osman karakterini Burak Özçivit canlandırırken diğer rollerde Hazal Subaşı, Cengiz Coşkun, Özge Törer,  Nurettin Sönmez, Ragıp Savaş, Saruhan Hünel, Ayşegül Günay yer alıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise Metin Günay oturuyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
21
Koptum
Thug Life Thug Life
30
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
27
Eh İşte
Süpper Süpper
24
Süpper
Minnoş Minnoş
15
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
12
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: