Diriliş Ertuğrul 140. Bölüm 2. Fragmanını Buradan İzleyebilirsiniz! Ertuğrul Bey’in Planları Altüst Oluyor!


130
72 Paylaşım, 130 Beğeni

Diriliş Ertuğrul 140. Bölüm 2. Fragmanı İzle

Diriliş Ertuğrul severler buraya… 140. bölüm 2. tanıtımı ilk defa Onoppi’de…

Diriliş Ertuğrul bir ülkenin nasıl doğduğunu, nasıl badirelerden geçtikten sonra topraktan başını çıkaran bir filiz gibi boy verdiğini görmek isteyenler için yapılmış bir dizi adeta. Öyle ki zamanı gelince tarihe yön verecek olan Osmanlı Devleti’nin nasıl kurulduğunu, bu uğurda ne mücadelelerin verildiğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Her ne kadar bir kurgu da olsa yine de gerçeğini aratmayacak olayları ve sahneleriyle adeta seyirciyi 1200’lü yıllara geri götürüyor. TRT Diriliş Ertuğrul ile seyirciye olan kamu yayıncılığı görevini yerine getiriyor.

Diriliş Ertuğrul dördüncü sezonunda ve 139. Bölümü 13 Mart akşamı yayınlandı. Dizi başladığı günden itibaren her bölüm üzerine koyarak yükseldi ve zirveye oturdu. Karşısında hangi kanal olursa olsun, hangi dizi ya da yapım olursa olsun bu gerçek değişmedi. Diriliş Ertuğrul hem yayınlandığı TRT’nin hem yapımcısının yüz akı olmayı başardı. Bu böylede devam edecek gibi görünüyor. Dizi her bölüm yeni başlamış bir dizi heyecanıyla çekimlerini devam ettiriyor çünkü. Bu azim ve heyecan devam ettiği sürece de zirveyi kimseye bırakmayacağı kesin gibi görünüyor.

İşte Diriliş Ertuğrul 140. Bölüm İkinci Fragmanı!

Diriliş Ertuğrul’da sezon sonu yaklaştıkça hikaye olarak çözülmeler ve son dokunuşlar yaşanmaya başladı. Kayı boyunun Moğollarla süren mücadelesi ve Anadolu’nun bağımsızlığını kazanması için verdiğimücadele yavaş yavaş meyvesinivermeye başladı. Kayı boyu ve lideri Ertuğrul Bey bu mücadeleden yüzaklarıyla çıkmayı başardı.

En son Moğol komutan Alıncak ve onun yanındakilerle mücadeleye soyunan Ertuğrul Bey 139. Bölümde abisi Gündoğdu’yu kurtarmak için Selçuklu hükümdarı Keykavus’u Moğol Komutana verme vadinde bulunur. Tabi Moğol komutandan abisi Gündoğdu’nun özgürlüğünü almak ve Moğol Komutan Alıncak’ın aradığı altınların peşini bırakması karşılığında. Ancak bu bir oyundur ve Ertuğrul Selçuklu sultanını vermek niyetinde değildir. Moğollar Selçuklu Sultanını almak için giderken olayları dışarıdan izleyen Dragos, eski sultanı tanır ve onu kaçırmak için Moğol askerlerini öldürür.

Moğollar’a yardıma gelen Beybolat ve askerleri Dragos’un adamlarıyla uğraşırken Ertuğrul’un Alpleri Turgut, Bamsı ve Alpler Sultan Keykavus’u kaçırır ve Beybolat’ın Baş Alp’i Yınal’ı ve Komutan Alıncak’ın baş nökeri Subutay’ı öldürürler. Dizi de tüm bunlar yaşanırken babasının özgürlük beratını götüren Gündoğdu’nun oğlu Ertuğrul’un yeğeni Süleyman Alıncak’ın tuzağına düşer. Öbür taraftan Ertuğrul ve Alpleri Kayı boyunun merkezi Söğüt’ü bir saldırıyla geri almayı başarır.

Dizide nefes kesen bu gelişmeler yaşanırken 139. Bölüm sonunda yayınlanan 140. Bölüm fragmanı bir özgürlük hareketinin başlayacağı sinyalini veriyor. Ertuğrul artık safları sıradağlar gibi pek tutup tufan gibi onların üstüne çökme vaktidir diyerek özgürlük yolundaki ilk kıvılcımı ateşliyor. Hem Moğollara hem Dragosa karşı verilecek bu savaş sonunda kutlu bir devletin doğuşunun gerçekleşeceği biliniyor. Sezon sonuna kadar diziye yeni bir heyecan ve ivme kazandıracak bu çıkış Diriliş Ertuğrul’u takip edenleri heyecanlandırırken, dizinin zirveyi bırakmayacağının da işareti gibi görünüyor. Bakalım sezon sonu yaklaşırken Diriliş Ertuğrul’da neler yaşanacak?

Diriliş Ertuğrul 140. Bölüm Birinci Fragmanı burada.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
28
Koptum
Thug Life Thug Life
6
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
3
Eh İşte
Süpper Süpper
30
Süpper
Minnoş Minnoş
21
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
18
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: