Diriliş Ertuğrul 139. Bölüm Fragmanını İzle! Kayı Boyu’nu şoke eden iki ölüm! İşkenceyle öldürüldüler!


138
77 Paylaşım, 138 Beğeni

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FIRTINASI DEVAM EDİYOR!

Trt 1 dizisi Diriliş Ertuğrul izleyicileri 139. bölümde şok olacaklar. Dizinin sevilen iki karakteri Alıncak tarafından işkenceyle öldürülüyor. Yazımızda Diriliş Ertuğrul 139. bölüm fragmanını izlerken dizi ve bölümle ilgili hiç bir yerde bulamayacağınız bir analiz bulacaksınız.

Diriliş Ertuğrul neden uzun ömürlü?

Tv dizi yapımcıları çoğu zaman özgün konu ve hikaye bulma sıkıntısı yaşıyoruz diyerek hep aynı konuları ısıtıp ısıtıp seyircinin önüne tekrar sürüyorlar. Bu durum seyircinin dizilere olan ilgisini kaybetmesine sebep olurken risk alan ve özgün hikayeye yönelen yapımcılar ise seyircinin kendi yapımlarına rağbet etmesisonucu başarılarıyla bir adım öne çıkıyorlar. Onlarca yıldır tv dizisi seyreden insanlar artık senaryoyu da hikayeyide çok iyi bilir hale geldi ve çoğunlukla hikayenin nereye gideceğini henüz bölüm yayınlanmadan tahmin edebiliyor. Bu da seyir zevkini ortadan kaldırırken dizilerin izlenilirliği ciddi yara alıyor. Son dönem tv dizisi yapımcıları seyirci tarafından beğenilen eski yapımların benzerlerini yapmaya başlasalar da bu durum çok değişmiyor ve uzun ömürlü olmuyor.

Oysa risk alan ve özgün hikayeye yönelen yapımcılar emeklerinin karşılığını alıyorlar. Televizyonların son dönemlerdeki özgün hikayesiyle öne çıkan dizilerinden biri olan TRT 1’de yayınlanan ve dördüncü sezonuna giren Diriliş Ertuğrul’da bunlardan biri. Dizi dört sezon önce başladığında kimse bu kadar başarılı olacağına ihtimal vermiyordu. Üstelik kamu kanalı olan TRT’nin izlenilirliği göz önüne alındığında bu tahminleri çok da yanlış sayılmazdı. Oysa durum hiç de öyle olmadı. Diriliş Ertuğrul özgün hikayesiyle seyirci tarafından beğenildi ve her geçen bölüm seyirci oranını katlayarak yayınına devam etti.

Tarihi dizilerin en büyük handikaplarından olan dönem yapımları olmaları ve maliyetlerinin yüksek olması yapımcıları bu tür yapımlardan uzak tutsa da başarının artık klasik aşk, entrika, intikam konularında olmadığı, olsa bile uzun ömürlü olmadığı görülüyor. Son zamanlarda yapılan dönem dizilerinin başarısı da göz önüne alındığında seyirci ilgisi ve yönelimi yapımcıları dönem dizileri yapmaya zorluyor. Üstelik milliyetçilik akımının yeniden zirve yaptığı dünyada ve ülkemizde bu tür yapımların seyirci kitlesi her zaman oluyor ve gittikçe de artıyor. Bütün bunların yanı sıra tarihimizin sinema ve tv dizisi hikayesi ve konusu alanında yüksek potansiyeli başarı şansını artırıyor. Bu konuda fazla yapım olmaması ve alanın bakir oluşu ve yüksek ölçekli konuların bulunuşu yapımcıların bu alana ilgi duymasını zorunlu hale getiriyor. Evet maliyetin yüksek olması bir handikap olsa da artık klasik dizi anlayışının bitme noktasına geldiği de açık. Biraz risk ve cesaret çok şeyi değiştirecek gibi görünüyor.

Diriliş Ertuğrul 139. bölüm fragmanı!

Aksiyon ve merakın bir an bile düşmediği Diriliş Ertuğrul her hafta seyircisi için yeni bir heyecan ve serüven vaat ediyor ve bu vaadi yerine getiriyor. Durum böyle olunca da dizinin seyredilirliği ve başarısı katlanarak artıyor. Diriliş Ertuğrul’un yayınlanan son bölümü olan 138. Bölümde Ertuğrul beyin Moğol komutan Alıncak’ı kandırarak Selçuklu Sultanını kaçırması diziye damga vuran olaylardan biri olarak öne çıktı. Ayrıca Ertuğrul’un Kayı Obasına dönüşü ve obada gördüğü yabancı sancakları indirterek sadece Kayı sancaklarını astırması da seyirci için üst seviye bir aksiyon olarak göz doldurdu. Moğol komutan Alıncak ise bu durumu kendisine yedirememiş olacak ki Kayı obasına olan baskıları iyice artırdı. Sıkışmanın her bölüm daha da arttığı dizide Anadolu’daki Moğol hakimiyetine karşı büyük bir kurtuluş hareketinin başlaması artık an meselesi gibi görünüyor. Ertuğrul obasıyla bu büyük savaşa hazırlanırken Komutan Alıncak ise kendi itibarının yok olmak üzere olduğunu bildiğinden baskılarını ve şiddeti artırıyor.

Dizinin 13 Mart Çarşamba akşamı yayınlanacak bölümü seyirci tarafından merakla beklenirken yayınlanan 139. Bölüm fragmanında Moğol Komutan Alıncak Ertuğrul’un yeğeni Sevcen Hatun’un oğlu Süleyman’ı işkenceyle öldürüyor. Bu olay Kayı Obasında büyük bir üzüntüyle karşılanırken yeğeni Süleyman’ın işkenceyle öldürülmesi karşısında Ertuğrul’un ne yapacağı merakla bekleniyor. Sevcen Hatun’un ağlama zamanı değil intikam zamanı sözleri bu 139. Bölümde neler olabileceğinin ipuçlarını verirken Ertuğrul ve obasının büyük bir savaşa hazırlandığı görülüyor. Aksiyonun bir an bile düşmediği dizi bu haliyle seyirciyi memnun ederken yapımcısı da bu durumdan oldukça memnun görünüyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
3
Koptum
Thug Life Thug Life
12
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
9
Eh İşte
Süpper Süpper
7
Süpper
Minnoş Minnoş
27
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
24
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: