Diriliş Ertuğrul 135. Bölüm Fragmanı burada! Ertuğrul Bey obanın geleceği için önemli bir karar alıyor!


125
83 Paylaşım, 125 Beğeni

. bölüm fragmanı yayınlandı. Heyecan bu bölümle birlikte zirveye çıkmış durumda.

Bildiğiniz gibi 134. Bölüm çok heyecanlı bir şekilde bitti. O kadar ki sandık etrafında dönen hikayede Ertuğrul’un fedakarlığı görülmeye değerdi. Davası uğruna çocuklarını feda edebilecek bir Ertuğrul vardı.

Diriliş’te bu dönem başrol sayısında da bir artış söz konusu. Uğur Güneş, Hülya Darcan, Evrim Solmaz ve Mehmet Çevik de diziye inanılmaz katkı sağlıyor. Aralık 2014’den beri evlerimize misafir olan dizi TRT 1 reytinglerini hatırı sayılır oranda yükseltti.

13. yüzyılda Kayı Obası’nın Tapınak Şövalyeleri’ne karşı mücadelesiyle başlayan dizi bu sezon Kayı’nın Anadoluyu istila eden Moğollar’a karşı olan mücadelesini anlatıyor. İlerleyen yıllarda ise Osman Bey’in hikayesiyle birlikte artık Osmanlı Muhteşem Devletinin doğuşuna tanıklık edeceğiz.

134. bölümde neler oldu?

Diriliş Ertuğrul 135. bölüm fragmanı yayınlandı. Peki, 134.bölümde neler olmuştu. Moğollar, Gündüz Bey ve Osman Bey’i kaçırdılar. Şehzadeleri ele geçiren Moğollar Beybolat’ı uç beyi olarak tayin ediyor. Derken bir sürpriz! Meğer Beybolat, Aybastı’nın ta kendisiymiş de bizim haberimiz yokmuş.

134. bölümde gözler sandığın üzerindeydi. Sandığın peşinde kimler yok ki! Çok önemli anlamlar yüklenen sandığın peşinde hem Moğolları hem diğer uçbeylerini görüyoruz. Tabii sandığın asli sahibi Ertuğrul’un çocuklarını kaybetme pahasına sandığa sahip çıkması nefeslerimizi zorladı. Uzun lafın kısası emanete sahip çıkılan sandık, Anadolu’nun Türkleşmesinde başat rol oynuyor.

135. bölümde bizi neler bekliyor!

135.bölüm fragmanı oldukça heyecanlı… Merak ve heyecan bu bölümde zirve yapıyor.

Mankurtlaşma! Aklını efendilerine teslim etmiş insanlar!

Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un “Gün Olur Asla Bedel” romanıyla zihinlerimize kazıdığımız “Mankurt” terimi Diriliş Ertuğrul 135. bölümde işleniyor. Mankurtlaşma eskiden Güney Amerika’da kölelere uygulanan bir işkence türüydü. Güçlü kölelerin kafasına hayvan derisi konulup uzun süre güneşte bırakılırlardı. Mankurtlaşan insanlar annesini babasını bile tanımazdı. Moğolların bütün oba beylerinin çocuklarını zorla kaçırıp mankurtlaştırkları gibi Osman Beyi de kaçırıyorlar ve onu da Mankurtlaştırmak istiyorlar. Bu heyecanlı hikayeyi 135.bölümde göreceğiz.

Ertuğrul Bey, Alpleri toplayıp oba ve evlatları için intikam yemini ediyor. Evet, heyecanlı bir bölüm bizi bekliyor. Diriliş Ertuğrul 135. bölüm fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
9
Koptum
Thug Life Thug Life
18
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
15
Eh İşte
Süpper Süpper
12
Süpper
Minnoş Minnoş
3
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
30
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Admin

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: