Blu Tv dizisi Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolde olduğu Alef’den ilk tanıtım geldi!


104
61 Paylaşım, 104 Beğeni

Kenan İmirzalıoğlu yıllardır televizyon ekranlarında sevilerek izlenen bir aktörümüz. Kim Milyoner Olmak İster’de sunuculukla birlikte yakışıklı oyuncu Blu Tv ve FX için hazırlanan Alef dizisinde başrolde yer alıyor. Kenan İmirzalıoğlu severlerin merakla beklediği Alef dizisi tanıtımı yayınlandı. Bilhassa izleyiciler Alef ne demek merak ediyorlar. İşte Onoppi farkıyla ayrıntılar…

Alef ne demek?

Kaynaklara göre Alef’in birden fazla anlamı var. Saman, ot, hayvan yemi, hayvanların yedikleri ot ve samanlardan alınan vergi, cana yakınlık anlamları var. Ayrıca Alef, İbrani alfabesinde ilk harftir.- Alef’in sayısal değeri 1 olup ses değeri ise yoktur. Peki Alef nasıl ses değeri kazanır? Alef harfin üzerine konulan noktalama işaretleriyle değer kazanır. A, e, o, u,i olarak okunur.  

Blu Tv Alef dizisi konusu nedir?

Alef dizisinin en dikkat çeken tarafı olarak ünlü yıldız Kenan İmirzalıoğlu ve yılların büyük ustası Ahmet Mümtaz Taylan’ı aynı projede görmek olmuştu. Alef dizisinin ilk tanıtımından anlıyoruz ki Kenan İmirzalıoğlu ve Ahmet Mümtaz Taylan birer dedektif ve özel olduğu kadar gizemli de olan bir cinayetin izlerini araştırıyorlar. Bu da bize Alef dizisinin konusunu az çok veriyor.

May Produksiyon’un yapımcılığını yaptığı Emin Alper’in de yönetmenliğini üstlendiği mistik bir polisiye dizi olan Alef’de garip bir kanıta odaklanan kahramanlar buldukları küçük ipuçları ile merak uyandıran bir gizemin içinde bulunuyorlar. Bu arada Alef’in senaryosunu da Emre Kayış kaleme alıyor.

Sadece sekiz bölüm olarak düşünülen Alef dizisinin hikayesi İstanbul Boğazı’nda bulunan bir ceset ile başlıyor. Bu cesedin ardından ortaya dökülen çeşitli cinayet sırlarını iki dedektif çözmeye çalışıyor. İslam ve Osmanlı tarihinden esrarlı hikayelerle seyirci bir türlü yapbozla karşılaşıyor ve Kemal, Yaşar ve Settar’ın seri cinayetleri çözme tarzlarıyla hikayeye tam ortasından dahil oluyor.

Evet, Alef, konusu ve oyuncu kadrosuyla şimdiden izleyicilerin merakla beklediği bir dizi oldu. 2020 yılında ilk tanıtımı yayınlanan dizi tasavvufi öğeleriyle de büyük bir heyecan uyandırmış durumda.

Alef dizisi oyuncu kadrosunda kimler var?

Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Melisa Sözen, Ece Dizdar, Rıza Akın, Osman Alkaş, Erdem Kaynarca, Kıvanç Baran Arslan

İşte Alef dizisi ilk tanıtımı…


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: