Beren Saat’in Dizi Setinde Ölümcül Kaza!


54
33 Paylaşım, 54 Beğeni

İş kazaları ne yazık ki tüm dünya da can almaya devam ediyor. Birçok insan evinin geçimi için uğraşırken iş kazasına uğruyor ve çoğunlukla da hayatını kaybediyor. Oysa  önemsiz gibi görünen küçük tedbirlerle bu kazaların ve ölümlerin önüne geçmek mümkün. Ama ne yazık ki bu küçük tedbirler alınmıyor veya ihmal ediliyor ve bu kazaların da sonu gelmiyor. Hal böyle olunca iş kazaları ne yazık ki can almaya devam ediyor. Ülkemiz de ne yazık ki iş kazaları konusunda sabıkası kabarık ülkelerden biri. İnsan hayatının önemsenmediği yerlerde tek dertleri evlerine ekmek götürmek olan insanlar ölüyor. En son iş kazası ölümlerinden biri yine ülkemizde meydana geldi. Üstelik bir dizi setinde yaşandı bu acı olay.

Netflix Setinde Korkunç Kaza! Set İşçisi Hayatını Kaybetti.

Netflix dünya çapında dizi ve film yayınlayan bir platform. Bu platform üzerinde yüzlerce dizi ve film yayınlanıyor. Netflix’in Türkiye’de çekimlerini sürdürdüğü ikinci dizisinin adı Atiye. 6 Nisan tarihinde Atiye’nin çekimleri için oluşturulan sette korkunç ve bir o kadarda talihsiz bir kaza yaşandı. Edinilen bilgiye göre set ekibinde yer alan ve boya işleri ile uğraşan set işçisi Hasan Karatay, yüksek bir noktadan düşerek hayatını kaybetti. Setteki arkadaşlarını ve meslektaşlarını derin bir üzüntüye iten bu kaza ne yazık ki ilk iş kazası değil. Daha önce de pekçok kez iş kazası yaşanmış ve çalışanlar hayatlarını kaybetmişti. Netflix için çekilen Atiye dizisi setinde yaşanan ve Hasan karatay isimli set işçisinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kaza sonrası Sinema Televizyon Sendikası ve Oyuncular Sendikası, sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Yaşanan olayın bir kaza değil, iş cinayeti olduğunu savunan Sinema Televizyon Sendikası ve Oyuncular Sendikası, şu açıklamayı yaptı.

İş Kazası Değil İş Cinayeti!

Netflix için çekilen Atiye dizi setinde 6 Nisan tarihinde yaşanan acı olay sonrası Sinema televizyon sendikası yaptığı açıklamada Hasan Karatay’ın güvencesiz çalıştırıldığını ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınmadığını iddia ederek şu açıklamaları yaptı;

“Sinema Televizyon Sendikası 06.04.2019 tarihinde OG Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Atiye (The Gift) isimli Netflix dizisinin setinde çalıştığı sırada, ağır ihmal sonucu merdivenden düşüp ağır yaralanan ve bir süredir yoğun bakımda olan meslektaşımız set işçisi Hasan Karatay vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Hasan Karatay’ın sette ambulans ve iş güvenliği uzmanı olmaksızın sigortasız çalıştırıldığına dair bilgiler tarafımıza ulaşmıştır. İş cinayetleri kader değildir. “Tehlikeli” sınıfta yer alan sette, yeterli iş güvenliği önleminin alınmadığı ve yapım şirketinin kusurlu olduğu açıktır.Setlerde ölmek istemiyoruz!Yanan bu acı olayı yakından takip edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.”

Kazalara Karşı Tedbir Alınmalı!

 “İş Kazalarında Ölmek İstemiyoruz” diyen Oyuncular Sendikası ise konuyla ilgili olarak, “Kamera arkası ve önünde çalışanlar olarak yapım şirket yetkililerini kazanın nasıl gerçekleştiği ile ilgili kamuoyu açıklamasına çağırıyor, güvenli, sağlıklı, riskler ve tehlikelerin tespit edildiği önlemlerin alındığı işyerleri istiyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu ve bu tür iş kazalarının son bulmasını ve insan onuruna yakışan şekilde tedbirler alınmasını diliyor ve kazada hayatını kaybeden Hasan Karatay’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
30
Koptum
Thug Life Thug Life
9
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
6
Eh İşte
Süpper Süpper
4
Süpper
Minnoş Minnoş
24
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
21
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: