Kadınlar Aman Dikkat! Bu Makyaj Hataları Sizi Yaşlı Gösteriyor!


83
1 Yorum, 50 Paylaşım, 83 Beğeni

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Makyajla olduğunuzdan daha genç ve canlı görünmek elinizde. Doğru malzemeyi doğru şekilde kullanmak çok önemli. Yapacağınız hatalar sizi daha yaşlı da gösterebilir. Hataya düşmemek için dikkat edilmesi gerekenler nelermiş bakalım. Haydi hanımlar gençleşme zamanı.

1. Kapatıcı kullanırken yapılan hatalar.

Öncelikle cilt tipinize uygun bir kapatıcı tercih sebebi olmalı. Sıvı kapatıcılar her zaman uzmanlar tarafından öneriliyor dikkate almakta fayda var. Üst üste sürülen kalın kapatıcılar yüzde bir tabaka oluşumuna sebep oluyor bu da çizgileri daha çok belirginleştiriyor. Göz altlarına uygulayacağınız pırıltılı sıvı kapatıcılar sizi olduğundan genç gösterecektir emin olun.

2. Alt kirpik makyajı

Alt kirpiklere uygulamanız gereken rimel miktarı çok hafif olmalı ,  kalın olarak her sürdüğünüz rimel sizi doğallıktan uzaklaştıracak ve dikkatleri göz çevrenize çekerek kırışıklıklarınızı ön plana çıkaracaktır.

3. Yanlış ruj seçimi

En çok yapılan hatalardan biridir yanlış renkli ruj kullanımı. Doğru renkte ,yapıda kullanacağınız ruj çok önemli. İnce dudaklı bir yapıya sahipseniz koyu tonlardan uzak durmalısınız demektir.Koyu renkler daha ince gösterir. Dudaklarınızı dolgunlaştırmak istiyorsanız etrafına doğal tonlarda bir kalem çekebilirsiniz.

4. Göz Kalemi

Gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız içine kalem sürmekten artık vazgeçin. Hatta içine ten rengi veya beyaz kalem sürün. Arada ki farkı sizde göreceksiniz. Hem daha doğal görünmenizi sağlayacak hemde aşırı makyaj imajından kurtulacaksınız.

5. Allık kullanımı

Şunu artık çok iyi biliyoruz ki yaş ilerledikçe koyu olan her şeyi hayatımızdan yavaş yavaş çıkarmaya başlıyoruz tıpkı allıkta olduğu gibi.  Artık pembe ve şeftali tonlarını tercih etme zamanı geldi. Allıklarımızı elmacık kemiği üzerine değil yanaklarımıza abartmadan sürüyoruz. Doğal tonlar tazelik hiisi verecektir.

6. Kaş kalemi kullanmak

Kaş kalemlerini kullanırken kaşlarımızı kalınlaştırmamaya dikkat etmeliyiz. Onun yerine kaşlarımızın üzerinden geçip belirginleştirmeliyiz. Mümkünse kendi kaş renginizin bir ton açığını kullanmayı tercih edin daha genç gösterecektir. Olduğundan kalın görünen kaşlar her zaman daha yaşlı gösterir. Abartının olduğu yerde doğallıktan söz etmek doğru olmaz.

7. Renk düzenleyici kullanmak

Göz altı koyulukları yaşımızı en fazla ortaya çıkaran noktalardır. Bunlardan kurtulmak için direk kapatıcı kullanmadan önce nötralize edici kremler sürerek kapatıcılardan daha iyi sonuç alabiliriz. Sadece yaşlılık değil yorgunluk gibi nedenlerden dolayı da oluşan halkalardan kurtulmuş oluruz.

8. Pudra kullanımı nasıl olmalı?

Cildimize doğal bir hava vermek ve makyajımızı sabitlemek için pudra kullanırız. Yanlış kullanımında yüzümüze un elenmiş gibi bir hava verir. Kırışıklıkları ortaya çıkarır cildin kurumasına ve dökülmesine sebep olur. Hafif bir pudra gerektiğince sürülmeli cildin t bölgesi ve yanaklar dışında kullanılmamalı. Kalın sürmekten kaçınılmalıdır. Makyaj malzemelerinin kaliteli olması ise kötü görünümün önüne geçmek için birinci kuraldır. Kullanacağınız kalitesiz bir pudra olan güzelliğinizi de yok edecektir. Hem sağlık hem de estetik açıdan kaliteden ödün vermemek gerekir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
12
Koptum
Thug Life Thug Life
21
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
18
Eh İşte
Süpper Süpper
15
Süpper
Minnoş Minnoş
6
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
3
Yok Ya

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: