Apple, Netflix’e Rakip Oldu! Dizi ve Film Platformunu Açıkladı! Peki, Apple Tv’nin Fiyatı Ne Kadar?


115
3 Yorum, 83 Paylaşım, 115 Beğeni

Apple TV+’yı Duyurdu Netflix’e Rakip Oldu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden ABD’li teknoloji şirketi Apple’ın uzun zamandır Netflix’e rakip bir platform üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bir süre önce Netflix’i bünyesine katmak isteyen Apple bunu başaramayınca kendi bünyesinde bir dizi ve film platformu kurma kararı almıştı. Apple sonunda çalışmalarını tamamladı. Şirketin bu akşam Netflix ve Amazon’a rakip olacak televizyon ve dizi platformunun duyurusunu yapacağı duyurulmuştu. ABD basınında çıkan haberlere göre Apple çalışanları bünyelerinde kurulan yeni platformu ‘Netflix katili’ olarak tanımlıyorlar.

California’daki Apple Park’ta düzenlenen tanıtımda Apple’nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı televizyon ve film platformunun resmi tanıtımı ve adı duyuruldu.

Korku oyunu Resident Evil Netflix’te dizi oluyor. Peki, Netflix nedir?

Show Time ‘Gösteri zamanı’ TV+

Apple Park’ta düzenlenen tanıtım “It’s show time” (Gösteri zamanı) diye başladı ve ardından Apple yeni televizyon ve film platformu TV+’yı açıkladı.

Apple oldukça iddialı… Yeni servisinin dünyanın en yaratıcı içeriklerinin evi olacağını ve orijinal TV şovları, filmler ve belgeseller sunacağını söylüyor. Son aylarda sıklıkla söylendiği gibi, TV+’nın orijinal içerik üreticileri arasında Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, J.J. Abrams, Jason Momoa ve daha birçok önemli isim yer alıyor.

Apple TV+ En Kaliteli Yapımları Sunacak!

Apple’ın İnternet Yazılım ve Servisleri’nin Başkan Yardımcısı Eddy Cue, “Dünyadaki en iyi hikayeci serilerinin kamera önünde ve arkasında Apple TV+’a gelmesinden onur duyuyoruz” dedi. Cue ayrıca, “İzleyicilere, gizlice bir Apple TV+ bakışı yaşattığımız için çok heyecanlıyız ve bu sonbaharda kullanıma sunmayı planlıyoruz. Apple TV+, TV ve film severlerin henüz gördüğü en yüksek kalitede orijinal içeriklerine ev sahipliği yapacak.” dedi.

Apple, yeni servisinin 2019 sonbaharında başlayacağını ve abonelik hizmetinin ücretinin de o zaman açıklanacağı belirtildi. TV+’nın aralarında Türkiye’nin de olacağı 100’den fazla ülkede kullanıma açılacağını açıklandı.

Hakan Muhafız 2. Sezon ne zaman başlıyor? Muhafız 2. sezon tarihi!

‘Netflix katili’

Finans haberleri sitesi MarketWatch ise Apple çalışanlarının yeni platformu ‘Netflix katili’ olarak nitelediğini aktarıyor ve Apple’ın tanıttığı platformun büyük bütçeli dizilerin yapımcıları HBO veya Showtime gibi kanallara aboneliği kapsayacağı ve fiyatının da ayda 9,99 dolar olacağı belirtiliyor. Apple’ın platformunun Netflix aboneliğini kapsamayacağı da haberde vurgulanıyor.

Apple’ın yeni platformu TV+ Game of Thrones gibi dev bütçeli dizilerin yerine, küfür, şiddet ve çıplaklık içermeyen aile yapımlarına ve çocuk dizilerine odaklanacağı belirtiliyor. Televizyon ve film flatformları içinde lider konumda bulunan Netflix’in 150 milyona yakın abonesinin olduğu ve en büyük rakibi Amazon Prime’ın da 100 milyondan fazla abonesi olduğu tahmin ediliyor. TV+’yla bu sektöre de giren Apple’nin özellikle Netflix karşısında başarılı olup olamayacağı merakla beklenmeye başlandı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
3
Koptum
Thug Life Thug Life
12
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
9
Eh İşte
Süpper Süpper
6
Süpper
Minnoş Minnoş
27
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
24
Yok Ya

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Geri bildirim: Onoppi |
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: