Angry Birds’ün Yeni Gerçeklik Oyunu iPhone ve iPad’ler İçin geliştirildi!


93
1 Yorum, 55 Paylaşım, 93 Beğeni

Angry Birds’ün yapımcısı i Rovio, iPhone ve iPad’ler için Angry Birds Isle of Pigs adlı bir artırılmış gerçeklik oyunu geliştirdi.

Finlandiyalı oyun şirketi Rovio artırılmış gerçeklik dünyasına Angry Birds Isle of Pigs adlı oyunla giriş yaptı. Oyun İsveçli oyun stüdyosu Resolution Games ile birlikte, Apple’ın mobil cihazları için geliştirildi. San Francisco’da düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda açıklan oyunun yanı sıra Rovio bu yıl iki yeni oyun daha yayınlama sözü vermişti.

Angry Birds oyunu ile tanınan Rovio, yeni oyundaki artırılmış gerçeklik bileşenlerinin, oyunculara oyunun üç boyutlu ortamını çevrelerindeki herhangi bir yüzeye (bir masa gibi) yansıtma ve iPhone ya da iPad ekranından oyunu oynama imkanı verdiğini söylüyor. Rovio yaptığı açıklamada “Oyun, oyuncuların Angry Birds’teki sapanın gücünü kendi ellerine alma imkanı sunuyor. Domuzcukların inşa ettiği kuleler, Apple’ın ARKit teknolojisi ile oyuncunun içinde bulunduğu ortama aktarılabiliyor.” diyor.

Rovio’nun bu ilk artırılmış gerçeklik deneyimi değil!

Rovio bundan daha önce Resolution Games ile birlikte bir başka artırılmış gerçeklik oyunu daha yayımlamıştı. Bu oyun, Magic Leap sanal gerçeklik başlığı için geliştirilmişti.

Yeni oyun Rovio’nun bir artırılmış gerçeklik ürününü telefon ve tabletlere getirme konusundaki ilk deneyimi. Oyun Apple App Store’dan iPhone 6S ve sonrası telefonlara ya da iPad’lere ön siparişle indirilebilecek.

Rovio, Şubat ayında yaptığı açıklamada, bu yılki satışlarının yeni oyunlar ve bir filmle birlikte artış göstermesini beklediğini söylemişti. Geçtiğimiz yıl şirketin operasyon karı son çeyrekte yarı yarıya düşmüştü.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
25
Koptum
Thug Life Thug Life
4
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
31
Eh İşte
Süpper Süpper
28
Süpper
Minnoş Minnoş
19
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
15
Yok Ya

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oğuzbey
Bu dünya aslında bir gurbet, Ezelden ariyiz biz bilmeden Sonu gelecek elbette ayrılığın Göçüp gidersek biter belki bu gurbet
Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: