Amazon’un Patronu Jeff Bezos’un Uzayda Kuracağı Cennetvari Yaşamın Ayrıntıları!


103
50 Paylaşım, 103 Beğeni

Blue Moon

Gün geçmiyor ki bu da mı olur demediğimiz bir haber çıkmasın. Hayal dünyamızı zenginleştiren bir haber vereceğiz bugün sizlere. Günümüzde akla hayale sığmayan planlar, projeler kuran iş adamları çok fazla. İmkân olunca insanlar neleri planlıyor böyle diyebilirsiniz. Hatta bu mümkün olmayan hayallerin neden kurulduğunu ve bu hayaller için bu kadar yüksek harcama yapıldığına anlam veremeyebilirsiniz.

Peki, Jeff Bezos kim? Dünyanın en büyük girişimlerinden olan Amazon’un kurucusu ve uzay aşığı bir milyarder. Blue Origin isimli zaman zaman NASA ile yarışan özel bir uzay şirketi de var. Şimdi Jeff Bezos’un insanlık tarihini değiştirebilecek hayaline değinelim.  

Blue Origin büyük projeyi açıkladı!

Blue Moon, yeni model ay iniş modülü. Birkaç hafta önce ABD’de düzenlenen bir programda Blue Origin bu iniş modülünü tanıttı.

Uzaydaki yaşam alanları böyle olacak?

Blue Origin uzaya yerleşecek toplumların olması muhtemel yaşam alanları ile ilgili de birkaç görsel paylaştı. Bunlar gerçekten uzay filmlerinden alıntı havasında ve çok etkileyici görseller. Bu görsellerin hepsi Profesör Gerard O’Neill tarafından hazırlanmış. O’Neill Princeton Üniversitesinde görev yapıyor.

İşte O’Neill’in ve Jeff Bozes’in bu konudaki görüşleri:

Seçme şansımız var, durağanlık mı istiyoruz yoksa dinamizm ve büyüme mi? Bu basit bir tercih. İşe koyulmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Eğer Güneş sistemindeysek, orada milyarlarca insan yaşatabiliriz, binlerce Mozart’ımız binlerce Einstein’ımız olur. Bu da inanılmaz bir uygarlık demektir.”

“Bu kendi kendine yetebilen yaşam alanlarının kimileri sadece eğlence ve dinlence alanları olabilir. Hepsinde aynı yerçekimi seviyesi olmak zorunda değil. Kendi kanatlarınızla uçabildiğiniz yerler düşünün!

Gerçeküstü hayaller!

Jeff  Bezos’un bu hayallerinin gerçeküstü olduğu aşikar. Hatta bu alanda çalışan Elon Musk’tan da fazla hayalci diyebiliriz. Jeff Bezos’un hayal dünyasında:

·         İnsan tüm çevreyi kontrol edebilecek

·         Her şey mükemmel olacak

·         Mevsim şartları her zaman mükemmel olacak

·         Doğal afet ya da felaket yaşanmayacak

·         Bu kurulacak habitat dünyaya yakın olacak ve bu en fazla bir günlük mesafede olacak Bezos bunu şöyle anlatıyor: “Dünya’ya yakın olabilirler çünkü insanlar elbette bu gezegene geri dönmek isteyebilir. Dünya’yı sonsuza kadar terk etmek istemeyecek bu insanlar, arada seyahat etmek isteyecekler.”

Uzaya gitmek için Amazon’dan rahat rahat alışveriş yapabilirsiniz!

Gördüğünüz gibi Amazon kazancını bu tür araştırmalara harcıyor. Gelecekte sizin de uzaya gitme hayaliniz varsa gönül rahatlığıyla Amazon’dan alışveriş yapabilirsiniz. Jeff Bezos aynı zamanda Wasington Post’un da sahibi. Bu projesi için aynı zamanda büyük bir vizyon ve uzun bir süreç olduğunu bildiğini de dile getiriyor.

“Şimdilik uzayda bu ilginç şeyleri yapmanın maliyeti fazlasıyla yüksek. Fakat Blue Origin laboratuarları çalışmaya devam ediyor.”
Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
15
Koptum
Thug Life Thug Life
24
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
22
Eh İşte
Süpper Süpper
18
Süpper
Minnoş Minnoş
9
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
6
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: