41 Kanala reklam veren Peak kaç milyon lira harcadı? Peak Games ve yaşanılanlar!


104
72 Paylaşım, 104 Beğeni

Peak Games bir anda nasıl olay oldu?

Türkiye gündemine aynı anda verdiği reklamla oturan Peak nedir, kimdir? Yenilir mi, içilir mi ? Herkesin merak içinde. Peak’in kafalarda soru işareti bıraktığı ortada. İnsanlarda oluşturduğu algı ile hedefine ulaştığı da kesin. 

Peki Peak Games nedir?

Kısa bir süreliğine televizyon ekranlarını kilitleyen bu reklam 41 kanalda aynı anda yayınlandı. Birçok kişi aynı anda Peak nedir sorusuna İnternet üzerinden yanıt aradı. Bütün ilgiyi üstüne çekmeyi başaran Peak bir yazılım şirketi. Şimdiye kadar geliştirdiği birçok oyun var. Geliştirdiği oyunlar  dünyanın her yerinde sevilerek oynanıyor.

Peak Games’in yıllık cirosu 420 Milyon Dolar!

Peak Games’in Toy Blast ve Toon Blast adlı iki oyunu çok popüler. Yıllık cirosu dudak uçuklatıyor. Cirolarının 420 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. ABD’de en çok gelir elde eden mobil oyunlar arsında Toon Blast 6, Toy Blast 13. Sırada. Avrupa’da ise Toon Blast 13. Sırada görülüyor. Peak Games’in bu reklam kampanyası için 30 Milyon lira harcadığı tahmin ediliyor.

Peak kendini nasıl tanıtıyor?

“Biz bir takımız İstanbul’dan. Yolculuğumuz 8 yıl önce, Türkiye’den dünyaya uzanan bir teknoloji şirketi olma hayaliyle başladı.

Takım olmayı ve geliştirmeyi her türlü başarının önüne koyarak ilerledik. Dünyaya etki edecek ürün ve teknolojilerin ancak bu anlayışla yaratılacağına inandık.

Bugün, dünyanın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biriyiz. Ürünlerimiz 193 ülke 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Hayallerimiz ise bunun çok daha ötesinde. Milyarlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler geliştirmek ve dünyayı değiştirmek için takım arkadaşları arıyoruz.

İşte bu nedenle sana ulaşmak istedik. Bizim için tecrübelerinin değil , hayallerinin büyüklüğü önemli.

Seni sonuna kadar destekleyen bir ekibin olsun istiyorsan, tanışalım.”  Diyerek kendilerini dünyanın en büyük mobil uygulama geliştiricilerinden biri olarak tanıtıyor şirket. 

Ekibini genişletiyor!

İstanbul merkezli şirket mobil oyunlarında dünyanın en büyüğü olma hedefini gerçekleştirmek istiyor. Peak geliştirdiği oyunlarla kullanıcı sayısını dünya geneline yaymak istiyor. Şirket sadece mobil oyunlarında değil teknolojinin farklı alanlarında da ilerlemek için yeni çalışma arkadaşları arıyor.  Peak Strateji Direktörü Ömer İnönü “Bizimle aynı hedefe koşacak, gerçek anlamıyla etki yaratacak işler yapmayı önemseyen herkesi arıyoruz. Ekibimize 100 kişi de katabiliriz 500 kişi de”  dedi.

Reklam durduruldu!

Şirketin reklamı aynı anda tüm kanallarda yayınlamasının dışında  2017 yılında İsveç’te yayınlanan “Safety Code” isimli  Audio reklamıyla neredeyse aynı olması  daha çok konuşuldu. Konuya ilişkin Peak , Twiter hesabından bir açıklama yaptı.

“Reklam filmimizin özgün olmadığını , hepinizle aynı anda öğrendik. Karın ağrımızı ve üzüntümüzü tarif etmemiz imkansız . Yaratıcı işlerde fikirlerin özgün olması bizler için çok değerli , bu nedenle tüm reklamları durduruyoruz. Ajansla 3 aylık tüm görüşmelerimiz , kayıt altında.  Sadece Türkiye değil , Ajansın bağlı olduğu Networke  Amerika’da da hukuki süreci başlatarak sonucu sizlerle paylaşacağız. ”

Markanın gündem olmasına sebep olan çalıntı reklam ideasının yarar mı yoksa zarar mı sağlayacağını ise zaman gösterecek.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
21
Koptum
Thug Life Thug Life
30
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
27
Eh İşte
Süpper Süpper
25
Süpper
Minnoş Minnoş
15
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
12
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: