14 Şubat Sevgililer Gününde Asla Yapılmaması Gerekenler! Dikkattt!


92
44 Paylaşım, 92 Beğeni

14 Şubat bugün… Ve siz hala hediyenizi almadınız mı?

Sakın biz hediye falan almıyoruz, birbirimize en büyük hediyeyiz gibi laflar etmeyin. Artık dedeler ve nineler bile birbirinden hediye bekler oldu. Herkesin bir sevdiği vardır illa ki… Bir de eğer hediyeyi eşinize alıyorsanız evdeki küçük kızınıza da bir şeyler almayı unutmayın sakın, onlar bu duruma baya bozuluyor.

Bir kesim var ki acaba 14 Şubat’ta nasıl bir farklılık yapayım diye uzun uzun düşünüyorlar. Kim bunlar, mesela yeni evlenenler, ilk sevgili yapanlar, sevgililer gününü fırsat bulup arası bozuk olduğu eşiyle barışmak isteyenler. Bu liste uzar gider. Biz sadede gelelim. Sevgililer gününde asla yapmamanız gerekenler listesi….

İşte 14 Şubat’ta uzak durulacaklar listesi!

1- Kurtuluş Yok!

14 Şubat’ta sen benim için en büyük hediyesin deyip hediyeden kaçmak, karşı taraf belli etmese de çok bozuluyor benden söylemesi.

2- Özen göstermezsen yanarsın!

Hediye seçerken özensiz davranmak yani arabayla eve dönerken camı açıp şundan bana da bir tane ver hareketi. Bu davranışla aldıysanız karşı taraf bunu hemen hisseder ve neticesinde hediye başınızda patlayabilir. Bu gibi durumlarda anlayış beklemeyin sakın.

3- Unutma!

Her sene hediye alan biriyseniz bu sene unutmuş numarası yapmayın yemezler.

4- No Heykelcik!

Alınmaması herkes tarafından kabul görmüş hediyeler var onlardan uzak durun. Örnek verecek olursak yılın en iyi sevgilisi ödülü heykelciği. Gördüğünüz mekandan dahi uzaklaşın. Bu heykelcikten yorulmuş ciddi bir kesim var bilginiz olsun. Bilim adamlarının bu konu da çalışmaları da mevcuttur.

5- Peluş ayı yetmez!

Peluş ayıcıklar tek başına itici dursa da küçük bir ayıcık hediyenizin yanında şık durabilir. Yani burada amaç ucuza kaçmak değil zenginleştirmek olmalı. Karşı taraf bunu hemen hissedecektir merak etmeyin.

6- Tam anlamıyla hediye!

Gelelim en önemli soruna. Bunu en çok erkekler yapıyor diyeceğim ama bu maddelerin çoğunu zaten erkekler yapıyor. Hatta ne hikmetse hediye alması gereken taraf nedense sadece erkekler olarak görünüyor. Sakın ola ki ev için alınması ve yapılması gereken işleri eşinize hediye gibi göstermeyin çok ayıp. Nedir mesela? Evin kapı kollarını değiştirmek. Mutfak musluğunu yenilemek ya da daha ileri gidip sana son model yepyeni çamaşır makinesi aldım hayatım demek. Almazsanız daha onurlu bir davranış sergilemiş olursunuz benden söylemesi.

7- Yaratıcı hediyeler!

Gelelim aşık çiftler arasında yaygın olan hatalara. temalı kupa bardak, tişört vb ürünler… Buradan size sesleniyorum, sizler gençsiniz azıcık yaratıcı olun tamam bir şey icat edemeyerek topluma bir katkı sağlamıyorsunuz bari sevdiğinizin gönlüne girmeyi başarın azıcık. Kendi elinizle yazdığınız küçücük bir not bile bunlardan daha değerli unutmayın.

8- Sokak hayvanlarını unutma!

Sevgilisi, eşi ya da hediye verecek hiç kimsesi bulunmayanlar; bu durumu psikolojik sorun haline getirmek yerine  bir sokak hayvanına vereceği yemle hatta dokunuşla bu günü kendine daha anlamlı hala getirebilir.  Vereceğiniz mamayı kalpli kapta verirseniz klişe olur sakın yapmayın derim.

9- Bir Öpücük!

Gelelim dede ve ninelerimize. Gerçekten bir şey almalarına gerek olmayan grup sizlersiniz.  Birbirinize verilmiş bu güne kadar en anlamlı hediyesiniz. Bir öpücük sizin durumu kurtarır.

Yine de hatırlatmadan geçmeyelim sadece 14 Şubat’ta hatırlanmaz. Bu konuyla ilgili diğer yazımızı buradan okuyabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Koptum Koptum
24
Koptum
Thug Life Thug Life
3
Thug Life
Eh İşte Eh İşte
30
Eh İşte
Süpper Süpper
27
Süpper
Minnoş Minnoş
18
Minnoş
Yok Ya Yok Ya
15
Yok Ya

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecmua

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: